Newsy
Ważne zwycięstwo w Biskupcu


Zwycięstwem 3:0 (1:0) zakończyło się wyjazdowe spotkanie Mrągowii Mrągowo z Tęczą Biskupiec. Gole dla mrągowian zdobyli Mateusz Skonieczka (dwa) i Łukasz Kuśnierz.

Początek spotkanie to asekuracyjne granie z obu stron. W 12. minucie Robert Bumbul zagrał diagonalnie na lewą stronę do Mateusza Barszczewskiego, ten wrzucił piłkę w pole karne, dobiegł do niej Sebastian Kowalski, jednak uderzył głową minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi trzy minuty później Mateusz Różowicz zagrał do nieobstawionego Piotra Andruszkiewicza, ten mocno huknął na bramkę Mrągowii, ale pewnie bronił Marcin Marszałek. Chwilę potem Barszczewski minął dwóch rywali, po czym z 20 metrów strzelił zbyt lekko i Michał Przyborowski nie miał problemów z interwencją. W odpowiedzi futbolówka spadła wprost pod nogi Wojciecha Żęgoty, jednak ten z 25 metrów posłał ją tuż nad poprzeczką. W 24. minucie na bramkę mrągowian strzelał Bartłomiej Bogdaniuk, ale Marszałek nie dał się zaskoczyć. Dziesięć minut później "żółto-czarni" cieszyli się z bramki. Łukasz Kuśnierz podał do Marcina Spirydona, ten wypatrzył Mateusza Skonieczkę, który ograł Grzegorza Kulpakę i ładnym strzałem w dalszy róg bramki umieścił piłkę w siatce. Odpowiedź gospodarzy mogła przyjść cztery minuty później. Bogdaniuk idealnie podał do Różowicza, jednak ten w sytuacji sam na sam strzelił wysoko nad poprzeczką. W 42. minucie indywidualną akcję przeprowadził Skonieczka, po czym uderzył tuż nad bramką. Chwilę potem Andruszkiewicz idealnie wypatrzył w "szesnastce" Cezarego Sirojcia, jednak ten z dwóch metrów posłał piłkę obok słupka. Minutę przed końcem pierwszej części gry Damian Majak idealnie dograł do Spirydona, jednak napastnik Mrągowii przegrał w sytuacji sam na sam z Przyborowskim.

 

 

Pierwszą groźną akcję po wznowieniu gry mieli gospodarze. Żęgota dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Kulpaka, po czym Marszałek pewnie obronił jego strzał. W 55. minucie w dobrej sytuacji po podaniu od Skonieczki znalazł się Kuśnierz, jednak przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy. Cztery minuty później "żółto-czarni" podwyższyli prowadzenie. Barszczewski przejął futbolówkę w środku pola, przebiegł z nią 30 metrów, po czym podał do niepilnowanego Kuśnierza, który pewnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Przyborowskiego. W 62. minucie Andruszkiewicz w dobrej sytuacji uderzył obok słupka. Jedenaście minut przed końcem gry mrągowianie ustalili wynik na 3:0. Kuśnierz wypatrzył nieobstawionego Skonieczkę, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W sektorze zajmowanym przez mrągowskich kibiców zapanowała euforia, a gromkie "brawo chłopcy!" wykrzyczane przez Stasia, największego "kalkulatora" wśród naszych, usłyszało pół Biskupca. Gospodarze mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje, jednak rozgrywający bardzo dobre zawody Marszałek, nie dał się pokonać Andruszkiewiczowi i Różowiczowi.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski (90, 17. Kacper Tomaszewski), 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 19. Konrad Rusiecki - 20. Mateusz Skonieczka (88, 18. Jakub Tomaszewski), 4. Robert Bumbul ŻK, 8. Łukasz Kuśnierz, 9. Damian Majak ŻK, 2. Mateusz Barszczewski (83, 16. Konrad Kowalewski) - 15. Marcin Spirydon (83, 6. Damian Glinka).

 

fot. Tęcza Biskupiec


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0