Demolka

Zwycięstwem Mrągowii Mrągowo 6:2 (0:1) zakończyło się spotkanie w IV lidze z Mamrami Giżycko. Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Łukasz Kuśnierz (dwa), Konrad Rusiecki, Mateusz Barszczewski, Mateusz Skonieczka oraz Kamil Skrzęta.

Mrągowianie po raz pierwszy w tym sezonie musieli sobie radzić bez Łukasza Michałowskiego, który pauzował za żółte kartki. Jego miejsce w środku obrony zajął Robert Bumbul.

Już w 2. minucie Mrągowia mogła prowadzić. Łukasz Kuśnierz dośrodkował piłkę w pole karne, doszedł do niej Kamil Skrzęta, jednak z pięciu metrów jego uderzenie głową dobrze obronił Rafał Sosnowski. W odpowiedzi Krystian Wiszniewski z bliskiej odległości uderzył wysoko nad bramką. W 6. minucie Marcin Spirydon wycofał futbolówkę na jedenasty metr do Kuśnierza, ten mocno huknął, ale golkiper rywali zdołał sparować piłkę na róg. Sześć minut później Dariusz Boczko mocno uderzył z 30 metrów, Marcin Marszałek wybił lecą do bramki futbolówkę na róg. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Jan Sidorowicz i bezpośrednio posłał piłkę do siatki. Próbowali jeszcze interweniować Marszałek i Sebastian Kowalski, ale bezskutecznie. W 18. minucie kolejny raz na bramkę rywali strzelał Kuśnierz, ale ponownie dobrze bronił Sosnowski. Osiem minut później Jacek Rutkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem mrągowian, jednak ten wyszedł z bramki i skutecznie interweniował. Ten sam zawodnik w 34. minucie idealnie zagrał piłkę do Sidorowicza, ten mocno strzelił zza pola karnego i z problemami bronił Marszałek. Chwilę później ponowne uderzenie Sidorowicza sprawiło trudności golkiperowi mrągowian.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry Kamil Kamiński znalazł się w sytuacji sam na sam, po czym strzelił obok dalszego słupka. W 50. minucie faulowany w "szesnastce" gości był Kuśnierz i sędzia Wojciech Krztoń bez wahania wskazał na wapno. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał "jedenastkę". Osiem minut później Kuśnierz po raz drugi w tym meczu wykorzystał rzut karny. Tym razem podyktowany za faul Błażeja Drężka na Kamilu Skrzęcie. W 65. minucie Łukasz Szumski zagrał na lewą stronę do Konrad Rusieckiego, ten ograł rywala, wpadł w pole karne i strzałem z prawej nogi umieścił piłkę w bramce. Siedem minut później było już 4:1 dla Mrągowii. Damian Majak zagrał w tempo do Mateusza Barszczewskiego, ten przebiegł z piłką 40 metrów i pewnym strzałem pokonał Sosnowskiego. W 75. minucie Majak idealnie podał do Marcina Spirydona, napastnik "żółto-czarnych" był faulowany w polu karnym, sędzia zastosował jednak korzyść, bo futbolówka spadła pod nogi Mateusza Skonieczki. Ten pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Pięć minut przed końcem gry karny dla gości wykorzystał Wiszniewski. Chwilę potem Rusiecki wrzucił piłkę w "szesnastkę", doszedł do niej Damian Glinka, ale minimalnie strzelił głową obok dalszego słupka. Wynik meczu na 6:2 w 88. minucie ustalił Skrzęta, który wykorzystał rzut karny po faulu na sobie.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 2. Robert Bumbul, 14. Łukasz Szumski, 19. Konrad Rusiecki - 20. Mateusz Skonieczka (81, 13. Damian Ciecierski), 10. Łukasz Kuśnierz ŻK, 8. Kamil Skrzęta, 9. Damian Majak (81, 6. Damian Glinka), 11. Mateusz Barszczewski (75, 16. Konrad Kowalewski) - 15. Marcin Spirydon.