Newsy
Porażka z MKS-em Korsze


Mrągowia Mrągowo przegrała w swoim drugim meczu sparingowym z MKS-em Korsze 1:3 (0:2). Honorową bramkę dla "żółto-czarnych" zdobył Jakub Tomaszewski.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 8. minucie meczu korszanie. Konrad Juraniec znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Marszałkiem, jednak nie zdołał go pokonać. W odpowiedzi Damian Ciecierski dograł z lewej strony boiska w pole karne, ale znajdujący się w dobrej sytuacji Marcin Spirydon nie trafił w piłkę. W 15. minucie indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Barszczewski, zagrał do Aleksandra Jemieljanowa, ten nieczysto trafił w futbolówkę, która spadła wprost pod nogi Spirydona, lecz jego uderzenie zablokowali obrońcy gości. Osiem minut później piłka po strzale Pawła Sawickiego trafiła w poprzeczkę, dopadł do niej Piotr Sawicki i skierował do bramki. Trzy minuty później ten sam zawodnik wykorzystał błąd mrągowskiej obrony i zdobył drugiego gola w tym meczu.

 

 

Od początku drugiej części gry przewagę na boisku przejęła Mrągowia. W 51. minucie Łukasz Kuśnierz podał do Jemieljanowa. Rosjanin oddał mocny strzał zza pola karnego, jednak golkiper gości zdołał go obronić. Cztery minuty później piłkę uderzoną z 20 metrów przez Jemieljanowa bramkarz rywali sparował na rzut rożny. W 63. minucie Robert Mielnik obronił groźny strzał z rzutu wolnego Kuśnierza. Dwie minuty później Łukasz Michałowski podał piłkę na prawą stronę do Konrada Kowalewskiego, ten dograł w pole karne, do futbolówki doszedł Jakub Tomaszewski i skierował ją do bramki. W 75. minucie Kowalewski minął jak tyczki trzech rywali, po czym strzelił w boczną siatkę. W odpowiedzi goście przeprowadzili kontrę, którą na gola zamienił Mateusz Filipowicz. W kolejnej akcji futbolówkę przed pole karnym rywali przejął Damian Majak, podał do Kowalewskiego, ale ten po raz drugi strzelił w boczną siatkę. W dalszej części drugiej połowy doskonałą sytuację do zmiany wyniku po podaniu od Kowalewskiego miał Jakub Tomaszewski, jednak nie trafił w piłkę.

Mrągowia: Marcin Marszałek - 9. Damian Glinka (46, 16. Damian Majak), 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 13. Damian Ciecierski (63, 22. Jakub Tomaszewski) - 21. Marcin Spirydon (46, 6. Konrad Kowalewski), 19. Łukasz Kuśnierz, 18. Adrian Żukiewicz (54, 11. Kamil Skrzęta), 11. Kamil Skrzęta (46, 10. Konrad Rusiecki), 3. Mateusz Barszczewski (77, 13. Damian Ciecierski) - 17. Aleksandr Jemieljanow (72, 9. Damian Glinka).


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0