Mrągowia przegrała w Korszach

Mrągowia Mrągowo przegrała w zaległym meczu IV ligi na wyjeździe z MKS-em Korsze 1:4 (1:1). Jedynego gola dla "żółto-czarnych" strzelił Marcin Spirydon.

Mrągowianie do Korsz udali się w okrojonym, czternastoosobowym składzie. Dzięki temu swoją szansę gry od pierwszej minuty otrzymali Damian Glinka i Konrad Kowalewski, ponadto wystąpił pierwszy raz po kontuzji Łukasz Szumski.

Początek meczu to delikatna przewaga miejscowych, z której nic zupełnie nie wynikało. W 15. minucie po centrostrzale Damiana Majaka, piłkę przed siebie wybił Dawid Zięba, dopadł do niej Marcin Spirydon i strzałem głową skierował do bramki. Przy tej sytuacji bramkarz gospodarzy uderzył głową w słupek i musiał opuścić boisko, życzymy z tego miejsca dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisku. Trzy minuty po wznowieniu spotkania futbolówkę po strzale z rzutu wolnego na róg z problemami wybił Kacper Lipiński. Chwilę później piłka po uderzeniu głową przez Kamila Skrzętę minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 28. minucie Spirydon podał do Łukasza Kuśnierza, ten wypatrzył w "szesnastce" Majaka. Pomocnik "żółto-czarnych" z jedenastu metrów strzelił jednak nad poprzeczką. W 36. minucie Piotr Kozłowski przeprowadził indywidualną akcję, zbiegł do środka, po czym mocnym strzałem z 20 metrów pokonał bezradnego Marcina Marszałka. Siedem minut później Rusiecki dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, do piłki doszedł Skrzęta, po czym uderzył tuż obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla miejscowych. Adam Krajewski idealnie dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska w "szesnastkę", dopadł do niej Piotr Trafarski i strzałem głową skierował do siatki. W 52. minucie Marcin Filipowicz oddał kąśliwy strzał na bramkę mrągowian, ale Marszałek zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę potem trener Tomasz Aziewicz zdecydował, że "żółto-czarni" zagrają ofensywniej i przejdą na grę trójką w obronie. W 60. minucie Paweł Sawicki ograł Łukasza Michałowskiego, po czym strzelił w spojenie bramki Mrągowii. Sześć minut później Dawid Juraniec przeprowadził indywidualny rajd, przebiegł z piłką 60 metrów, wpadł w "szesnastkę", uderzył piłkę obok Marszałka, jednak z linii bramkowej zdołał wybić ją Łukasz Szumski. Trzecia bramka dla miejscowych padła w 74. minucie. Juraniec otrzymał futbolówkę na prawej stronie boiska, wbiegł w pole karne i strzelił. Piłka trafiła w słupek, dopadł do niej niepilnowany Paweł Sawicki i nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Dziewięć minut przed końcem gry miejscowi ustalili wynik spotkania na 4:1. Kozłowski z lewej strony podał do nieobstawionego Pawła Sawickiego, którzy po raz kolejny nie miał problemów ze skierowaniem piłki w siatce. Paweł Sawicki mógł ustrzelić hat tricka, jednak w 89. minucie trafił w słupek.

W dzisiejszym spotkaniu ósmą żółtą kartkę ujrzał Kamil Skrzęta i nie zobaczymy go w niedzielę z Motorem Lubawa.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 6. Damian Glinka, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 19. Konrad Rusiecki - 9. Damian Majak ŻK, 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta ŻK (87, 4. Damian Ciecierski), 10. Łukasz Kuśnierz, 7. Konrad Kowalewski (77, 11. Jakub Tomaszewski) - 15. Marcin Spirydon.