Porażka z MKS-em Korsze

Mrągowia Mrągowo przegrała w swoim drugim meczu sparingowym z MKS-em Korsze 1:3 (0:2). Honorową bramkę dla "żółto-czarnych" zdobył Jakub Tomaszewski.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 8. minucie meczu korszanie. Konrad Juraniec znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Marszałkiem, jednak nie zdołał go pokonać. W odpowiedzi Damian Ciecierski dograł z lewej strony boiska w pole karne, ale znajdujący się w dobrej sytuacji Marcin Spirydon nie trafił w piłkę. W 15. minucie indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Barszczewski, zagrał do Aleksandra Jemieljanowa, ten nieczysto trafił w futbolówkę, która spadła wprost pod nogi Spirydona, lecz jego uderzenie zablokowali obrońcy gości. Osiem minut później piłka po strzale Pawła Sawickiego trafiła w poprzeczkę, dopadł do niej Piotr Sawicki i skierował do bramki. Trzy minuty później ten sam zawodnik wykorzystał błąd mrągowskiej obrony i zdobył drugiego gola w tym meczu.

Od początku drugiej części gry przewagę na boisku przejęła Mrągowia. W 51. minucie Łukasz Kuśnierz podał do Jemieljanowa. Rosjanin oddał mocny strzał zza pola karnego, jednak golkiper gości zdołał go obronić. Cztery minuty później piłkę uderzoną z 20 metrów przez Jemieljanowa bramkarz rywali sparował na rzut rożny. W 63. minucie Robert Mielnik obronił groźny strzał z rzutu wolnego Kuśnierza. Dwie minuty później Łukasz Michałowski podał piłkę na prawą stronę do Konrada Kowalewskiego, ten dograł w pole karne, do futbolówki doszedł Jakub Tomaszewski i skierował ją do bramki. W 75. minucie Kowalewski minął jak tyczki trzech rywali, po czym strzelił w boczną siatkę. W odpowiedzi goście przeprowadzili kontrę, którą na gola zamienił Mateusz Filipowicz. W kolejnej akcji futbolówkę przed pole karnym rywali przejął Damian Majak, podał do Kowalewskiego, ale ten po raz drugi strzelił w boczną siatkę. W dalszej części drugiej połowy doskonałą sytuację do zmiany wyniku po podaniu od Kowalewskiego miał Jakub Tomaszewski, jednak nie trafił w piłkę.

Mrągowia: Marcin Marszałek - 9. Damian Glinka (46, 16. Damian Majak), 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 13. Damian Ciecierski (63, 22. Jakub Tomaszewski) - 21. Marcin Spirydon (46, 6. Konrad Kowalewski), 19. Łukasz Kuśnierz, 18. Adrian Żukiewicz (54, 11. Kamil Skrzęta), 11. Kamil Skrzęta (46, 10. Konrad Rusiecki), 3. Mateusz Barszczewski (77, 13. Damian Ciecierski) - 17. Aleksandr Jemieljanow (72, 9. Damian Glinka).