Newsy
Mrągowia wygrała z Pisą


Trzy punkty zapisali na swoimi koncie w meczu 22. kolejki IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" wygrali na własnym boisku z Pisą Barczewo 3:1 (0:1). Gole dla mrągowian zdobyli Mateusz Skonieczka oraz Marcin Spirydon (dwa).

W pierwszej połowie optyczną przewagę na boisku posiadali mrągowianie, jednak nic z niej nie wynikało. "Żółto-czarni" nie potrafili stworzyć korzystnej okazji do zdobycia bramki, takie sytuacje stworzyli z kolei rywale. W 24. minucie Marek Paprocki podał do niepilnowanego w "szesnastce" Pawła Kapusty, ten oddał strzał, jednak świetnie interweniował Marcin Marszałek. Dziewięć minut później padła kuriozalna bramka dla barczewian. Michał Walczuk kopnął piłkę z lewej strony boiska w pole karne Mrągowii, ta odbiła się od Konrada Rusieckiego i zaskoczyła bezradnego Marszałka. W 39. minucie Artur Kostrubski przejął odbitą od Łukasza Michałowskiego futbolówkę, uderzył na bramkę mrągowian, ale po raz kolejny dobrze bronił golkiper "żółto-czarnych".

 

 

Dwie minuty po wznowieniu gry Łukasz Kuśnierz posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, doszedł do niej Sebastian Kowalski, oddał strzał, jednak Mateusz Turek wybił ją na róg. W odpowiedzi Marek Paprocki ograł Adriana Żukiewicza, uderzył z 16 metrów, ale Marszałek dobrze interweniował. W 51. minucie Mrągowia doprowadziła do wyrównania. Piłkę odzyskał Robert Bumbul, podał diagonalnie do Kowalskiego, ten zgrał głową do Mateusza Skonieczki, który huknął w okienko bramki barczewian. Trzy minuty później futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką po strzale z rzutu wolnego Konrada Rusieckiego. W 65. minucie usłyszeliśmy jęk zawodu na trybunach. Skonieczka znalazł się w sytuacji sam na sam z Turkiem i zamiast strzelać, jak przy pierwszym golu, prowadził zbyt długo piłkę, po czym trafił w bramkarza. Trzy minuty później Bumbul huknął z 20 metrów w poprzeczkę. W odpowiedzi Walczuk strzelił zza pola karnego tuż obok mrągowskiej bramki. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry trybuny na stadionie przy Mrongowiusza 1 oszalały. Marcin Spirydon dopadł do wybitej piąstkami przez Turka futbolówki i bez zastanawiania oddał strzał na bramkę Pisy. Piłka wylądowała w siatce. Trzeciego gola dla mrągowian zdobył ponownie Spirydon. Tym razem zamienił na bramkę znakomite podanie z prawej strony od Kuśnierza.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz, 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 16. Damian Majak (66, 11. Cezary Sobolewski), 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 9. Mateusz Barszczewski (74, 15. Mateusz Spirydon) - 20. Mateusz Skonieczka (85, 18. Konrad Kowalewski).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0