Newsy
Mrągowia wygrała z SKS-em Szczytno


Mrągowia Mrągowo wygrała w spotkaniu sparingowym z grającym w klasie okręgowej SKS-em Szczytno 3:1 (2:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Marcin Spirydon, Łukasz Michałowski (z rzutu karnego) oraz Konrad Rusiecki.

Wskutek kontuzji dwóch golkiperów - Marcina Marszałka i Michała Lubowieckiego, w bramce zagrał Gabriel Wójcik, który jesienią występował w juniorach młodszych Fali Warpuny, a od początku przygotowań do rundy wiosennej trenuje z juniorami Mrągowii.

Podopieczni Tomasza Aziewicza od początku spotkania przejęli inicjatywę na boisku. W 2. minucie Łukasz Kuśnierz zagrał do Marcina Spirydona, ten przebiegł z piłką kilka metrów, po czym strzelił z około 20 metrów tuż nad poprzeczką. Osiem minut później Adrian Żukiewicz podał futbolówkę do Spirydona, ten wpadł w "szesnastkę" i strzałem w dalszy róg bramki pokonał bramkarza rywali. W 15. minucie Kamil Skrzęta podał do Damiana Majaka, ten popędził prawą stroną boiska, po czym zagrał w pole karne, do piłki doszedł Kuśnierz, ale strzelił tuż obok słupka. Następnie golkiper rywali dobrze obronił futbolówkę uderzoną z 25 metrów przez Majaka. W 33. minucie Mrągowia prowadziła 2:0. W polu karnym faulowany był Majak, a "jedenastkę" pewnym strzałem w prawy róg bramki wykorzystał Łukasz Michałowski.

 

 

W 49. minucie uderzona przez Żukiewicza piłka z 20 metrów trafiła w słupek. Cztery minuty później Mrągowia prowadziła 3:0. Kuśnierz dograł futbolówkę z rzutu rożnego w pole karne, ta trafiła do Rusieckiego, który ograł rywala i strzałem prawą nogą wpakował ją do siatki. W 64. minucie Żukiewicz przejął piłkę w środku pola, po czym uderzył z około 30 metrów na bramkę, jednak golkiper rywali zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Pięć minut później goście wykorzystali błąd w ustawieniu mrągowskiego zespołu i Nikodem Cegielski z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Gabriela Wójcika. Dziesięć minut przed końcem gry Kacper Tomaszewski idealnie podał do swojego brata Jakuba, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali. W 88. minucie Konrad Kowalewski zagrał do Spirydona, ten znalazł się w dogodnej sytuacji, oddał strzał na bramkę rywali, który na rzut rożny wybił bramkarz ze Szczytna.

Mrągowia: Gabriel Wójcik - Damian Majak (46 Damian Glinka), Łukasz Michałowski (64 Łukasz Szumski), Łukasz Szumski (46 Robert Bumbul), Damian Ciecierski (64 Kacper Tomaszewski) - Mateusz Barszczewski (64 Marcin Spirydon), Adrian Żukiewicz, Kamil Skrzęta (48 Łukasz Kuśnierz, 64 Damian Majak), Konrad Rusiecki (64 Konrad Kowalewski) - Łukasz Kuśnierz (46 Aleksandr Jemieljanow), Marcin Spirydon (46 Jakub Tomaszewski).


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
41

2
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
33

3
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
32

4
Unia Susz
Unia Susz
28

5
Motor Lubawa
Motor Lubawa
25

6
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
24

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
23

8
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
20

9
MKS Korsze
MKS Korsze
19

10
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
18

11
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
17

12
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
16

13
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
13

14
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
12

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
4