Newsy
Aziewicz: To był dobry prognostyk przed kolejnymi meczami


Po zremisowanym 1:1 wyjazdowym meczu z Granicą Kętrzyn rozmawialiśmy z trenerem Tomaszem Aziewiczem.

Jak trener podsumuje mecz?
- Ten tydzień solidnie przepracowaliśmy, wreszcie frekwencja na treningach była odpowiednia i to miało przełożenie na mecz. Jeżeli będziemy solidnie trenować, to też tak będziemy wyglądać na boisku. Motywować dzisiaj nie było trzeba nikogo, bo w meczu derbowym każdy chce dać z siebie wszystko. Zostawiliśmy serducho na boisku i możemy wracać z podniesionym czołem. Bramkę straciliśmy po przypadkowym błędzie. Uważam, że mieliśmy kontrolę nad meczem. Posiadanie piłki może było po stronie rywali, ale to my dobrze się ustawialiśmy, przesuwaliśmy w grze obronnej, czekając na kontry. Mieliśmy kilka dobrych okazji. To był dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

Konrad Rusiecki zagrał dzisiaj jako lewy obrońca. Ze swojej roli wywiązał się znakomicie.
- Dokładnie. Trzeba jednak spojrzeć, że struktura wiekowa drużyny się zmieniła. Wcześniej nie mieliśmy takiego pola manewru. Teraz mogłem sobie pozwolić, żeby zagrało tylko dwóch młodzieżowców. To młodzi, zdolni i pracowici chłopcy, jednak jak gra w pierwszym składzie ich czterech, którzy tak naprawdę dopiero wchodzą do drużyny, to nie są jeszcze wstanie wziąć na siebie odpowiedzialności za grę. Myślę, że duży więc wpływ na wynik miało to, że na boisku było dzisiaj dziewięciu doświadczonych graczy.

 

 

Robert Bumbul z kolei z gry wyłączył jednego z kluczowych zawodników Granicy Mariusza Machniaka.
- To duża zasługa Przemysława Witkowskiego, bo to on uczulał, żeby uważać na tego zawodnika. Posłuchałem jego rady, zleciłem zadanie Robertowi i wykonał je świetnie.

Atmosfera w drużynie z pewnością się poprawiła.
- Naturalnie, mimo że każdy jest rozczarowany, że nie dowieźliśmy wyniku do końca. Może to złe określenie, bo graliśmy wysoko, chcieliśmy strzelić kolejną bramkę. Cieszy mnie to, że drużyna po trzech porażkach nadal wierzy w siebie, mocno trenuje, jest w niej entuzjazm. Ten punkt zdobyty na trudnym ternie na pewno to podtrzyma.

Za tydzień kolejny wyjazd. Tym razem do Gołdapi.
- Wierzę, że frekwencja na treningach będzie odpowiednia. Przepracujemy ten tydzień solidnie i w sobotę pojedziemy po trzy punkty. Przy dobrym przygotowaniu do meczu nie można się nikogo w tej lidze bać.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0