Młodzieżowe podsumowanie weekendu

Przedstawiamy raport z poczynań drużyn juniorskich i młodzieżowych Mrągowii Mrągowo.

Juniorzy prowadzeni przez Piotra Osmańskiego po emocjonującym meczu wygrali z Motorem Lubawa 5:4 (2:2).

Strzelanie rozpoczął w 11. minucie Dawid Jaroszewski, który pewnym strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza rywali. Goście wyrównali po trzynastu minutach za sprawą Bartosza Lisiaka. W 33. minucie Jakub Tomaszewski umieścił piłkę w bramce po pięknym strzale z lewej nogi. Tuż przed przerwą lubawianie doprowadzili do remisu po uderzeniu z rzutu karnego Mariusza Nadolskiego.

Cztery minuty po wznowieniu gry Bartosz Fabisiak otrzymał futbolówkę tuż przed bramką i na raty wepchnął ją do siatki. W 54. minucie było już 4:2. Jakub Tomaszewski mocnym strzałem z lewej nogi nie dał najmniejszych szans golkiperowi rywali. Kolejne dwie bramki zdobyli goście, obie z rzutów karnych. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do mrągowian. Gabriel Wójcik wybił mocno piłkę z własnego pola karnego, ta znalazła się w "szesnastce" rywali, błąd popełnił golkiper przyjezdnych. Do futbolówki dopadł Bartłomiej Drężek i umieścił ją w siatce.

"Żółto-czarni" zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Mrągowia Mrągowo 5:4 (2:2) Motor Lubawa
- 13 maja, 13:45
Dawid Jaroszewski 11, Jakub Tomaszewski 33, 54, Bartosz Fabisiak 49, Bartłomiej Drężek 86 - Bartosz Lisiak 24, Mariusz Nadolski 43 (k), Piotr Rykaczewski 62 (k), Martyn Michalak 81 (k)

Mrągowia:
12. Gabriel Wójcik - 9. Kacper Tomaszewski ŻK, 10. Krystian Krajewski, 16. Dawid Kaczyński, 5. Klaudiusz Kaczmarek - 18. Bartosz Fabisiak (82, 20. Jakub Jarguz), 8. Rafał Wołosz, 11. Dawid Jaroszewski ŻK, 3. Igor Bartosiewicz, 13. Damian Ciecierski ŻK (67, 17. Bartłomiej Drężek ŻK) - 7. Jakub Tomaszewski ŻK.

W minionym tygodniu dwa mecze rozegrali trampkarze prowadzeni przez Karola Lemechę. Mrągowianie wygrali oba spotkania - najpierw w środę 6:2 z Victorią Bartoszyce, a następnie w sobotę 7:0 z Redutą Bisztynek. "Żółto-czarni" zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do liderujących Czarnych Olecko.

Mrągowia Mrągowo 6:2 (2:2) Victoria Bartoszyce - 9 maja, 17:00
Adrian Joć 5, Wojciech Suchecki 15, 63, Dawid Kurbiedź 54, Zbigniew Wójcik 59, Norbert Zalewski 68 - Jakub Wójcik 30, Patryk Pudełek 39

Mrągowia: Adrian Sandach (75 Kacper Zagajewski) - Wojciech Suchecki (69 Dawid Radziwanowski), Jakub Żbikowski, Gracjan Bagiński, Szymon Cichowski - Adrian Joć (58 Zbigniew Wójcik), Gabriel Mazurek (52 Dawid Kurbiedź), Szymon Kurta, Dawid Łoskociński, Marceli Damięcki (63 Norbert Zalewski, 75 Mateusz Szablak) - Kamil Lewandowski (75 Szymon Rękorajski).

Mrągowia Mrągowo 7:0 (3:0) Reduta Bisztynek - 12 maja, 11:00
Marceli Damięcki 24, Zbigniew Wójcik 38, 65, 67, Szymon Gadzała 40 (s), Dawid Łoskociński 41, Adrian Joć 53

Mrągowia: Adrian Sandach (56 Kacper Zagajewski) - Wojciech Suchecki, Szymon Kurta (68 Szymon Kopyść), Gracjan Bagiński, Szymon Cichowski (53 Jan Stankiewicz) - Adrian Joć, Zbigniew Wójcik, Gabriel Mazurek, Dawid Łoskociński (68 Mateusz Szablak), Marceli Damięcki - Dawid Kurbiedź.

Młodzicy Mrągowii Mrągowo wygrali w wyjazdowym meczu 7. kolejki Ekstraklasy z Nakim Olsztyn 3:1. Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Oliwier Olbryś (dwa) oraz Konrad Drężek. Mrągowia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli.

- Był to bardzo ciężki mecz na trudnym boisku w Klewkach. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobre spotkanie. Chłopaki od początku grali bardzo odważnie i konsekwentnie. Cieszy ilość sytuacji bramkowych, jaką sobie stworzyliśmy. Ze względu na kontuzje zagrać w tym meczu nie mogli Bartłomiej Cichowski, Antoni Dudek i Kacper Trypucki. Chłopakom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia - podsumował trener Karol Lemecha.

Naki Olsztyn 1:3 (0:1) Mrągowia Mrągowo - 11 maja, 18:30
Mikołaj Trembicki 51 - Konrad Drężek 18, Oliwier Olbryś 33, 40

Mrągowia: Jakub Gutowski - Marcin Dobrenko, Paweł Zapert, Patryk Pleśniak - Konrad Drężek, Szymon Kopyść, Bartosz Wirtt, Oliwier Olbryś - Bartłomiej Dugiełło. Grali także: Michał Bejnarowicz, Karol Marszałek, Szymon Witkowski, Jan Stankiewicz, Tymoteusz Gałka, Mateusz Abramczyk.

Czwarty turniej wiosną rozegrali orlicy prowadzeni przez Roberta Bumbula, tym razem w grupie "B".

Najpierw zremisowali z Mini Soccer Academy I Mrągowo 1:1 (Balcewicz), następnie ulegli Mini Soccer Academy II Mrągowo 2:3 (Ciskowski, Orłowski), w ostatnim meczu rozgromili Pogoń Ryn 10:0 (Kaczmarczyk, Orłowski x6, Ciskowski, Horbacz, Bejnarowicz).

Mrągowia: Michał Bejnarowicz (1 gol) - Maciej Horbacz (1 gol), Jakub Brzoza, Krzysztof Żbikowski, Julian Orłowski (7 goli), Piotr Balcewicz (1 gol), Kajetan Kaczmarczyk (1 gol), Karol Ciskowski (2 gole).

W poniedziałek w Mrągowie turniej rozegrali żacy Mrągowii Mrągowo. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca odniosła komplet zwycięstw.

Najpierw wygrała z Kłobukiem Mikołajki 7:1 (Wywigacz x3, Sokół x2, Kopyść x2), następnie z Golem III Giżycko 8:2 (Łukaszewski x5, Wywigacz, Piotr Madrowski, Sokół).

Mrągowia: Bartosz Wasilewski - Piotr Kopyść (2 gole), Adam Łukaszewski (5 goli), Jakub Sokół (3 gole), Wojciech Wywigacz (4 gole), Piotr Madrowski (1 gol), Aleksander Komar, Gabriel Szyłejko.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.