Mrągowia zremisowała z Drwęcą

Mrągowia Mrągowo zremisowała w meczu sparingowym z trzecioligową Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (0:0). Bramkę dla "żółto-czarnych" zdobył z rzutu karnego Łukasz Michałowski.

W początkowej fazie pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć dobrej sytuacji do strzelenia gola. Dopiero w 27. minucie Łukasz Kuśnierz zagrał do Mateusza Barszczewskiego, ten ograł rywala, jednak uderzył tuż obok słupka. W odpowiedzi dwie minuty później Marcin Marszałek obronił strzał z pięciu metrów Arkadiusza Konicza. W 33. minucie Marszałek wybił na rzut rożny groźnie uderzoną piłkę przez Mateusza Kaczmarka. Chwilę potem Bartosz Dyszy uderzył głową tuż nad poprzeczką. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Marszałek. Tym razem kapitalnie obronił uderzoną przez Konicza futbolówkę lecą w okienko bramki.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Daniel Chiliński, który jest bliski przejścia do Mrągowii. W 63. minucie Kuśnierz zagrał piłkę z wolnego w pole karne, doszedł do niej Chiliński, jednak jego strzał głową dobrze obronił Daniel Niźnik. Siedem minut później Jan Mater dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego w pole karne, doszedł do niej Mikołaj Napora i strzałem głową pokonał Gabriela Wójcika. Mrągowia do wyrównania doprowadziła w 83. minucie. Konrad Rusiecki został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Łukasz Michałowski. W końcówce jeszcze dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się Wójcik.

W spotkaniu nie zagrali m.in. kontuzjowany Michał Lubowiecki oraz przebywający zagranicą Aleksandr Jemieljanow.

Mrągowia: Marcin Marszałek (46 Gabriel Wójcik) - 20. Damian Majak (65, 17. Kacper Tomaszewski), 5. Łukasz Michałowski, 4. Łukasz Szumski ŻK (65, 6. Adrian Żukiewicz), 13. Damian Ciecierski (65, 10. Konrad Rusiecki) - 7. Mateusz Barszczewski (65, 16. Konrad Kowalewski), 6. Adrian Żukiewicz (46, 18. Damian Glinka), 8. Kamil Skrzęta (46, 3. Robert Bumbul), 10. Konrad Rusiecki (46, 9. Daniel Chiliński) - 2. Łukasz Kuśnierz (65, 8. Kamil Skrzęta), 15. Marcin Spirydon (65, 19. Jakub Tomaszewski).