Newsy
Mrągowia wygrała w pierwszym sparingu


Mrągowia Mrągowo wygrała w pierwszym meczu sparingowym w tym roku z drugą drużyną IV ligi - Tęczą Biskupiec 2:1 (0:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Marcin Spirydon i Adrian Żukiewicz.

 

 

W pierwszej połowie gra była wyrównana, zarówno jedni jak i drudzy, mieli swoje szanse, jednak dobrze w bramkach spisywali się Marcin Marszałek i Michał Przyborowski. Najlepszą okazję w tej części gry miał w 40. minucie Mateusz Barszczewski, który otrzymał idealne podanie od Marszałka, jednak przegrał w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali.

Od początku drugiej części gry mrągowianie przejęli zdecydowaną przewagę na boisku. W 52. minucie Łukasz Kuśnierz uderzył zza "szesnastki" minimalnie nad poprzeczką. Pięć minut później Kuśnierz zagrał piłkę prostopadle do Marcina Spirydona, ten minął bramkarza rywali, jednak trafił w słupek. Chwilę później golkiper Tęczy w dobrym stylu obronił groźne uderzenie z 20 metrów Adriana Żukiewicza. W 60. minucie Damian Glinka dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne, Konrad Kowalewski zgrał ją głową do Kuśnierza, jednak jego strzał z dziesięciu metrów na róg zdołał wybić bramkarz biskupieckiej drużyny. Cztery minuty później piłka uderzona przez Kuśnierza trafiła w boczną siatkę. W 66. minucie Kowalewski idealnie zagrał piłkę do Spirydona, ten znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem w dalszy róg bramki zdobył prowadzenie dla Mrągowii. Sześć minut później Kuśnierz dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne, tam doszedł do niej Jakub Tomaszewski, zagrał do Żukiewicza, który z najbliższej odległości skierował ją do bramki. W odpowiedzi Marcin Kudan uderzył w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Marszałka. W 90. minucie goście zdobyli honorowego gola, wykorzystujący tym samym błąd w ustawieniu mrągowskiej drużyny, na listę strzelców wpisał się Kudan.

 

W spotkaniu nie zagrali m.in. chory Konrad Rusiecki oraz kontuzjowany Michał Lubowiecki.

 

Mrągowia: Marcin Marszałek - 9. Damian Glinka (67, 18. Bartosz Fabisiak), 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 6. Damian Ciecierski (46, 19. Kacper Tomaszewski) - 2. Damian Majak (46, 3. Robert Bumbul), 4. Adrian Żukiewicz, 8. Kamil Skrzęta (67, 13. Jakub Tomaszewski), 7. Mateusz Barszczewski (46, 16. Konrad Kowalewski) - 10. Łukasz Kuśnierz, 17. Aleksandr Jemieljanow (46, 15. Marcin Spirydon).

 


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

2
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
24

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
22

4
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
21

5
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
21

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
19

7
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

8
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
18

10
Mazur Ełk
Mazur Ełk
13

11
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
13

12
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
11

14
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
10

15
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
9

16
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
6

0 0 0 0 0 0 0