Newsy
Znicz Biała Piska na początek rundy


Piłkarze Mrągowii Mrągowo powracają na ligowe boiska. W sobotę (24 marca) o godzinie 15:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego zagrają z liderami tabeli - Zniczem Biała Piska.

W drużynie przede wszystkim doszło do zmiany na stanowisku trenerskim, Tomasza Pieca zastąpił Tomasz Aziewicz. Nastąpiły także znaczące zmiany kadrowe. "Żółto-czarnych" wzmocnili Łukasz Kuśnierz, Damian Majak, Mateusz Skonieczka, Adrian Żukiewicz oraz Daniel Chiliński. W związku z kontuzjami Marcina Marszałka i Michała Lubowieckiego w drużynie pojawiło się także dwóch nowych bramkarzy Łukasz Gabryszak (Start Kruklanki) oraz Kamil Jaworski (MKS Korsze). Z mrągowskiego klubu z kolei odeszli Dawid Mikulak (Omulew Wielbark), Paweł Aleksandrowicz (Granica Kętrzyn), Aleksandr Jemieljanow (problemy formalne), Cezary Sobolewski oraz Krystian Ziarkowski (wyjazdy zagraniczne) i Maciej Gawliński (Kłobuk Mikołajki).

 

W trakcie przygotowań drużyna rozegrała osiem meczów sparingowym, z których trzy wygrała, dwa zremisowała oraz trzy przegrała. Najskuteczniejszym zawodnikiem w meczach kontrolnych był zdobywca czterech goli Marcin Spirydon.

 

Znicz Biała Piska to niekwestionowany lider IV ligi, do tej pory zdobył 44 punkty, na co składa się czternaście zwycięstw i dwa remisy. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Borkowskiego rundę wiosenną zainaugurowała w poprzedni weekend, wygrywając z Tęczą Miłomłyn 5:0. Zimą do drużyny dołączyli m.in. Arkadiusz Bogdaniuk, Mateusz Furman oraz Patryk Gondek z MKS-u Ełk.

 

- Znicz pokazuje, że wyraźnie przerasta tę klasę rozgrywkową, idą pewnie po awans. My zrobimy jednak wszystko, aby pokrzyżować im te plany. Gramy o trzy punkty - mówi przed meczem trener Tomasz Aziewicz.

 

Sobotnie spotkanie poprowadzi Krzysztof Kapela z Ornety. Na liniach pomagać mu będą Jacek Makowski i Emilia Królikowska.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0