Newsy
Mrągowia gorsza od Mamr


Mrągowia Mrągowo przegrała w meczu sparingowym z Mamrami Giżycko 2:5 (1:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Jakub Tomaszewski i Kamil Skrzęta.

Już w 31. sekundzie Jakub Tomaszewski wykorzystał dobre podanie od Kamila Skrzęty i strzałem w dalszy róg pokonał Karola Murawskiego. W odpowiedzi Marcin Marszałek z problemami obronił groźnie uderzoną piłkę z 25 metrów przez Bartłomieja Szafrana. W 12. minucie Marszałek źle wybił futbolówkę, przejął ją Jacek Rutkowski, po czym strzelił w słupek. Chwilę później Murawski wybił na rzut rożny piłkę uderzoną przez Łukasza Kuśnierza. W 25. minucie Rafał Darda wybił z linii bramkowej futbolówkę po strzale głową Konrada Rusieckiego. Cztery minuty później Mamry doprowadziły do wyrównania. Trójkową akcję przeprowadzili bracia Rutkowscy z Krystianem Wiszniewskim i ten ostatni pewnym strzałem skierował piłkę do siatki. W 32. minucie Daniel Chiliński zagrał prostopadle do Rusieckiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Murawskim, jednak strzelił wprost w niego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Jacek Rutowski uderzył zza pola karnego obok słupka.

 

 

W 47. minucie Rafał Sosnowski obronił mocne uderzenie z rzutu wolnego z 30 metrów Łukasza Michałowskiego. Dwie minuty później Damian Glinka dograł piłkę w pole karne z prawej strony boiska do Jakuba Tomaszewskiego, ten strzelił głową obok słupka. W 57. minucie po zamieszaniu w polu karnym Mrągowii futbolówka trafiła pod nogi Wiszniewskiego, który uderzył minimalnie nad poprzeczką. Dwie minuty później Rusiecki idealnie zagrał do niepilnowanego Skrzęty, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Sosnowskim i zdobył drugiego gola dla "żółto-czarnych". W 63. minucie Chiliński podał do Skrzęty, ten ograł dwóch rywali, po czym trafił w słupek. Siedem minut później piłka trafiła do niepilnowanego przed polem karnym Mariusza Rutkowskiego, a ten pięknym strzałem pokonał Marszałka i doprowadził do remisu. W 84. minucie Wiszniewski zagrał w tempo do Jacka Rutkowskiego, który pewnym strzałem zdobył trzeciego gola dla gości. Chwilę potem Wiszniewski najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i skierował futbolówkę do bramki. Minutę przed końcem meczu wynik na 2:5 ustalił Mariusz Rutkowski, który wykończył kontrę zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Marczuka.

 

W sparingu nie zagrali chorzy Mateusz Barszczewski i Konrad Kowalewski, kontuzjowani Robert Bumbul i Michał Lubowiecki, przebywający zagranicą Aleksandr Jemieljanow, a obowiązki służbowe zatrzymały Damiana Majaka.

 

Mrągowia: Marcin Marszałek - 21. Damian Glinka, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 13. Damian Ciecierski - 19. Jakub Tomaszewski, 11. Kamil Skrzęta, 4. Adrian Żukiewicz (46, 17. Kacper Tomaszewski), 10. Konrad Rusiecki - 9. Daniel Chiliński, 6. Łukasz Kuśnierz (32, 22. Marcin Spirydon).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
34

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
31

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
26

4
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
24

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
24

6
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
22

7
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
19

8
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
18

10
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
17

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
9

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
8

14
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

15
Unia Susz
Unia Susz
4

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
4

0 0 0 0 0 0 0