Mrągowia wygrała z SKS-em Szczytno

Mrągowia Mrągowo wygrała w spotkaniu sparingowym z grającym w klasie okręgowej SKS-em Szczytno 3:1 (2:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Marcin Spirydon, Łukasz Michałowski (z rzutu karnego) oraz Konrad Rusiecki.

Wskutek kontuzji dwóch golkiperów - Marcina Marszałka i Michała Lubowieckiego, w bramce zagrał Gabriel Wójcik, który jesienią występował w juniorach młodszych Fali Warpuny, a od początku przygotowań do rundy wiosennej trenuje z juniorami Mrągowii.

Podopieczni Tomasza Aziewicza od początku spotkania przejęli inicjatywę na boisku. W 2. minucie Łukasz Kuśnierz zagrał do Marcina Spirydona, ten przebiegł z piłką kilka metrów, po czym strzelił z około 20 metrów tuż nad poprzeczką. Osiem minut później Adrian Żukiewicz podał futbolówkę do Spirydona, ten wpadł w "szesnastkę" i strzałem w dalszy róg bramki pokonał bramkarza rywali. W 15. minucie Kamil Skrzęta podał do Damiana Majaka, ten popędził prawą stroną boiska, po czym zagrał w pole karne, do piłki doszedł Kuśnierz, ale strzelił tuż obok słupka. Następnie golkiper rywali dobrze obronił futbolówkę uderzoną z 25 metrów przez Majaka. W 33. minucie Mrągowia prowadziła 2:0. W polu karnym faulowany był Majak, a "jedenastkę" pewnym strzałem w prawy róg bramki wykorzystał Łukasz Michałowski.

W 49. minucie uderzona przez Żukiewicza piłka z 20 metrów trafiła w słupek. Cztery minuty później Mrągowia prowadziła 3:0. Kuśnierz dograł futbolówkę z rzutu rożnego w pole karne, ta trafiła do Rusieckiego, który ograł rywala i strzałem prawą nogą wpakował ją do siatki. W 64. minucie Żukiewicz przejął piłkę w środku pola, po czym uderzył z około 30 metrów na bramkę, jednak golkiper rywali zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Pięć minut później goście wykorzystali błąd w ustawieniu mrągowskiego zespołu i Nikodem Cegielski z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Gabriela Wójcika. Dziesięć minut przed końcem gry Kacper Tomaszewski idealnie podał do swojego brata Jakuba, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali. W 88. minucie Konrad Kowalewski zagrał do Spirydona, ten znalazł się w dogodnej sytuacji, oddał strzał na bramkę rywali, który na rzut rożny wybił bramkarz ze Szczytna.

Mrągowia: Gabriel Wójcik - Damian Majak (46 Damian Glinka), Łukasz Michałowski (64 Łukasz Szumski), Łukasz Szumski (46 Robert Bumbul), Damian Ciecierski (64 Kacper Tomaszewski) - Mateusz Barszczewski (64 Marcin Spirydon), Adrian Żukiewicz, Kamil Skrzęta (48 Łukasz Kuśnierz, 64 Damian Majak), Konrad Rusiecki (64 Konrad Kowalewski) - Łukasz Kuśnierz (46 Aleksandr Jemieljanow), Marcin Spirydon (46 Jakub Tomaszewski).