Młodzieżowe podsumowanie weekendu

Przedstawiamy raport z poczynań drużyn juniorskich i młodzieżowych Mrągowii Mrągowo.

Pewne zwycięstwo w 3. kolejce I ligi wojewódzkiej odnieśli juniorzy prowadzeni przez Piotra Osmańskiego. "Żółto-czarni" wygrali na własnym boisku z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 5:2. Obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Więcej o meczu piszemy TUTAJ.

W 4. kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarza Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z SKS-em Szczytno 2:0 (1:0). Gole w meczu zdobyli Bartosz Polonis i Marceli Damięcki. Mrągowianie zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli.

- Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale w pierwszej połowie swoich okazji nie wykorzystali Wójcik, Damięcki i Bagiński. Cieszy zwycięstwo i to, że nie straciliśmy bramki, cały zespół ciężko na to pracował. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Marceli Damięcki, który zaliczył bramkę i asystę - podsumował trener Karol Lemecha.

SKS Szczytno 0:2 (0:1) Mrągowia Mrągowo - 21 kwietnia, 11:00
Bartosz Polonis 33, Marceli Damięcki 46

Mrągowia: Adrian Sandach - Wojciech Suchecki (79 Kacper Zagajewski), Jakub Żbikowski, Gracjan Bagiński, Szymon Cichowski - Zbigniew Wójcik (77 Mateusz Szablak), Gabriel Mazurek (58 Szymon Rękorajski), Bartosz Polonis, Marceli Damięcki - Kamil Lewandowski, Dawid Kurbiedź (53 Szymon Kurta).

W 4. kolejce ekstraklasy młodzika Mrągowia Mrągowo po trudnym meczu wygrała na wyjeździe z Mazurią Giżycko 2:1 (0:1). Obie bramki zdobył strzałami głową Konrad Drężek. Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli.

- W pierwszej połowie nie mogliśmy złapać odpowiedniego rytmu i nasza gra nie wyglądała najlepiej. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu, graliśmy szybciej i odważniej, stwarzaliśmy sytuacje, które zamieniliśmy na bramki. Do drużyny po długiej przerwie wrócił Janek Stankiewicz, który dał dzisiaj dobrą zmianę. Cieszymy się z kolejnego wyjazdowego zwycięstwa - mówił po meczu trener Karol Lemecha.

Mazuria Giżycko 1:2 (1:0) Mrągowia Mrągowo - 22 kwietnia, 10:00

Julian Pawlik 28 - Konrad Drężek 51, 59

Mrągowia: Jakub Gutowski - Marcin Dobrenko, Paweł Zapert, Karol Marszałek - Konrad Drężek, Szymon Kopyść, Bartosz Wirtt, Oliwier Olbryś - Bartłomiej Dugiełło. Grali także: Michał Bejnarowicz, Mateusz Abramczyk, Mikołaj Węglewski, Jan Stankiewicz, Kacper Trypucki, Igor Woźniel, Dariusz Bogusz, Antoni Dudek, Patryk Pleśniak.

Pierwszy turniej wiosną rozegrali orlicy prowadzeni przez Roberta Bumbula.

"Żółto-czarni" w pierwszym z cykli turniejów grupy A wygrali z MKS-em Ruciane-Nida 5:2 (Balcewicz, Kaczmarczyk, Orłowski x3), zremisowali z Kłobukiem Mikołajki 3:3 (Orłowski x3) oraz przegrali z Żaglem Piecki 3:6 (Balcewicz, Brzoza, Orłowski).

Mrągowia: Michał Piasta, Ksawier Szczęsny - Oliwier Mocarski, Jakub Brzoza (1 gol), Krzysztof Żbikowski, Jakub Kubowski, Piotr Balcewicz (2 gole), Julian Orłowski (7 goli), Maciej Horbacz, Kajetan Kaczmarczyk (1 gol).

W poniedziałek pierwszy turniej w nowej rundzie rozegrali żacy Mrągowii Mrągowo. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca odniosła komplet zwycięstw.

Najpierw wygrała z Mini Soccer Academy I Mrągowo 2:0 (Wywigacz, Komar), następnie z Mini Soccer Academy II Mrągowo 6:1 (Kotuszewski, Kopyść x2, Stachański, Sokół, Komar), a na koniec z Tęczą Biskupiec 4:1 (Kopyść x3, Kotuszewski).

Mrągowia: Wiktor Augustyniak - Piotr Madrowski, Paweł Madrowski, Piotr Kopyść (5 goli), Bartosz Wasilewski, Nikodem Gałązka, Wojciech Wywigacz (1 gol), Aleksander Komar (2 gole), Adam Łukaszewski, Aureliusz Kotuszewski (2 gole), Aleksander Stachański (1 gol), Jakub Sokół (1 gol).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.