Newsy
Mrągowia zwyciężyła w Gołdapi


Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z trzecią drużyną tabeli Romintą Gołdap 3:0 (3:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Damian Majak, Łukasz Kuśnierz oraz Mateusz Skonieczka.

Podopieczni Tomasza Aziewicza przystąpili do meczu osłabieni brakiem Damiana Glinki, Aleksandra Jemieljanowa, Konrada Kowalewskiego, Marcina Marszałka oraz Cezarego Sobolewskiego.

Już w 4. minucie cieszyliśmy się z bramki. Mateusz Barszczewski przebiegł z piłką 20 metrów, zagrał idealnie w pole karne do Damiana Majaka, który pewnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Kamila Wołosa. Chwilę później aktywny od początku meczu Barszczewski podał do Roberta Bumbula, jednak futbolówka po jego strzale z 20 metrów minimalnie przeleciała obok słupka. W 8. minucie mrągowianie mogli po raz drugi wznieść ręce w geście triumfu. Piłkę odzyskał Sebastian Kowalski, zagrał do Łukasza Kuśnierza, a ten pięknym strzałem pokonał Wołosa. Osiem minut później futbolówkę odzyskał Adrian Żukiewicz podał do Barszczewskiego, ten uruchomił Mateusza Skonieczkę, który uderzył tuż obok słupka. W 27. minucie swoją szansę mieli gospodarze. Marek Murawski dośrodkował z prawej strony w "szesnastkę", strzał głową oddał Krzysztof Żukowski, ale dobrze interweniował Kamil Jaworski. Osiem minut później Majak odzyskał piłkę, podał do Kuśnierza, ten odegrał do Skonieczki, który wpadł w pole karne, po czym uderzył w boczną siatkę. Cztery minuty przed końcem pierwszej części gry Kamil Skrzęta wypatrzył Kuśnierza, posłał do niego futbolówkę, po czym kapitan "żółto-czarnych" strzelił tuż nad poprzeczką. Chwilę potem Łukasz Michałowski minął rywala, posłał długą piłkę do przodu, Kuśnierz zgrał ją głową do Skonieczki, ten wpadł w "szesnastkę" i pewnym strzałem skierował ją do sieci.

 

 

 

W drugiej połowie nadal stroną przeważającą byli mrągowianie. W 60. minucie Skonieczka podał do Kuśnierza, jednak z jego strzałem poradził sobie Wołos. Chwilę później Żukowski przegrał w sytuacji sam na sam z Jaworskim. W 67. minucie Michałowski zagrał na prawą stronę do Kuśnierza, ten wrzucił futbolówkę w pole karne, gdzie Majak uderzył z woleja nad poprzeczką. Sześć minut później Kuśnierz posłał piłkę z wolnego w "szesnastkę", najwyżej wyskoczył Żukiewicz, jednak dobrze interweniował golkiper gospodarzy. W 81. minucie Skonieczka zagrał w pole karne, Kuśnierz podał do Marcina Spirydona, którego strzał z najbliższej odległości obronił jednak Wołos.

 

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz, 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 16. Damian Majak (78, 15. Marcin Spirydon), 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski - 20. Mateusz Skonieczka (83, 18. Jakub Tomaszewski).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
71

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
60

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
55

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
52

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
46

7
MKS Korsze
MKS Korsze
39

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

9
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
36

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
29

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
22

13
Unia Susz
Unia Susz
22

14
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
14

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
12

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0