Solidna lekcja od Stomilu

Solidnej lekcji futbolu udzielili piłkarzom Mrągowii Mrągowo zawodnicy pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. "Żółto-czarni" przegrali w meczu sparingowym z "Dumą Warmii" 0:9 (0:6).

Już w 4. minucie było groźnie pod mrągowską bramką. Dani Ramírez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Kamil Jaworski dobrze interweniował po główce Remigiusza Szywacza. Chwilę potem golkiper gospodarzy dobrze interweniował po mocnym strzale Pawła Abbota. W 12. minucie Dani Ramírez zagrał w tempo do Lukáša Kubáňa, ten z prawej strony boiska podał do Abbota, który z bliskiej odległości zdobył pierwszego gola w meczu. Dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu pod dobrym podaniu od Tomasza Zająca. W 17. minucie Jaworski w świetnym stylu obronił futbolówkę po strzale z czterech metrów Abbotta. Dwie minuty później olsztynianie zdobyli trzeciego gola, po tym jak Wiktor Biedrzycki pewnie wykorzystał "jedenastkę" po faulu Damiana Majaka. Chwilę potem Łukasz Michałowski wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Abbotta. W 25. minucie Abbott skompletował hat tricka. Kubáň idealnie dośrodkował z prawej strony, gdzie niepilnowany napastnik "Dumy Warmii" strzałem głową pokonał Jaworskiego. Osiem minut później na strzał z 30 metrów zdecydował się Łukasz Kuśnierz, jednak piłka przeleciała obok słupka. Minutę przed końcem pierwszej połowy Dani Ramírez pokonał Jaworskiego mocnym strzałem zza pola karnego. Wynik na 0:6 do przerwy ustalił Wołodymyr Tanczyk, który futbolówkę do siatki skierował po strzale głową.

Po przerwie nadal zdecydowaną przewagę na boisku posiadali zawodnicy Stomilu. W 51. minucie Wołodymyr Tanczyk zagrał z prawej strony boiska w pole karne, najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Mętlicki, po czym uderzył głową tuż nad poprzeczką. Chwilę później piłkę stracił Sebastian Kowalski, przejął ją Marcin Stromecki, oddał mocny strzał zza "szesnastki", ale dobrze obronił Łukasz Gabryszak. W 57. minucie futbolówka po strzale z 20 metrów Stromeckiego trafiła w słupek. Dwie minuty później aktywny Stromecki podał do Tanczyka, ten minął golkipera Mrągowii i skierował piłkę do pustej bramki. W 72. minucie Gabryszak w dobrym stylu obronił futbolówkę po strzale głową Szywacza. W kolejnej akcji Szywacz oddał atomowy strzał z lewej nogi, piłka trafiła w poprzeczkę, dopadł do niej Tanczyk i skierował do bramki. Wynik meczu na 0:9 ustalił w 75. minucie Mętlicki, który po zagraniu od Stromeckiego, posłał futbolówkę do pustej bramki. Dziesięć minut przed końcem meczu Kacper Tomaszewski podał do Mateusza Skonieczki, ten popędził na bramkę Stomilu, po czym strzelił tuż obok słupka. Chwilę potem piłka uderzona przez Mętlickiego trafiła w słupek. W ostatniej groźnej akcji w tym spotkaniu Gabryszak dobrze obronił mocne uderzenie z 20 metrów Stromeckiego.

W dzisiejszym meczu zaprezentowali się dwaj bramkarze - Kamil Jaworski (MKS Korsze) i Łukasz Gabryszak (Start Kruklanki). Wobec kontuzji Marcina Marszałka decyzją zarządu klubu i trenera w rundzie wiosennej zagrają w Mrągowii.

Mrągowia: Kamil Jaworski (46 Łukasz Gabryszak) - 16. Damian Majak, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski (69, 17. Kacper Tomaszewski), 13. Damian Ciecierski (46, 11. Sebastian Kowalski) - 22. Mateusz Skonieczka, 4. Adrian Żukiewicz (66, 3. Robert Bumbul), 6. Kamil Skrzęta (4, 10. Konrad Rusiecki), 18. Łukasz Kuśnierz, 9. Mateusz Barszczewski - 21. Marcin Spirydon (46, 7. Daniel Chiliński).

Kliknij - GALERIA Z MECZU - fot. Emil Marecki.