Newsy
Mrągowia wygrała z Pisą


Trzy punkty zapisali na swoimi koncie w meczu 22. kolejki IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" wygrali na własnym boisku z Pisą Barczewo 3:1 (0:1). Gole dla mrągowian zdobyli Mateusz Skonieczka oraz Marcin Spirydon (dwa).

W pierwszej połowie optyczną przewagę na boisku posiadali mrągowianie, jednak nic z niej nie wynikało. "Żółto-czarni" nie potrafili stworzyć korzystnej okazji do zdobycia bramki, takie sytuacje stworzyli z kolei rywale. W 24. minucie Marek Paprocki podał do niepilnowanego w "szesnastce" Pawła Kapusty, ten oddał strzał, jednak świetnie interweniował Marcin Marszałek. Dziewięć minut później padła kuriozalna bramka dla barczewian. Michał Walczuk kopnął piłkę z lewej strony boiska w pole karne Mrągowii, ta odbiła się od Konrada Rusieckiego i zaskoczyła bezradnego Marszałka. W 39. minucie Artur Kostrubski przejął odbitą od Łukasza Michałowskiego futbolówkę, uderzył na bramkę mrągowian, ale po raz kolejny dobrze bronił golkiper "żółto-czarnych".

 

 

Dwie minuty po wznowieniu gry Łukasz Kuśnierz posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, doszedł do niej Sebastian Kowalski, oddał strzał, jednak Mateusz Turek wybił ją na róg. W odpowiedzi Marek Paprocki ograł Adriana Żukiewicza, uderzył z 16 metrów, ale Marszałek dobrze interweniował. W 51. minucie Mrągowia doprowadziła do wyrównania. Piłkę odzyskał Robert Bumbul, podał diagonalnie do Kowalskiego, ten zgrał głową do Mateusza Skonieczki, który huknął w okienko bramki barczewian. Trzy minuty później futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką po strzale z rzutu wolnego Konrada Rusieckiego. W 65. minucie usłyszeliśmy jęk zawodu na trybunach. Skonieczka znalazł się w sytuacji sam na sam z Turkiem i zamiast strzelać, jak przy pierwszym golu, prowadził zbyt długo piłkę, po czym trafił w bramkarza. Trzy minuty później Bumbul huknął z 20 metrów w poprzeczkę. W odpowiedzi Walczuk strzelił zza pola karnego tuż obok mrągowskiej bramki. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry trybuny na stadionie przy Mrongowiusza 1 oszalały. Marcin Spirydon dopadł do wybitej piąstkami przez Turka futbolówki i bez zastanawiania oddał strzał na bramkę Pisy. Piłka wylądowała w siatce. Trzeciego gola dla mrągowian zdobył ponownie Spirydon. Tym razem zamienił na bramkę znakomite podanie z prawej strony od Kuśnierza.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz, 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 16. Damian Majak (66, 11. Cezary Sobolewski), 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 9. Mateusz Barszczewski (74, 15. Mateusz Spirydon) - 20. Mateusz Skonieczka (85, 18. Konrad Kowalewski).


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0