Newsy
Mrągowia gorsza od Mamr


Mrągowia Mrągowo przegrała w meczu sparingowym z Mamrami Giżycko 2:5 (1:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Jakub Tomaszewski i Kamil Skrzęta.

Już w 31. sekundzie Jakub Tomaszewski wykorzystał dobre podanie od Kamila Skrzęty i strzałem w dalszy róg pokonał Karola Murawskiego. W odpowiedzi Marcin Marszałek z problemami obronił groźnie uderzoną piłkę z 25 metrów przez Bartłomieja Szafrana. W 12. minucie Marszałek źle wybił futbolówkę, przejął ją Jacek Rutkowski, po czym strzelił w słupek. Chwilę później Murawski wybił na rzut rożny piłkę uderzoną przez Łukasza Kuśnierza. W 25. minucie Rafał Darda wybił z linii bramkowej futbolówkę po strzale głową Konrada Rusieckiego. Cztery minuty później Mamry doprowadziły do wyrównania. Trójkową akcję przeprowadzili bracia Rutkowscy z Krystianem Wiszniewskim i ten ostatni pewnym strzałem skierował piłkę do siatki. W 32. minucie Daniel Chiliński zagrał prostopadle do Rusieckiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Murawskim, jednak strzelił wprost w niego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Jacek Rutowski uderzył zza pola karnego obok słupka.

 

 

W 47. minucie Rafał Sosnowski obronił mocne uderzenie z rzutu wolnego z 30 metrów Łukasza Michałowskiego. Dwie minuty później Damian Glinka dograł piłkę w pole karne z prawej strony boiska do Jakuba Tomaszewskiego, ten strzelił głową obok słupka. W 57. minucie po zamieszaniu w polu karnym Mrągowii futbolówka trafiła pod nogi Wiszniewskiego, który uderzył minimalnie nad poprzeczką. Dwie minuty później Rusiecki idealnie zagrał do niepilnowanego Skrzęty, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Sosnowskim i zdobył drugiego gola dla "żółto-czarnych". W 63. minucie Chiliński podał do Skrzęty, ten ograł dwóch rywali, po czym trafił w słupek. Siedem minut później piłka trafiła do niepilnowanego przed polem karnym Mariusza Rutkowskiego, a ten pięknym strzałem pokonał Marszałka i doprowadził do remisu. W 84. minucie Wiszniewski zagrał w tempo do Jacka Rutkowskiego, który pewnym strzałem zdobył trzeciego gola dla gości. Chwilę potem Wiszniewski najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i skierował futbolówkę do bramki. Minutę przed końcem meczu wynik na 2:5 ustalił Mariusz Rutkowski, który wykończył kontrę zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Marczuka.

 

W sparingu nie zagrali chorzy Mateusz Barszczewski i Konrad Kowalewski, kontuzjowani Robert Bumbul i Michał Lubowiecki, przebywający zagranicą Aleksandr Jemieljanow, a obowiązki służbowe zatrzymały Damiana Majaka.

 

Mrągowia: Marcin Marszałek - 21. Damian Glinka, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 13. Damian Ciecierski - 19. Jakub Tomaszewski, 11. Kamil Skrzęta, 4. Adrian Żukiewicz (46, 17. Kacper Tomaszewski), 10. Konrad Rusiecki - 9. Daniel Chiliński, 6. Łukasz Kuśnierz (32, 22. Marcin Spirydon).


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0