Newsy
Mrągowia zwyciężyła w Gołdapi


Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z trzecią drużyną tabeli Romintą Gołdap 3:0 (3:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Damian Majak, Łukasz Kuśnierz oraz Mateusz Skonieczka.

Podopieczni Tomasza Aziewicza przystąpili do meczu osłabieni brakiem Damiana Glinki, Aleksandra Jemieljanowa, Konrada Kowalewskiego, Marcina Marszałka oraz Cezarego Sobolewskiego.

Już w 4. minucie cieszyliśmy się z bramki. Mateusz Barszczewski przebiegł z piłką 20 metrów, zagrał idealnie w pole karne do Damiana Majaka, który pewnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Kamila Wołosa. Chwilę później aktywny od początku meczu Barszczewski podał do Roberta Bumbula, jednak futbolówka po jego strzale z 20 metrów minimalnie przeleciała obok słupka. W 8. minucie mrągowianie mogli po raz drugi wznieść ręce w geście triumfu. Piłkę odzyskał Sebastian Kowalski, zagrał do Łukasza Kuśnierza, a ten pięknym strzałem pokonał Wołosa. Osiem minut później futbolówkę odzyskał Adrian Żukiewicz podał do Barszczewskiego, ten uruchomił Mateusza Skonieczkę, który uderzył tuż obok słupka. W 27. minucie swoją szansę mieli gospodarze. Marek Murawski dośrodkował z prawej strony w "szesnastkę", strzał głową oddał Krzysztof Żukowski, ale dobrze interweniował Kamil Jaworski. Osiem minut później Majak odzyskał piłkę, podał do Kuśnierza, ten odegrał do Skonieczki, który wpadł w pole karne, po czym uderzył w boczną siatkę. Cztery minuty przed końcem pierwszej części gry Kamil Skrzęta wypatrzył Kuśnierza, posłał do niego futbolówkę, po czym kapitan "żółto-czarnych" strzelił tuż nad poprzeczką. Chwilę potem Łukasz Michałowski minął rywala, posłał długą piłkę do przodu, Kuśnierz zgrał ją głową do Skonieczki, ten wpadł w "szesnastkę" i pewnym strzałem skierował ją do sieci.

 

 

 

W drugiej połowie nadal stroną przeważającą byli mrągowianie. W 60. minucie Skonieczka podał do Kuśnierza, jednak z jego strzałem poradził sobie Wołos. Chwilę później Żukowski przegrał w sytuacji sam na sam z Jaworskim. W 67. minucie Michałowski zagrał na prawą stronę do Kuśnierza, ten wrzucił futbolówkę w pole karne, gdzie Majak uderzył z woleja nad poprzeczką. Sześć minut później Kuśnierz posłał piłkę z wolnego w "szesnastkę", najwyżej wyskoczył Żukiewicz, jednak dobrze interweniował golkiper gospodarzy. W 81. minucie Skonieczka zagrał w pole karne, Kuśnierz podał do Marcina Spirydona, którego strzał z najbliższej odległości obronił jednak Wołos.

 

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz, 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 16. Damian Majak (78, 15. Marcin Spirydon), 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski - 20. Mateusz Skonieczka (83, 18. Jakub Tomaszewski).


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0