Newsy
Aziewicz: Czas na wyciągnięcie wniosków przyszedł za późno


Po przegranym 1:2 meczu z Tęczą Miłomłyn rozmawialiśmy z trenerem Mrągowii Mrągowo Tomaszem Aziewiczem.

 

Jak trener oceni mecz z Tęczą Miłomłyn?
- Cały tydzień wiedzieliśmy, że jest to okazja, żeby zamazać plamę z początku rundy. Dużo rozmawialiśmy. Zawodnicy deklarowali, że wyciągnęli wnioski, że poprzednie mecze to był wypadek przy pracy. Niestety, znowu obudziliśmy się w drugiej połowie. Znowu ten czas na wyciągnięcie wniosków przyszedł za późno. Nie trzeba przecież, żeby przeciwnik strzelał nam bramkę, żeby wiedzieć, że należy walczyć o każdą piłkę i być głodnym zwycięstwa. W pierwszej połowie tego zabrakło. Kiedy mieliśmy nóż na gardle nagle można było atakować, agresywnie grać, oddawać strzały. Potrzebowaliśmy jednej czy drugiej bramki, żeby zrozumieć, że bez walki meczu się nie wygra. Porażka boli.

Zaangażowania zawodnikom nie zabrakło, więc co było przyczyną porażki?
- Czasami to są detale, indywidualne błędy, jak przy pierwszej bramce. Jeden błąd decyduje, że mecz układa się inaczej. Nie możemy rozgrywać dwóch różnych połów. Cały czas musimy grać z zębem, ustabilizować naszą grę.

Skuteczność cały czas kuleje.
- Kolejny mecz czy nawet runda, kiedy mamy sporo sytuacji, a skuteczności nie ma. To nie może być przypadek. To dłuższa i przewlekła sprawa. Tego tak łatwo nie da się zmienić. Jest to rzecz, nad którą można się pochylić i spróbować to rozwiązać w przyszłości. Teraz pozostaje walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać aż nas przeciwnik napocznie, tylko od początku będziemy rządni zwycięstwa.

Absencje w zespole to spory problem.
- Każdy mecz gramy w innym zestawieniu, jest to wymuszone absencjami, kontuzjami, sprawami zawodowymi. Narzekać nie ma co. W podobnej sytuacji jest pewnie większość drużyn w lidze. Nie ułatwia to oczywiście pracy. Zgrywamy nowy zespół, w składzie mamy czterech młodzieżowców, na ławce po 3-4 rezerwowych, więc dużego pola manewru nie mamy.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0