Newsy
Pisa Barczewo wygrała Mrągowia Cup rocznika 2007


W sobotę (6 stycznia) odbył się drugi turniej z cyklu halowych turniejów piłkarskich Mrągowia Cup 2017/18. Tym razem do gry stanął rocznik 2007, a najlepsza okazała się Pisa Barczewo.

Mrągowia do gry wystawiła dwie drużyny - pierwsza rocznik 2007 i 2008, druga 2009 i 2010. Starsi prowadzeni przez Roberta Bumbul wygrali z Żaglem Piecki 4:0, zremisowali z Salętem Boże 3:3, Pisą Barczewo 0:0, SP 1 Pisz 0:0 oraz przegrali z Wkrą Działdowo 0:1 oraz Mrągowią II Mrągowo 1:2. Zajęli piąte miejsce. Z kolei młodsi, prowadzeni przez Tomasza Pieca, wygrali z Mrągowią I 2:1, zremisowali z Żaglem Piecki 1:1, a także okazali się gorsi od SP 1 Pisz 0:4, Salętu Boże 0:3, Wkry Działdowo 0:2 i Pisy Barczewo 0:3. "Żółto-czarni" uplasowali się na siódmej pozycji.

W meczu decydujący o zwycięstwie Pisa Barczewo wygrała z Salętem Boże 1:0 i dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednim spotkaniu wygrała w turnieju.

 

 

- Zagraliśmy jeden z najsłabszych turniejów w ostatnim czasie, a gramy regularnie już od listopada. Pierwszy mecz był niezły, później już było słabo, nie szło nam, nie wychodziło, chłopcy może za mocno się spięli, za bardzo chcieli. Wiem, że ten zespół stać na dużo, co pokazali w końcówce, a wiem, że to też nie był nasz najlepszy mecz. Cieszy mnie to, że coraz więcej gramy, że chłopcy się rozwijają. Dla nich zwycięstwa są ważne, dla mnie to jednostka treningowa, kolejne wyzwanie do pracy na wyższym poziomie. Kiedyś miejsca 5-6 były fajne, dzisiaj jak nie zajmujemy pozycji w czubie, to jesteśmy smutni. Cieszę, że walczyliśmy do końca i potrafiliśmy przechylić szalę na swoją korzyść. Jestem zadowolony ze wszystkich, bez wyjątku. Zawodnicy, którzy wchodzili z ławki, to radzili sobie dobrze. Nie można nikogo skreślać, każdy się rozwija w różny sposób. Turnieje dają różny obraz, ten co wczoraj był najlepszy, dzisiaj gra trochę gorzej, ale to go mobilizuje do większej pracy i pogoni za czołówką - podsumował turniej trener barczewian Sebastian Kwiatkowski.

 

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Maciej Ostaszewski z Salętu Boże, który zdobył siedem goli.

 

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Leona Chrostowskiego z SP 1 Pisz.

 

 

Statuetka najlepszego bramkarza trafiła do Konrada Durki z Pisy Barczewo.

 

 

Mrągowia I Mrągowo: Michał Bejnarowicz, Ksawier Szczęsny - Bartosz Cichocki (2 gole), Julian Orłowski (4 gole), Kajetan Kaczmarczyk (1 gol), Krzysztof Żbikowski, Damian Sobiech, Maciej Horbacz, Szymon Dobrosielski, Piotr Balcewicz, Jakub Brzoza, Karol Ciskowski (1 gol).

 

 

Mrągowia II Mrągowo: Wiktor Augustyniak - Aureliusz Kotuszewski (2 gole), Adam Łukaszewski, Wojciech Wywigacz, Aleksander Komar, Piotr Kopyść (1 gol), Alan Muzalewski, Jakub Sokół.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
41

2
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
33

3
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
32

4
Unia Susz
Unia Susz
28

5
Motor Lubawa
Motor Lubawa
25

6
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
24

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
23

8
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
20

9
MKS Korsze
MKS Korsze
19

10
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
18

11
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
17

12
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
16

13
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
13

14
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
12

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
4