Mrągowia zwyciężyła w Gołdapi

Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z trzecią drużyną tabeli Romintą Gołdap 3:0 (3:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Damian Majak, Łukasz Kuśnierz oraz Mateusz Skonieczka.

Podopieczni Tomasza Aziewicza przystąpili do meczu osłabieni brakiem Damiana Glinki, Aleksandra Jemieljanowa, Konrada Kowalewskiego, Marcina Marszałka oraz Cezarego Sobolewskiego.

Już w 4. minucie cieszyliśmy się z bramki. Mateusz Barszczewski przebiegł z piłką 20 metrów, zagrał idealnie w pole karne do Damiana Majaka, który pewnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Kamila Wołosa. Chwilę później aktywny od początku meczu Barszczewski podał do Roberta Bumbula, jednak futbolówka po jego strzale z 20 metrów minimalnie przeleciała obok słupka. W 8. minucie mrągowianie mogli po raz drugi wznieść ręce w geście triumfu. Piłkę odzyskał Sebastian Kowalski, zagrał do Łukasza Kuśnierza, a ten pięknym strzałem pokonał Wołosa. Osiem minut później futbolówkę odzyskał Adrian Żukiewicz podał do Barszczewskiego, ten uruchomił Mateusza Skonieczkę, który uderzył tuż obok słupka. W 27. minucie swoją szansę mieli gospodarze. Marek Murawski dośrodkował z prawej strony w "szesnastkę", strzał głową oddał Krzysztof Żukowski, ale dobrze interweniował Kamil Jaworski. Osiem minut później Majak odzyskał piłkę, podał do Kuśnierza, ten odegrał do Skonieczki, który wpadł w pole karne, po czym uderzył w boczną siatkę. Cztery minuty przed końcem pierwszej części gry Kamil Skrzęta wypatrzył Kuśnierza, posłał do niego futbolówkę, po czym kapitan "żółto-czarnych" strzelił tuż nad poprzeczką. Chwilę potem Łukasz Michałowski minął rywala, posłał długą piłkę do przodu, Kuśnierz zgrał ją głową do Skonieczki, ten wpadł w "szesnastkę" i pewnym strzałem skierował ją do sieci.

W drugiej połowie nadal stroną przeważającą byli mrągowianie. W 60. minucie Skonieczka podał do Kuśnierza, jednak z jego strzałem poradził sobie Wołos. Chwilę później Żukowski przegrał w sytuacji sam na sam z Jaworskim. W 67. minucie Michałowski zagrał na prawą stronę do Kuśnierza, ten wrzucił futbolówkę w pole karne, gdzie Majak uderzył z woleja nad poprzeczką. Sześć minut później Kuśnierz posłał piłkę z wolnego w "szesnastkę", najwyżej wyskoczył Żukiewicz, jednak dobrze interweniował golkiper gospodarzy. W 81. minucie Skonieczka zagrał w pole karne, Kuśnierz podał do Marcina Spirydona, którego strzał z najbliższej odległości obronił jednak Wołos.

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz, 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 16. Damian Majak (78, 15. Marcin Spirydon), 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski - 20. Mateusz Skonieczka (83, 18. Jakub Tomaszewski).