Newsy
Mrągowia zwyciężyła w Gołdapi


Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z trzecią drużyną tabeli Romintą Gołdap 3:0 (3:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Damian Majak, Łukasz Kuśnierz oraz Mateusz Skonieczka.

Podopieczni Tomasza Aziewicza przystąpili do meczu osłabieni brakiem Damiana Glinki, Aleksandra Jemieljanowa, Konrada Kowalewskiego, Marcina Marszałka oraz Cezarego Sobolewskiego.

Już w 4. minucie cieszyliśmy się z bramki. Mateusz Barszczewski przebiegł z piłką 20 metrów, zagrał idealnie w pole karne do Damiana Majaka, który pewnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Kamila Wołosa. Chwilę później aktywny od początku meczu Barszczewski podał do Roberta Bumbula, jednak futbolówka po jego strzale z 20 metrów minimalnie przeleciała obok słupka. W 8. minucie mrągowianie mogli po raz drugi wznieść ręce w geście triumfu. Piłkę odzyskał Sebastian Kowalski, zagrał do Łukasza Kuśnierza, a ten pięknym strzałem pokonał Wołosa. Osiem minut później futbolówkę odzyskał Adrian Żukiewicz podał do Barszczewskiego, ten uruchomił Mateusza Skonieczkę, który uderzył tuż obok słupka. W 27. minucie swoją szansę mieli gospodarze. Marek Murawski dośrodkował z prawej strony w "szesnastkę", strzał głową oddał Krzysztof Żukowski, ale dobrze interweniował Kamil Jaworski. Osiem minut później Majak odzyskał piłkę, podał do Kuśnierza, ten odegrał do Skonieczki, który wpadł w pole karne, po czym uderzył w boczną siatkę. Cztery minuty przed końcem pierwszej części gry Kamil Skrzęta wypatrzył Kuśnierza, posłał do niego futbolówkę, po czym kapitan "żółto-czarnych" strzelił tuż nad poprzeczką. Chwilę potem Łukasz Michałowski minął rywala, posłał długą piłkę do przodu, Kuśnierz zgrał ją głową do Skonieczki, ten wpadł w "szesnastkę" i pewnym strzałem skierował ją do sieci.

 

 

 

W drugiej połowie nadal stroną przeważającą byli mrągowianie. W 60. minucie Skonieczka podał do Kuśnierza, jednak z jego strzałem poradził sobie Wołos. Chwilę później Żukowski przegrał w sytuacji sam na sam z Jaworskim. W 67. minucie Michałowski zagrał na prawą stronę do Kuśnierza, ten wrzucił futbolówkę w pole karne, gdzie Majak uderzył z woleja nad poprzeczką. Sześć minut później Kuśnierz posłał piłkę z wolnego w "szesnastkę", najwyżej wyskoczył Żukiewicz, jednak dobrze interweniował golkiper gospodarzy. W 81. minucie Skonieczka zagrał w pole karne, Kuśnierz podał do Marcina Spirydona, którego strzał z najbliższej odległości obronił jednak Wołos.

 

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz, 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 16. Damian Majak (78, 15. Marcin Spirydon), 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski - 20. Mateusz Skonieczka (83, 18. Jakub Tomaszewski).


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0