Mrągowia wygrała z Pisą

Trzy punkty zapisali na swoimi koncie w meczu 22. kolejki IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" wygrali na własnym boisku z Pisą Barczewo 3:1 (0:1). Gole dla mrągowian zdobyli Mateusz Skonieczka oraz Marcin Spirydon (dwa).

W pierwszej połowie optyczną przewagę na boisku posiadali mrągowianie, jednak nic z niej nie wynikało. "Żółto-czarni" nie potrafili stworzyć korzystnej okazji do zdobycia bramki, takie sytuacje stworzyli z kolei rywale. W 24. minucie Marek Paprocki podał do niepilnowanego w "szesnastce" Pawła Kapusty, ten oddał strzał, jednak świetnie interweniował Marcin Marszałek. Dziewięć minut później padła kuriozalna bramka dla barczewian. Michał Walczuk kopnął piłkę z lewej strony boiska w pole karne Mrągowii, ta odbiła się od Konrada Rusieckiego i zaskoczyła bezradnego Marszałka. W 39. minucie Artur Kostrubski przejął odbitą od Łukasza Michałowskiego futbolówkę, uderzył na bramkę mrągowian, ale po raz kolejny dobrze bronił golkiper "żółto-czarnych".

Dwie minuty po wznowieniu gry Łukasz Kuśnierz posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, doszedł do niej Sebastian Kowalski, oddał strzał, jednak Mateusz Turek wybił ją na róg. W odpowiedzi Marek Paprocki ograł Adriana Żukiewicza, uderzył z 16 metrów, ale Marszałek dobrze interweniował. W 51. minucie Mrągowia doprowadziła do wyrównania. Piłkę odzyskał Robert Bumbul, podał diagonalnie do Kowalskiego, ten zgrał głową do Mateusza Skonieczki, który huknął w okienko bramki barczewian. Trzy minuty później futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką po strzale z rzutu wolnego Konrada Rusieckiego. W 65. minucie usłyszeliśmy jęk zawodu na trybunach. Skonieczka znalazł się w sytuacji sam na sam z Turkiem i zamiast strzelać, jak przy pierwszym golu, prowadził zbyt długo piłkę, po czym trafił w bramkarza. Trzy minuty później Bumbul huknął z 20 metrów w poprzeczkę. W odpowiedzi Walczuk strzelił zza pola karnego tuż obok mrągowskiej bramki. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry trybuny na stadionie przy Mrongowiusza 1 oszalały. Marcin Spirydon dopadł do wybitej piąstkami przez Turka futbolówki i bez zastanawiania oddał strzał na bramkę Pisy. Piłka wylądowała w siatce. Trzeciego gola dla mrągowian zdobył ponownie Spirydon. Tym razem zamienił na bramkę znakomite podanie z prawej strony od Kuśnierza.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 4. Adrian Żukiewicz, 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 16. Damian Majak (66, 11. Cezary Sobolewski), 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 9. Mateusz Barszczewski (74, 15. Mateusz Spirydon) - 20. Mateusz Skonieczka (85, 18. Konrad Kowalewski).