Newsy
Gorzki remis w Suszu


Remisem 2:2 (2:0) zakończyło się spotkanie Mrągowii Mrągowo na wyjeździe z Unią Susz. Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Sebastian Kowalski i Adrian Żukiewicz.

Tuż przed meczem w mrągowskim zespole doszło do roszady w składzie. Narzekającego na uraz Mateusza Barszczewskiego zastąpił Mateusza Skonieczka.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Mrągowii Mrągowo. Już w 3. minucie Łukasz Kuśnierz ograł rywala, uderzył z ostrego kąta, ale dobrze interweniował Piotr Puwalski. Piętnaście minut później mrągowianie cieszyli się ze zdobycia bramki. Kuśnierz zagrał w pole karne, futbolówka odbiła się od rywali, dopadł do niej Sebastian Kowalski i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce. W 35. minucie grający dobre spotkanie Kuśnierz podał do Skonieczki, ten wpadł w "szesnastkę", po czym strzelił, ale pewnie interweniował Puwalski. W odpowiedzi Kamil Jaworski w dobrym stylu obronił uderzenie z rzutu wolnego z 25 metrów Szymona Hanasa. W 40. minucie kompletnie oszalało dwóch kibiców wspierających Mrągowie. Kowalski idealnie wrzucił w pole karne, do piłki doszedł Adrian Żukiewicz i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Chwilę potem Marcin Spirydon podał do Kowalskiego, ten uderzył z szesnastu metrów, ale dobrze interweniował Puwalski.

 

 

Dziewięć minut po przerwie mrągowianie stracili pierwszą bramkę. Najlepiej w zamieszaniu w "szesnastce" zachował się Bartosz Wacławski i pokonał Jaworskiego. Od tego momentu oblężenie bramki mrągowian trwało non stop. Świetnie jednak między słupkami spisywał się Jaworski, broniąc kilkukrotne strzały Aleksandra Kowalczyka, Marcina Karczewskiego i Łukasza Lulińskiego. W 96. minucie Unia doprowadziła do wyrównania. Kiedy wszyscy na mrągowskiej ławce myśleli, że prowadzący zawody Mateusz Korneluk gestem ręki wskaże na środek boiska, ten zarządził rzut rożny dla gospodarzy. Zrobiło się straszliwe zamieszanie w polu karnym Mrągowii, do piłki dopadł Kowalczyk i strzałem głową pokonał bezradnego Jaworskiego. W tym momencie 2:2 dla "żółto-czarnych" zabrzmiało jak wyrok.

Mrągowia: 12. Kamil Jaworski - 7. Sebastian Kowalski ŻK, 4. Adrian Żukiewicz (87, 6. Damian Glinka), 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 9. Damian Majak (85, 16. Konrad Kowalewski), 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 20. Mateusz Skonieczka (90, 18. Jakub Tomaszewski) - 15. Marcin Spirydon (90, 13. Damian Ciecierski).


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0