Newsy
Mrągowia przegrała w Ornecie


To nie była Wielka Sobota Mrągowii Mrągowo. Podopieczni Tomasza Aziewicza przegrali w wyjazdowym meczu IV ligi z Błękitnymi Orneta 0:3 (0:2).

Już w pierwszej akcji meczu Kamil Lullies uderzył tuż nad spojeniem bramki strzeżonej przez Kamila Jaworskiego. W 4. minucie Karol Skibicki zagrał futbolówkę z prawej strony boiska do Patryka Rynkiewicza, napastnik gospodarzy strzelił obok słupka. Osiem minut później Łukasz Kuśnierz dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, doszedł do niej Mateusz Skonieczka, po czym strzelił głową nad bramką. W 16. minucie Jaworski w dobrym stylu obronił futbolówkę uderzoną z rzutu wolnego przez Przemysława Ziemianowicza. Czternaście minut później piłka trafiła przed "szesnastką" pod nogi Marcina Spirydona, ten oddał atomowy strzał na bramkę Damiana Boryczki, jednak golkiper gospodarzy popisał się fantastyczną obroną. W 32. minucie Lullies zagrał futbolówkę z lewej strony boiska wzdłuż pola karnego, minęła ona mrągowskich obrońców, doszedł do niej Piotr Kosobucki i strzałem od poprzeczki wpakował ją do siatki. Chwilę później było już 2:0 dla Błękitnych. Skibicki przeprowadził indywidualną akcję, podał do Rynkiewicza, który atomowym strzałem z 25 metrów pokonał Jaworskiego. W 36. minucie Rynkiewicz znalazł się w sytuacji sam na sam z Jaworskim, ale nie zdołał pokonać golkipera Mrągowii. Cztery minuty później futbolówka uderzona z rzutu wolnego przez Ziemianowicza skozłowała tuż przed Jaworskim, który zdołał jednak wybić ją na rzut rożny.

 

 

W 49. minucie Damian Majak dośrodkował piłkę z prawej strony boiska w pole karne, Kuśnierz oddał strzał głową, a futbolówkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił Maciej Oryńczak. Siedem minut później Błękitni zdobyli trzeciego gola. Piłkę w polu karnym przyjął niepilnowany Daniel Kogut, odegrał do nieobstawionego Ziemianowicza, a ten skierował ją do bramki. W 63. minucie najpierw strzał z bliskiej odległości Konrada Rusieckiego obronił Boryczko, do futbolówki doszedł Spirydon i jego uderzenie z bliskiej odległości z linii bramkowej wybił Ziemianowicz. Chwilę potem piłka przeleciała tuż nad poprzeczką po strzale z rzutu wolnego przez Kuśnierza. W 70. minucie Sebastian Kowalski podał do Rusieckiego, ten oddał mocny strzał zza pola karnego, ale po raz kolejny dobrze interweniował Boryczko. Chwilę potem uderzał Skonieczka, ale znowu golkiper gospodarzy pewnie obronił. Dwanaście minut przed końcem meczu Kuśnierz uderzył piłkę z rzutu wolnego z 40 metrów, musnął ją jeszcze Skonieczka, po czym trafiła w słupek.

 

W dzisiejszym meczu czwartą żółtą kartkę zobaczył Konrad Rusiecki i nie zagra w spotkaniu przeciwko Tęczy Miłomłyn.

 

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 16. Damian Majak ŻK (64, 6. Damian Glinka), 4. Adrian Żukiewicz ŻK, 5. Łukasz Michałowski, 13. Damian Ciecierski (74, 18. Jakub Tomaszewski) - 9. Mateusz Barszczewski, 7. Sebastian Kowalski, 10. Łukasz Kuśnierz, 19. Konrad Rusiecki ŻK - 15. Marcin Spirydon (64, 8. Kamil Skrzęta ŻK), 14. Mateusz Skonieczka ŻK.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
71

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
60

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
55

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
52

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
46

7
MKS Korsze
MKS Korsze
39

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

9
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
36

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
29

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
22

13
Unia Susz
Unia Susz
22

14
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
14

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
12

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0