Bolesna porażka w Pasymiu

Porażką 0:2 (0:1) zakończył się wyjazdowy mecz Mrągowii Mrągowo z Błękitnymi Pasym.

"Żółto-czarni" przystąpili do spotkania osłabieni brakiem kluczowego zawodnika Łukasza Kuśnierza, którego zatrzymały obowiązki służbowe.

Od początku przewagę na boisku osiągnęli mrągowianie. W 5. minucie groźnie zza "szesnastki" uderzył Sebastian Kowalski, jednak dobrze interweniował Paweł Brzozowski. Sześć minut później Damian Majak zagrał piłkę w pole karne do Kowalskiego, ten obrócił się i z pięciu metrów uderzył w kierunku bramki. Strzał skrzydłowego mrągowian był zbyt lekki i golkiper gospodarzy zdołał go obronić. W odpowiedzi Patrycjusz Malanowski ograł Łukasza Szumskiego, po czym z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka. W 21. minucie Arkadiusz Foruś wrzucił futbolówkę z rzutu wolnego w "szesnastkę", przejął ją Malanowski, przy interwencji Kamil Skrzęta powalił napastnika gospodarzy na ziemię i sędzią wskazał na "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Cztery minuty później na strzał z 30 metrów zdecydował się Robert Bumbul. Piłkę z problemami złapał Brzozowski. Czternaście minut później Konrad Rusiecki strzelił z rzutu wolnego nad poprzeczką.

Od początku drugiej połowy w miejsce Konrada Kowalewskiego na boisku pojawił się Marcin Spirydon i ożywił grę mrągowian. W 50. minucie Skrzęta uderzył mocno z 18 metrów, ale po raz kolejny pewnie bronił Brzozowski. Cztery minuty później dwójkową akcję przeprowadzili Mateusz Skonieczka i Rusiecki. Ten pierwszy podał do tego drugiego, po czym futbolówka ponownie trafiła do napastnika Mrągowii. Skonieczka z bliskiej odległości trafił jednak w bramkarza. W 62. minucie piłka na szóstym metrze spadła wprost pod nogi Szumskiego, ten strzelił z prawej nogi tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi Foruś kopnął futbolówkę z rzutu wolnego z 30 metrów, a ta trafiła w poprzeczkę. W 70. minucie piłkę stracił Łukasz Michałowski, przejął ją Paweł Alancewicz. Przebiegł z nią kilka metrów, po czym zagrał do niepilnowanego Malanowskiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem Marcina Marszłka. Cztery minuty później indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Barszczewski. Pomocnik mrągowian podał do Skonieczki, a ten z bliskiej odległości po raz kolejny trafił w bramkarza rywali. W 78. minucie przy próbie dryblingu piłkę stracił Rusiecki. Foruś idealnie wypatrzył niepilnowanego Malanowskiego, który znalazł się sam na sam z Marszałkiem. Napastnik gospodarzy minął golkipera Mrągowii, po czym nie trafił do pustej bramki. Chwilę potem Skrzęta podał do Kowalskiego, a ten z czterech metrów trafił w... bramkarza. Trzeba w tym miejscu napisać, że Brzozowski w dzisiejszym meczu ustawiał się idealnie. Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Mateusz Kędzierski zagrał do niepilnowanego Marcina Łukaszewskiego, ten w sytuacji sam na sam z Marszałkiem posłał futbolówkę nad poprzeczką. Dwie minuty później kolejną dobrą okazję mieli gospodarze. Tym razem do Marcina Łukaszewskiego podawał Malanowski, ten oddał strzał z półwoleja, który obronił Marszałek. Bramkarz Mrągowii dobrze interweniował chwilę potem, kiedy wybił piłkę zmierzającą w okienko bramki po strzale głową Malanowskiego.

W dzisiejszym meczu swoją czwartą kartkę ujrzał Łukasz Michałowski. W związku z tym zawodnik nie zagra za tydzień z Mamrami Giżycko.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 6. Damian Glinka (59, 11. Mateusz Barszczewski), 5. Łukasz Michałowski ŻK, 14. Łukasz Szumski, 10. Konrad Rusiecki - 7. Sebastian Kowalski, 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 9. Damian Majak, 16. Konrad Kowalewski (46, 15. Marcin Spirydon) - 20. Mateusz Skonieczka.