Newsy
Aziewicz: Wynik 1:1 oddaje to spotkanie


Po meczu sparingowym z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie rozmawialiśmy z trenerem Tomaszem Aziewiczem, który dzisiejsze spotkanie oglądał z perspektywy trybun.

 

Jak oceni trener dzisiejszy mecz?
- Uważam, że po zawodnikach było widać to, że w środę graliśmy z SKS-em Szczytno. Na tym poziomie odbija się to na formie fizycznej zawodników. Myślę, że 20-25 minut potrzebowaliśmy, żeby zawodnicy wskoczyli na odpowiedni pułap fizyczny. Drwęca to młody, wybiegany zespół, dobrze operowali piłką i prowadzili grę. My zostaliśmy zmuszeni do gry defensywnej i potem brakowało sił, żeby skutecznie zaatakować. Cieszy mnie jednak postawa w defensywie, bo nie było widać groźnych sytuacji ze strony rywali.

W drugiej połowie na początku graliśmy lepiej niż w tej fazie meczu w pierwszej części gry. Miały na to wpływ roszady na boisku. Łatwiej było przesunąć nam akcje do przodu. Graliśmy jak równy z równym. Po kolejnych zmianach na boisku wkradł się chaos i zawodnicy indywidualnie mogli przesądzić o losach meczu. Fajnie, że każdy podszedł do tego ambitnie, wybiegał to spotkanie. Wyrównaliśmy, to duży plus, że po stracie bramki drużyna potrafiła się podnieść.

 

Patrząc z boku wynik 1:1 jak najbardziej sprawiedliwy.
- Nie lubię mówić czy wynik był sprawiedliwy czy nie. Jednak patrząc na różne sytuacje, które stworzyły sobie drużyny, a niewiele ich było, to wynik 1:1 oddaje to spotkanie. Ja zawsze gram o zwycięstwo, ale w tych okolicznościach cieszy mnie to, że odrobiliśmy wynik.

 

Po raz kolejny zagrał junior Gabriel Wójcik. Jakie będą jego dalsze losy?
- Myślę, że z uwagi na problemy zdrowotne naszych dwóch bramkarzy, Gabriel musi dołączyć do kadry seniorskiej. Najpierw jednak jego sytuację przedyskutuje z trenerem Piotrem Osmańskim i wtedy zapadnie ostateczna decyzja w jego sprawie.

 

fot. Emil Marecki


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0