Newsy
Pewne zwycięstwo juniorów


Pewne zwycięstwo 5:2 (2:0) z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie odnieśli juniorzy Mrągowii Mrągowo. Dwie bramki zdobył Jakub Tomaszewski, a po jednej Rafał Wołosz, Igor Bartosiewicz oraz Bartłomiej Drężek.

Przed meczem kapitan Mrągowii Kacper Tomaszewski otrzymał z rąk członka zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Przemysława Witkowskiego puchar za awans do wyższej ligi.

 

 

W 7. minucie Marcin Spirydon zagrał do Jakuba Tomaszewskiego, ten minął rywala i strzelił tuż obok dalszego słupka. Dwie minuty później Spirydon podał piłkę do Konrada Kowalewskiego, ten uderzył zza "szesnastki", golkiper rywali wybił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Jakub Tomaszewski i umieścił w siatce. W 23. minucie Damian Ciecierski dograł do Kacpra Tomaszewskiego, ten huknął z 12 metrów, jednak Karol Zieliński końcówką palców wybił piłkę na róg. Chwilę potem powstało zamieszanie w polu karnym gości, futbolówka spadła pod nogi Jakuba Tomaszewskiego, lecz uderzył tuż obok słupka. W odpowiedzi Mikołaj Janczewski w znakomitym stylu obronił strzał z 5 metrów Kordiana Sołtysika. W 38. minucie dwie dobre okazje miał Igor Bartosiewicz. Najpierw golkiper gości wybił piłkę nogami na róg, a chwilę potem świetnie obronił atomowe uderzenie z 10 metrów. Minutę przed końcem pierwszej części Rafał Wołosz otrzymał futbolówkę na szesnastym metrze. Przełożył ją dwukrotnie z nogi na nogę, po czym strzelił nie do obrony.

Trzecia bramka dla "żółto-czarnych" padła w 67. minucie. Spirydon podał w tempo do Bartosiewicza, ten wbiegł w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Trzy minuty później powstało zamieszanie w polu karnym Mrągowii, najlepiej zachował się w nim Błażej Radomski i posłał futbolówkę do sieci. W 75. minucie indywidualną akcję przeprowadził Jakub Tomaszewski, po czym mocnym strzałem z lewej nogi pokonał Zielińskiego. Osiem minut później goście zdobyli swojego drugiego gola. Wynik meczu na 5:2 dla Mrągowii ustalił w 87. minucie Bartłomiej Drężek, który po podaniu od Bartosiewicza strzelił nie do obrony w bliższy róg bramki.

Mrągowia: 1. Mikołaj Janczewski - 9. Kacper Tomaszewski, 5. Krystian Krajewski (78, 11. Paweł Kowalczyk), 4. Klaudiusz Kaczmarek ŻK, 13. Damian Ciecierski - 2. Igor Bartosiewicz, 14. Rafał Wołosz, 6. Dawid Jaroszewski (89, 16. Dawid Kaczyński), 15. Marcin Spirydon (76, 3. Bartłomiej Drężek), 19. Konrad Kowalewski - 7. Jakub Tomaszewski (81, 8. Maciej Chorążewicz).


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0