Newsy
Ważne zwycięstwo w Biskupcu


Zwycięstwem 3:0 (1:0) zakończyło się wyjazdowe spotkanie Mrągowii Mrągowo z Tęczą Biskupiec. Gole dla mrągowian zdobyli Mateusz Skonieczka (dwa) i Łukasz Kuśnierz.

Początek spotkanie to asekuracyjne granie z obu stron. W 12. minucie Robert Bumbul zagrał diagonalnie na lewą stronę do Mateusza Barszczewskiego, ten wrzucił piłkę w pole karne, dobiegł do niej Sebastian Kowalski, jednak uderzył głową minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi trzy minuty później Mateusz Różowicz zagrał do nieobstawionego Piotra Andruszkiewicza, ten mocno huknął na bramkę Mrągowii, ale pewnie bronił Marcin Marszałek. Chwilę potem Barszczewski minął dwóch rywali, po czym z 20 metrów strzelił zbyt lekko i Michał Przyborowski nie miał problemów z interwencją. W odpowiedzi futbolówka spadła wprost pod nogi Wojciecha Żęgoty, jednak ten z 25 metrów posłał ją tuż nad poprzeczką. W 24. minucie na bramkę mrągowian strzelał Bartłomiej Bogdaniuk, ale Marszałek nie dał się zaskoczyć. Dziesięć minut później "żółto-czarni" cieszyli się z bramki. Łukasz Kuśnierz podał do Marcina Spirydona, ten wypatrzył Mateusza Skonieczkę, który ograł Grzegorza Kulpakę i ładnym strzałem w dalszy róg bramki umieścił piłkę w siatce. Odpowiedź gospodarzy mogła przyjść cztery minuty później. Bogdaniuk idealnie podał do Różowicza, jednak ten w sytuacji sam na sam strzelił wysoko nad poprzeczką. W 42. minucie indywidualną akcję przeprowadził Skonieczka, po czym uderzył tuż nad bramką. Chwilę potem Andruszkiewicz idealnie wypatrzył w "szesnastce" Cezarego Sirojcia, jednak ten z dwóch metrów posłał piłkę obok słupka. Minutę przed końcem pierwszej części gry Damian Majak idealnie dograł do Spirydona, jednak napastnik Mrągowii przegrał w sytuacji sam na sam z Przyborowskim.

 

 

Pierwszą groźną akcję po wznowieniu gry mieli gospodarze. Żęgota dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Kulpaka, po czym Marszałek pewnie obronił jego strzał. W 55. minucie w dobrej sytuacji po podaniu od Skonieczki znalazł się Kuśnierz, jednak przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy. Cztery minuty później "żółto-czarni" podwyższyli prowadzenie. Barszczewski przejął futbolówkę w środku pola, przebiegł z nią 30 metrów, po czym podał do niepilnowanego Kuśnierza, który pewnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Przyborowskiego. W 62. minucie Andruszkiewicz w dobrej sytuacji uderzył obok słupka. Jedenaście minut przed końcem gry mrągowianie ustalili wynik na 3:0. Kuśnierz wypatrzył nieobstawionego Skonieczkę, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W sektorze zajmowanym przez mrągowskich kibiców zapanowała euforia, a gromkie "brawo chłopcy!" wykrzyczane przez Stasia, największego "kalkulatora" wśród naszych, usłyszało pół Biskupca. Gospodarze mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje, jednak rozgrywający bardzo dobre zawody Marszałek, nie dał się pokonać Andruszkiewiczowi i Różowiczowi.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski (90, 17. Kacper Tomaszewski), 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 19. Konrad Rusiecki - 20. Mateusz Skonieczka (88, 18. Jakub Tomaszewski), 4. Robert Bumbul ŻK, 8. Łukasz Kuśnierz, 9. Damian Majak ŻK, 2. Mateusz Barszczewski (83, 16. Konrad Kowalewski) - 15. Marcin Spirydon (83, 6. Damian Glinka).

 

fot. Tęcza Biskupiec


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0