Smutna sobota w Mrągowie. Relacja i zdjęcia

Trzeci mecz wiosną i trzecia porażka. Tym razem Mrągowia Mrągowo przegrała z Tęczą Miłomłyn 1:2 (0:1). Honorowego gola dla "żółto-czarnych" zaliczył Sebastian Kowalski.

Pierwsze minuty meczu to gra toczona głównie w środku pola. Wszystkie jednak oczy były zwrócone w tym momencie na sędzię asystent nr 2 panią Aleksandrę Dudkiewicz, trzeba przyznać, że zniewalała swym wdziękiem wszystkich śmiałków przybyłych na obiekt przy Mrongowiusza nr 1. W 13. minucie Damian Glinka dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, doszedł do niej Marcin Spirydon, jednak strzelił głową minimalnie nad bramką. Dwie minuty później Łukasz Kuśnierz zagrał futbolówkę z rzutu wolnego w "szesnastkę", doszedł do niej Adrian Żukiewicz, jednak minimalnie chybił. W 26. minucie zakotłowało się w polu karnym Mrągowii, do piłki dopadł Rafał Wyralski i skierował ją do bramki. Dwanaście minut później golkiper gospodarzy w dobrym stylu obronił mocny strzał z dwudziestu metrów Łukasza Goździejewskiego.

Drugie 45 minut to zdecydowana przewaga Mrągowii. Goście ograniczyli się jedynie do kontr i przypadkowych strzałów z dystansu. Jednak w 55. minucie Goździejewski uderzył z 30 metrów, ale pewnie interweniował golkiper Mrągowii. Chwilę później Karol Szostek oddał atomowy strzał z podobnej odległości, tym razem piłka odbiła się od słupka i wpadła do mrągowskiej bramki. Strzał życia i szok na stadionie w Mrągowie. Żeby tego było mało w 62. minucie Łukasz Michałowski wybił piłkę z linii bramkowej. Jednak wcześniej obrońca Mrągowii popełnił błąd, futbolówkę przejął Wyrwalski, minął bramkarza z Mrągowa, oddał strzał, ale na posterunku był Michałowski. W 65. minucie Mateusz Barszczewski huknął zza pola karnego, Piotr Oliwa jednak wyciągnął się niczym struna i obronił piłkę zmierzającą w okienko jego bramki. Trzy minuty później Kuśnierz idealnie zagrał z rzutu wolnego, do piłki doszedł Kamil Skrzęta, jednak Oliwa po raz kolejny fantastycznie interweniował. W 72. minucie golkiper gości wybił nogami mocny strzał z pola karnego Kuśnierza. Chwilę potem błąd popełnił Aleksandr Jemieljanow, goście przejęli piłkę, Wyrwalski znalazł się w sytuacji sam na sam, ale mrągowski golkiper uratował sytuację. Ręce do góry mrągowskich kibiców zostały uniesione w 84. minucie. Jemieljanow wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Sebastian Kowalski i strzałem głową pokonał Oliwę.

Niestety w kolejnej frazie meczu goście ustawili "mur" przed własnym polem karnym i Mrągowii trudno było przebić się przez zasieki gości.

Trzeci mecz, trzecia porażka, wyciągamy wnioski i gramy dalej. Bądźcie z nami. Zawsze do przodu - MRĄGOWIA MRĄGOWO.

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz ŻK, 5. Łukasz Michałowski, 3. Damian Ciecierski (54, 16. Aleksandr Jemieljanow) - 13. Damian Glinka, 9. Kamil Skrzęta ŻK, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski, 15. Marcin Spirydon - 2. Mateusz Skonieczka (81, 18. Jakub Tomaszewski).