Newsy
Aziewicz: Wielka chwała chłopakom


Po wygranym 3:1 meczu z Pisą Barczewo rozmawialiśmy z trenerem Tomaszem Aziewiczem.

Jak trener oceni zwycięski mecz z Pisą?
- Pozytywnie. Wielka pochwała, że podnieśliśmy się po pierwszej połowie, gdzie przegrywaliśmy. To zawsze trzeba docenić. Cały czas wierzyłem, że dzisiaj wygramy. Byłem jednak świadomy, że będzie bardzo trudno. Pisa postawiła nam ciężkie warunki, przez cały mecz dość skutecznie utrudniali nam życie. Szale zwycięstwa przechyliliśmy dopiero w końcówce. Tak, jak straciliśmy przypadkową bramkę, tak też strzeliliśmy pierwsze dwie. Przebitka, piłka spada nogi, chłopaki znaleźli się w odpowiedni miejscu. Wielka chwała chłopakom za mecz.

 

 

To pierwszy mecz pod wodzą trenera, kiedy drużyna potrafiła się podnieść przegrywając.
- Bramka, którą straciliśmy wynikała z naszego indywidualnego błędu. Mieliśmy kontrolę nad spotkaniem, dlatego na drugą połowę wyszliśmy bardzo zmotywowani i nakręceni. Wiedzieliśmy, że to musi przynieść efekt, a szybko zdobyta bramka poniosła nas jeszcze do przodu.

Trenerski nos dzisiaj nie zawiódł.
- I to podwójnie powiem, że nie zawiódł. Już w przerwie chciałem wpuścić Marcina Spirydona, więc Mateusz Skonieczka nie zdobyłby bramki. Wstrzymałem się jednak z tą decyzją i jak się okazało słusznie. Marcin bardzo dobrze wyglądał w tygodniu, ciężko pracował, był skuteczny na treningach. Wiedziałem, że dam mu szansę prędzej czy później, liczyłem, że strzeli bramkę. Wszedł, zrobił swoje, brawo.

Przez cały tydzień towarzyszyła nam niepewność odnośnie pozycji bramkarza. Ostatecznie bronił Marcin Marszałek i spisał się bardzo dobrze.
- Jak widać niepewność w składzie towarzyszy nam od początku mojej pracy tutaj. Dla nas więc jest to już nic nowego (śmiech). Cieszę się, że Marcin był dzisiaj z nami, bo na pewno nam pomógł.

1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0