Newsy
Bolesna porażka w Pasymiu


Porażką 0:2 (0:1) zakończył się wyjazdowy mecz Mrągowii Mrągowo z Błękitnymi Pasym.

"Żółto-czarni" przystąpili do spotkania osłabieni brakiem kluczowego zawodnika Łukasza Kuśnierza, którego zatrzymały obowiązki służbowe.

Od początku przewagę na boisku osiągnęli mrągowianie. W 5. minucie groźnie zza "szesnastki" uderzył Sebastian Kowalski, jednak dobrze interweniował Paweł Brzozowski. Sześć minut później Damian Majak zagrał piłkę w pole karne do Kowalskiego, ten obrócił się i z pięciu metrów uderzył w kierunku bramki. Strzał skrzydłowego mrągowian był zbyt lekki i golkiper gospodarzy zdołał go obronić. W odpowiedzi Patrycjusz Malanowski ograł Łukasza Szumskiego, po czym z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka. W 21. minucie Arkadiusz Foruś wrzucił futbolówkę z rzutu wolnego w "szesnastkę", przejął ją Malanowski, przy interwencji Kamil Skrzęta powalił napastnika gospodarzy na ziemię i sędzią wskazał na "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Cztery minuty później na strzał z 30 metrów zdecydował się Robert Bumbul. Piłkę z problemami złapał Brzozowski. Czternaście minut później Konrad Rusiecki strzelił z rzutu wolnego nad poprzeczką.

 

 

Od początku drugiej połowy w miejsce Konrada Kowalewskiego na boisku pojawił się Marcin Spirydon i ożywił grę mrągowian. W 50. minucie Skrzęta uderzył mocno z 18 metrów, ale po raz kolejny pewnie bronił Brzozowski. Cztery minuty później dwójkową akcję przeprowadzili Mateusz Skonieczka i Rusiecki. Ten pierwszy podał do tego drugiego, po czym futbolówka ponownie trafiła do napastnika Mrągowii. Skonieczka z bliskiej odległości trafił jednak w bramkarza. W 62. minucie piłka na szóstym metrze spadła wprost pod nogi Szumskiego, ten strzelił z prawej nogi tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi Foruś kopnął futbolówkę z rzutu wolnego z 30 metrów, a ta trafiła w poprzeczkę. W 70. minucie piłkę stracił Łukasz Michałowski, przejął ją Paweł Alancewicz. Przebiegł z nią kilka metrów, po czym zagrał do niepilnowanego Malanowskiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem Marcina Marszłka. Cztery minuty później indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Barszczewski. Pomocnik mrągowian podał do Skonieczki, a ten z bliskiej odległości po raz kolejny trafił w bramkarza rywali. W 78. minucie przy próbie dryblingu piłkę stracił Rusiecki. Foruś idealnie wypatrzył niepilnowanego Malanowskiego, który znalazł się sam na sam z Marszałkiem. Napastnik gospodarzy minął golkipera Mrągowii, po czym nie trafił do pustej bramki. Chwilę potem Skrzęta podał do Kowalskiego, a ten z czterech metrów trafił w... bramkarza. Trzeba w tym miejscu napisać, że Brzozowski w dzisiejszym meczu ustawiał się idealnie. Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Mateusz Kędzierski zagrał do niepilnowanego Marcina Łukaszewskiego, ten w sytuacji sam na sam z Marszałkiem posłał futbolówkę nad poprzeczką. Dwie minuty później kolejną dobrą okazję mieli gospodarze. Tym razem do Marcina Łukaszewskiego podawał Malanowski, ten oddał strzał z półwoleja, który obronił Marszałek. Bramkarz Mrągowii dobrze interweniował chwilę potem, kiedy wybił piłkę zmierzającą w okienko bramki po strzale głową Malanowskiego.

W dzisiejszym meczu swoją czwartą kartkę ujrzał Łukasz Michałowski. W związku z tym zawodnik nie zagra za tydzień z Mamrami Giżycko.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 6. Damian Glinka (59, 11. Mateusz Barszczewski), 5. Łukasz Michałowski ŻK, 14. Łukasz Szumski, 10. Konrad Rusiecki - 7. Sebastian Kowalski, 2. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta, 9. Damian Majak, 16. Konrad Kowalewski (46, 15. Marcin Spirydon) - 20. Mateusz Skonieczka.


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0