Newsy
Mrągowia gorsza od Mamr


Mrągowia Mrągowo przegrała w meczu sparingowym z Mamrami Giżycko 2:5 (1:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Jakub Tomaszewski i Kamil Skrzęta.

Już w 31. sekundzie Jakub Tomaszewski wykorzystał dobre podanie od Kamila Skrzęty i strzałem w dalszy róg pokonał Karola Murawskiego. W odpowiedzi Marcin Marszałek z problemami obronił groźnie uderzoną piłkę z 25 metrów przez Bartłomieja Szafrana. W 12. minucie Marszałek źle wybił futbolówkę, przejął ją Jacek Rutkowski, po czym strzelił w słupek. Chwilę później Murawski wybił na rzut rożny piłkę uderzoną przez Łukasza Kuśnierza. W 25. minucie Rafał Darda wybił z linii bramkowej futbolówkę po strzale głową Konrada Rusieckiego. Cztery minuty później Mamry doprowadziły do wyrównania. Trójkową akcję przeprowadzili bracia Rutkowscy z Krystianem Wiszniewskim i ten ostatni pewnym strzałem skierował piłkę do siatki. W 32. minucie Daniel Chiliński zagrał prostopadle do Rusieckiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Murawskim, jednak strzelił wprost w niego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Jacek Rutowski uderzył zza pola karnego obok słupka.

 

 

W 47. minucie Rafał Sosnowski obronił mocne uderzenie z rzutu wolnego z 30 metrów Łukasza Michałowskiego. Dwie minuty później Damian Glinka dograł piłkę w pole karne z prawej strony boiska do Jakuba Tomaszewskiego, ten strzelił głową obok słupka. W 57. minucie po zamieszaniu w polu karnym Mrągowii futbolówka trafiła pod nogi Wiszniewskiego, który uderzył minimalnie nad poprzeczką. Dwie minuty później Rusiecki idealnie zagrał do niepilnowanego Skrzęty, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Sosnowskim i zdobył drugiego gola dla "żółto-czarnych". W 63. minucie Chiliński podał do Skrzęty, ten ograł dwóch rywali, po czym trafił w słupek. Siedem minut później piłka trafiła do niepilnowanego przed polem karnym Mariusza Rutkowskiego, a ten pięknym strzałem pokonał Marszałka i doprowadził do remisu. W 84. minucie Wiszniewski zagrał w tempo do Jacka Rutkowskiego, który pewnym strzałem zdobył trzeciego gola dla gości. Chwilę potem Wiszniewski najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i skierował futbolówkę do bramki. Minutę przed końcem meczu wynik na 2:5 ustalił Mariusz Rutkowski, który wykończył kontrę zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Marczuka.

 

W sparingu nie zagrali chorzy Mateusz Barszczewski i Konrad Kowalewski, kontuzjowani Robert Bumbul i Michał Lubowiecki, przebywający zagranicą Aleksandr Jemieljanow, a obowiązki służbowe zatrzymały Damiana Majaka.

 

Mrągowia: Marcin Marszałek - 21. Damian Glinka, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 13. Damian Ciecierski - 19. Jakub Tomaszewski, 11. Kamil Skrzęta, 4. Adrian Żukiewicz (46, 17. Kacper Tomaszewski), 10. Konrad Rusiecki - 9. Daniel Chiliński, 6. Łukasz Kuśnierz (32, 22. Marcin Spirydon).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
71

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
60

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
55

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
52

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
46

7
MKS Korsze
MKS Korsze
39

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

9
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
36

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
29

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
22

13
Unia Susz
Unia Susz
22

14
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
14

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
12

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0