Newsy
Mrągowia przegrała w Korszach


Mrągowia Mrągowo przegrała w zaległym meczu IV ligi na wyjeździe z MKS-em Korsze 1:4 (1:1). Jedynego gola dla "żółto-czarnych" strzelił Marcin Spirydon.

Mrągowianie do Korsz udali się w okrojonym, czternastoosobowym składzie. Dzięki temu swoją szansę gry od pierwszej minuty otrzymali Damian Glinka i Konrad Kowalewski, ponadto wystąpił pierwszy raz po kontuzji Łukasz Szumski.

Początek meczu to delikatna przewaga miejscowych, z której nic zupełnie nie wynikało. W 15. minucie po centrostrzale Damiana Majaka, piłkę przed siebie wybił Dawid Zięba, dopadł do niej Marcin Spirydon i strzałem głową skierował do bramki. Przy tej sytuacji bramkarz gospodarzy uderzył głową w słupek i musiał opuścić boisko, życzymy z tego miejsca dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisku. Trzy minuty po wznowieniu spotkania futbolówkę po strzale z rzutu wolnego na róg z problemami wybił Kacper Lipiński. Chwilę później piłka po uderzeniu głową przez Kamila Skrzętę minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 28. minucie Spirydon podał do Łukasza Kuśnierza, ten wypatrzył w "szesnastce" Majaka. Pomocnik "żółto-czarnych" z jedenastu metrów strzelił jednak nad poprzeczką. W 36. minucie Piotr Kozłowski przeprowadził indywidualną akcję, zbiegł do środka, po czym mocnym strzałem z 20 metrów pokonał bezradnego Marcina Marszałka. Siedem minut później Rusiecki dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, do piłki doszedł Skrzęta, po czym uderzył tuż obok słupka.

 

 

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla miejscowych. Adam Krajewski idealnie dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska w "szesnastkę", dopadł do niej Piotr Trafarski i strzałem głową skierował do siatki. W 52. minucie Marcin Filipowicz oddał kąśliwy strzał na bramkę mrągowian, ale Marszałek zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę potem trener Tomasz Aziewicz zdecydował, że "żółto-czarni" zagrają ofensywniej i przejdą na grę trójką w obronie. W 60. minucie Paweł Sawicki ograł Łukasza Michałowskiego, po czym strzelił w spojenie bramki Mrągowii. Sześć minut później Dawid Juraniec przeprowadził indywidualny rajd, przebiegł z piłką 60 metrów, wpadł w "szesnastkę", uderzył piłkę obok Marszałka, jednak z linii bramkowej zdołał wybić ją Łukasz Szumski. Trzecia bramka dla miejscowych padła w 74. minucie. Juraniec otrzymał futbolówkę na prawej stronie boiska, wbiegł w pole karne i strzelił. Piłka trafiła w słupek, dopadł do niej niepilnowany Paweł Sawicki i nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Dziewięć minut przed końcem gry miejscowi ustalili wynik spotkania na 4:1. Kozłowski z lewej strony podał do nieobstawionego Pawła Sawickiego, którzy po raz kolejny nie miał problemów ze skierowaniem piłki w siatce. Paweł Sawicki mógł ustrzelić hat tricka, jednak w 89. minucie trafił w słupek.

W dzisiejszym spotkaniu ósmą żółtą kartkę ujrzał Kamil Skrzęta i nie zobaczymy go w niedzielę z Motorem Lubawa.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 6. Damian Glinka, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 19. Konrad Rusiecki - 9. Damian Majak ŻK, 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta ŻK (87, 4. Damian Ciecierski), 10. Łukasz Kuśnierz, 7. Konrad Kowalewski (77, 11. Jakub Tomaszewski) - 15. Marcin Spirydon.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
71

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
57

3
GKS Wikielec
GKS Wikielec
52

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
52

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
45

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
43

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

8
MKS Korsze
MKS Korsze
36

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

10
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
33

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
29

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
22

13
Unia Susz
Unia Susz
19

14
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
12

15
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
10

0 0 0 0 0 0 0