Newsy
Smutna sobota w Mrągowie. Relacja i zdjęcia


Trzeci mecz wiosną i trzecia porażka. Tym razem Mrągowia Mrągowo przegrała z Tęczą Miłomłyn 1:2 (0:1). Honorowego gola dla "żółto-czarnych" zaliczył Sebastian Kowalski.

Pierwsze minuty meczu to gra toczona głównie w środku pola. Wszystkie jednak oczy były zwrócone w tym momencie na sędzię asystent nr 2 panią Aleksandrę Dudkiewicz, trzeba przyznać, że zniewalała swym wdziękiem wszystkich śmiałków przybyłych na obiekt przy Mrongowiusza nr 1. W 13. minucie Damian Glinka dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, doszedł do niej Marcin Spirydon, jednak strzelił głową minimalnie nad bramką. Dwie minuty później Łukasz Kuśnierz zagrał futbolówkę z rzutu wolnego w "szesnastkę", doszedł do niej Adrian Żukiewicz, jednak minimalnie chybił. W 26. minucie zakotłowało się w polu karnym Mrągowii, do piłki dopadł Rafał Wyralski i skierował ją do bramki. Dwanaście minut później golkiper gospodarzy w dobrym stylu obronił mocny strzał z dwudziestu metrów Łukasza Goździejewskiego.

 

Drugie 45 minut to zdecydowana przewaga Mrągowii. Goście ograniczyli się jedynie do kontr i przypadkowych strzałów z dystansu. Jednak w 55. minucie Goździejewski uderzył z 30 metrów, ale pewnie interweniował golkiper Mrągowii. Chwilę później Karol Szostek oddał atomowy strzał z podobnej odległości, tym razem piłka odbiła się od słupka i wpadła do mrągowskiej bramki. Strzał życia i szok na stadionie w Mrągowie. Żeby tego było mało w 62. minucie Łukasz Michałowski wybił piłkę z linii bramkowej. Jednak wcześniej obrońca Mrągowii popełnił błąd, futbolówkę przejął Wyrwalski, minął bramkarza z Mrągowa, oddał strzał, ale na posterunku był Michałowski. W 65. minucie Mateusz Barszczewski huknął zza pola karnego, Piotr Oliwa jednak wyciągnął się niczym struna i obronił piłkę zmierzającą w okienko jego bramki. Trzy minuty później Kuśnierz idealnie zagrał z rzutu wolnego, do piłki doszedł Kamil Skrzęta, jednak Oliwa po raz kolejny fantastycznie interweniował. W 72. minucie golkiper gości wybił nogami mocny strzał z pola karnego Kuśnierza. Chwilę potem błąd popełnił Aleksandr Jemieljanow, goście przejęli piłkę, Wyrwalski znalazł się w sytuacji sam na sam, ale mrągowski golkiper uratował sytuację. Ręce do góry mrągowskich kibiców zostały uniesione w 84. minucie. Jemieljanow wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Sebastian Kowalski i strzałem głową pokonał Oliwę.

Niestety w kolejnej frazie meczu goście ustawili "mur" przed własnym polem karnym i Mrągowii trudno było przebić się przez zasieki gości.

Trzeci mecz, trzecia porażka, wyciągamy wnioski i gramy dalej. Bądźcie z nami. Zawsze do przodu - MRĄGOWIA MRĄGOWO.

 

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz ŻK, 5. Łukasz Michałowski, 3. Damian Ciecierski (54, 16. Aleksandr Jemieljanow) - 13. Damian Glinka, 9. Kamil Skrzęta ŻK, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski, 15. Marcin Spirydon - 2. Mateusz Skonieczka (81, 18. Jakub Tomaszewski).

 

Fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

 


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
71

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
60

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
55

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
52

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
46

7
MKS Korsze
MKS Korsze
39

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

9
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
36

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
29

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
22

13
Unia Susz
Unia Susz
22

14
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
14

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
12

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0