Newsy
Pisa Barczewo wygrała Mrągowia Cup rocznika 2007


W sobotę (6 stycznia) odbył się drugi turniej z cyklu halowych turniejów piłkarskich Mrągowia Cup 2017/18. Tym razem do gry stanął rocznik 2007, a najlepsza okazała się Pisa Barczewo.

Mrągowia do gry wystawiła dwie drużyny - pierwsza rocznik 2007 i 2008, druga 2009 i 2010. Starsi prowadzeni przez Roberta Bumbul wygrali z Żaglem Piecki 4:0, zremisowali z Salętem Boże 3:3, Pisą Barczewo 0:0, SP 1 Pisz 0:0 oraz przegrali z Wkrą Działdowo 0:1 oraz Mrągowią II Mrągowo 1:2. Zajęli piąte miejsce. Z kolei młodsi, prowadzeni przez Tomasza Pieca, wygrali z Mrągowią I 2:1, zremisowali z Żaglem Piecki 1:1, a także okazali się gorsi od SP 1 Pisz 0:4, Salętu Boże 0:3, Wkry Działdowo 0:2 i Pisy Barczewo 0:3. "Żółto-czarni" uplasowali się na siódmej pozycji.

W meczu decydujący o zwycięstwie Pisa Barczewo wygrała z Salętem Boże 1:0 i dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednim spotkaniu wygrała w turnieju.

 

 

- Zagraliśmy jeden z najsłabszych turniejów w ostatnim czasie, a gramy regularnie już od listopada. Pierwszy mecz był niezły, później już było słabo, nie szło nam, nie wychodziło, chłopcy może za mocno się spięli, za bardzo chcieli. Wiem, że ten zespół stać na dużo, co pokazali w końcówce, a wiem, że to też nie był nasz najlepszy mecz. Cieszy mnie to, że coraz więcej gramy, że chłopcy się rozwijają. Dla nich zwycięstwa są ważne, dla mnie to jednostka treningowa, kolejne wyzwanie do pracy na wyższym poziomie. Kiedyś miejsca 5-6 były fajne, dzisiaj jak nie zajmujemy pozycji w czubie, to jesteśmy smutni. Cieszę, że walczyliśmy do końca i potrafiliśmy przechylić szalę na swoją korzyść. Jestem zadowolony ze wszystkich, bez wyjątku. Zawodnicy, którzy wchodzili z ławki, to radzili sobie dobrze. Nie można nikogo skreślać, każdy się rozwija w różny sposób. Turnieje dają różny obraz, ten co wczoraj był najlepszy, dzisiaj gra trochę gorzej, ale to go mobilizuje do większej pracy i pogoni za czołówką - podsumował turniej trener barczewian Sebastian Kwiatkowski.

 

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Maciej Ostaszewski z Salętu Boże, który zdobył siedem goli.

 

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Leona Chrostowskiego z SP 1 Pisz.

 

 

Statuetka najlepszego bramkarza trafiła do Konrada Durki z Pisy Barczewo.

 

 

Mrągowia I Mrągowo: Michał Bejnarowicz, Ksawier Szczęsny - Bartosz Cichocki (2 gole), Julian Orłowski (4 gole), Kajetan Kaczmarczyk (1 gol), Krzysztof Żbikowski, Damian Sobiech, Maciej Horbacz, Szymon Dobrosielski, Piotr Balcewicz, Jakub Brzoza, Karol Ciskowski (1 gol).

 

 

Mrągowia II Mrągowo: Wiktor Augustyniak - Aureliusz Kotuszewski (2 gole), Adam Łukaszewski, Wojciech Wywigacz, Aleksander Komar, Piotr Kopyść (1 gol), Alan Muzalewski, Jakub Sokół.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0