Pewna wygrana z Łyną

Mrągowia Mrągowo wygrała w spotkaniu sparingowym z czwartą drużyną klasy okręgowej, grupy I - Łyną Sępopol 6:2 (3:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Marcin Spirydon (dwa), Mateusz Barszczewski, Damian Majak, Łukasz Szumski oraz Mateusz Skonieczka.

Już w 4. minucie goście stanęli przed szansą na zdobycie gola. Piłkę w polu karnym otrzymał Sebastian Warcholak, po czym strzelił tuż obok słupka. Mrągowia swoją pierwszą dobrą okazję miała sześć minut później. Łukasz Kuśnierz wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Daniel Chiliński, ale uderzył głową tuż obok słupka. Chwilę potem futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką po strzale z rzutu wolnego Konrada Rusieckiego. W 16. minucie Chiliński zagrał do Rusieckiego, ten wpadł w pole karne, po czym zagrał wzdłuż bramki do Mateusza Barszczewskiego, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później Barszczewski podał z prawej strony boiska do niepilnowanego Chilińskiego, ten jednak źle trafił w futbolowkę i ta przeleciała obok słupka. W 25. minucie Chiliński zagrał piętą do Kuśnierza, ten wbiegł w "szesnastkę", podał wzdłuż bramki do Damiana Majaka, który mocnym strzałem pokonał Krystiana Pawłowskiego. Pięć minut później goście stanęli przed znakomitą okazją do zdobycia gola, jednak Tomasz Krasowski strzelił z rzutu karnego nad poprzeczką. W 36. minucie piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Łukasza Pawłowskiego, który pewnym strzałem pokonał Marcina Marszałka. Trzy minuty później "żółto-czarni" zdobyli trzeciego gola. Kuśnierz zagrał prostopadle do Rusieckiego, ten dograł piłkę wzdłuż bramki, odbił ją Chiliński, po czym trafiła pod nogi Marcina Spirydona, który wpakował ją do siatki. Chwilę potem Spirydon uderzył z 20 metrów minimalnie nad poprzeczką. W 42. minucie Kuśnierz przejął piłkę na 30 metrze, podał do Spirydona, ten wbiegł w "szesnastkę", po czym strzelił w boczną siatkę. Tuż przed końcem pierwszej części gry w dobrej sytuacji po podaniu od Rusieckiego znalazł się Chiliński, jednak uderzona przez niego futbolówka trafiła w rywala.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie Majak dośrodkował piłkę z prawej strony boiska w pole karne, doszedł do niej Chiliński, który przewrotką strzelił obok słupka. W 53. minucie indywidualną akcję przeprowadził Damian Ciecierski, zagrał do Spirydona, który pokonał Krystiana Pawłowskiego. Pięć minut później Majak źle wykonał aut, piłki nie przejął Łukasz Szumski, doszedł do niej Łukasz Pawłowski i strzałem zza pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. Trzy minuty później Kuśnierz dośrodkował piłkę z rzut wolnego w pole karne, dopadł do niej Szumski i strzałem głową zdobył piątego gola dla Mrągowii. Piętnaście minut przed końcem spotkania Rusiecki uderzył zza pola karnego tuż obok bramki. W 77. minucie Kacper Tomaszewski przeprowadził akcje lewą stroną boiska, podał do Rusieckiego, ten stracił piłkę w "szesnastce", trafiła ona jednak pod nogi Mateusza Skonieczki, który pewnym strzałem skierował ją do siatki. Tuż przed końcem spotkania "żółto-czarni" mieli jeszcze trzy dobre sytuacje do podwyższenia wyniku. Najpierw Jakub Tomaszewski z pięciu metrów uderzył zza lekko i piłkę złapał golkiper gości. Następnie Kuśnierz strzelił minimalnie nad poprzeczką. Na koniec Sebastian Kowalski uderzył futbolówkę głową tuż obok słupka. Warto wspomnieć, że trzy ostatnie akcje to duża zasługa dwójki Kuśnierz - Skonieczka.

W dzisiejszym meczu po raz pierwszy mogliśmy oglądać pozyskanego z MKS-u Ełk Mateusza Skonieczkę. Zagrał także Sebastian Kowalski, który wrócił z zagranicy. W spotkaniu nie wystąpili kontuzjowani Robert Bumbul i Michał Lubowiecki, chorzy Konrad Kowalewski oraz Kamil Skrzęta.

Mrągowia: Marcin Marszałek - 17. Damian Majak (60, 9. Damian Glinka), 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski ŻK, 13. Damian Ciecierski (70, 16. Kacper Tomaszewski) - 11. Mateusz Barszczewski (71, 8. Sebastian Kowalski), 4. Adrian Żukiewicz, 7. Łukasz Kuśnierz, 2. Konrad Rusiecki - 21. Marcin Spirydon (66, 18. Jakub Tomaszewski), 3. Daniel Chiliński (53, 22. Mateusz Skonieczka).