Newsy
Smutna sobota w Mrągowie. Relacja i zdjęcia


Trzeci mecz wiosną i trzecia porażka. Tym razem Mrągowia Mrągowo przegrała z Tęczą Miłomłyn 1:2 (0:1). Honorowego gola dla "żółto-czarnych" zaliczył Sebastian Kowalski.

Pierwsze minuty meczu to gra toczona głównie w środku pola. Wszystkie jednak oczy były zwrócone w tym momencie na sędzię asystent nr 2 panią Aleksandrę Dudkiewicz, trzeba przyznać, że zniewalała swym wdziękiem wszystkich śmiałków przybyłych na obiekt przy Mrongowiusza nr 1. W 13. minucie Damian Glinka dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, doszedł do niej Marcin Spirydon, jednak strzelił głową minimalnie nad bramką. Dwie minuty później Łukasz Kuśnierz zagrał futbolówkę z rzutu wolnego w "szesnastkę", doszedł do niej Adrian Żukiewicz, jednak minimalnie chybił. W 26. minucie zakotłowało się w polu karnym Mrągowii, do piłki dopadł Rafał Wyralski i skierował ją do bramki. Dwanaście minut później golkiper gospodarzy w dobrym stylu obronił mocny strzał z dwudziestu metrów Łukasza Goździejewskiego.

 

Drugie 45 minut to zdecydowana przewaga Mrągowii. Goście ograniczyli się jedynie do kontr i przypadkowych strzałów z dystansu. Jednak w 55. minucie Goździejewski uderzył z 30 metrów, ale pewnie interweniował golkiper Mrągowii. Chwilę później Karol Szostek oddał atomowy strzał z podobnej odległości, tym razem piłka odbiła się od słupka i wpadła do mrągowskiej bramki. Strzał życia i szok na stadionie w Mrągowie. Żeby tego było mało w 62. minucie Łukasz Michałowski wybił piłkę z linii bramkowej. Jednak wcześniej obrońca Mrągowii popełnił błąd, futbolówkę przejął Wyrwalski, minął bramkarza z Mrągowa, oddał strzał, ale na posterunku był Michałowski. W 65. minucie Mateusz Barszczewski huknął zza pola karnego, Piotr Oliwa jednak wyciągnął się niczym struna i obronił piłkę zmierzającą w okienko jego bramki. Trzy minuty później Kuśnierz idealnie zagrał z rzutu wolnego, do piłki doszedł Kamil Skrzęta, jednak Oliwa po raz kolejny fantastycznie interweniował. W 72. minucie golkiper gości wybił nogami mocny strzał z pola karnego Kuśnierza. Chwilę potem błąd popełnił Aleksandr Jemieljanow, goście przejęli piłkę, Wyrwalski znalazł się w sytuacji sam na sam, ale mrągowski golkiper uratował sytuację. Ręce do góry mrągowskich kibiców zostały uniesione w 84. minucie. Jemieljanow wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Sebastian Kowalski i strzałem głową pokonał Oliwę.

Niestety w kolejnej frazie meczu goście ustawili "mur" przed własnym polem karnym i Mrągowii trudno było przebić się przez zasieki gości.

Trzeci mecz, trzecia porażka, wyciągamy wnioski i gramy dalej. Bądźcie z nami. Zawsze do przodu - MRĄGOWIA MRĄGOWO.

 

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz ŻK, 5. Łukasz Michałowski, 3. Damian Ciecierski (54, 16. Aleksandr Jemieljanow) - 13. Damian Glinka, 9. Kamil Skrzęta ŻK, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski, 15. Marcin Spirydon - 2. Mateusz Skonieczka (81, 18. Jakub Tomaszewski).

 

Fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

 


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0