Newsy
Po trzy ciosy Mrągowii i Orląt


W swoim kolejnym meczu sparingowym Mrągowia Mrągowo zremisowała z Orlętami Reszel 3:3 (1:2). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Łukasz Kuśnierz, Łukasz Michałowski (z karnego) oraz Jakub Tomaszewski.

W 10. minucie Sebastian Krzywicki dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, doszedł do niej Mateusz Terlik, po czym strzelił głową tuż nad poprzeczką. Cztery minut później Paweł Romańczuk pewnie wykorzystał rzut karny i dał Orlętom prowadzenie. W 18. minucie błąd popełnił Łukasz Michałowski, do futbolówki doszedł Przemysław Schmidt, znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Marszałkiem, następnie uderzył tuż obok bramki. W 32. minucie Marszałek w dobrym stylu obronił groźny strzał Mateusza Kozonia. Chwilę później Łukasz Kuśnierz przejął piłkę przed polem karnym, po czym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Konstantego Karkulowskiego. W 37. minucie Adam Kapusta zagrał na prawą stronę do Patryka Modzela, ten wpadł w "szesnastkę", oddał strzał, który obronił Marszałek. Piłka odbiła się jeszcze od Michałowskiego i trafiła w poprzeczkę. Kolejną groźną akcję przeprowadziła Mrągowia. Kuśnierz podał do Daniela Chilińskiego, jednak problemów z obroną jego uderzenia nie miał bramkarz gości. Chwilę później futbolówka uderzona z rzutu wolnego przez Kuśnierza minimalnie przeleciała tuż obok słupka. W ostatniej akcji pierwszej połowy Orlęta zdobyły drugiego gola. Łukasz Szumski źle trafił w futbolówkę, przejął ją Kapusta i pewnym strzałem pokonał Marszałka.Pierwszą groźną sytuację w drugiej połowie mieli mrągowianie. Kuśnierz dograł piłkę w pole karne, gdzie Adrian Żukiewicz strzelił głową tuż obok bramki. W 53. minucie Konrad Rusiecki wrzucił futbolówkę z rzutu rożnego w pole karne, doszedł do niej Szumski, po czym jego strzał głową obronił Jarosław Doborzyński. Sześć minut później piłka trafiła zza pole karne do Szumskiego, lecz strzelił tuż obok słupka. W 63. minucie Mrągowia doprowadziła do wyrównania. W polu karnym faulowany był Damian Majak, a pewnym wykonawcą "jedenastki" był Michałowski. Trzynaście minut później Gabriel Wójcik zwiódł jednego z rywala, jednak podał prosto pod nogi Kapusty, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Podopieczni Tomasza Aziewicza do wyrównania doprowadzili cztery minuty później. Akcja w trójkącie Konrad Kowalewski, Konrad Rusiecki i Jakub Tomaszewski. Piłka trafiła pod nogi tego ostatniego, który mocnym strzałem zza "szesnastki" pokonał Doborzyńskiego. W 86. minucie Kuśnierz podał do Mateusza Barszczewskiego, ten zdecydował się na strzał z 25 metrów, który jednak trafił w poprzeczkę.

W spotkaniu nie wystąpili kontuzjowany Michał Lubowiecki oraz przebywający zagranicą Aleksandr Jemieljanow.

Mrągowia: Marcin Marszałek (64 Gabriel Wójcik) - 2. Damian Majak (64, 17. Kacper Tomaszewski), 5. Łukasz Michałowski (64, 8. Kamil Skrzęta), 14. Łukasz Szumski, 13. Damian Ciecierski (64, 18. Damian Glinka) - 15. Marcin Spirydon (64, 7. Mateusz Barszczewski), 4. Adrian Żukiewicz (64, 16. Konrad Kowalewski), 8. Kamil Skrzęta ŻK (46, 6. Robert Bumbul), 7. Mateusz Barszczewski (46, 10. Konrad Rusiecki) - 3. Łukasz Kuśnierz ŻK, 9. Daniel Chiliński (64, 19. Jakub Tomaszewski).

1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0