Newsy
Cenne trzy punkty z Concordią


Ważne zwycięstwo z Concordią Elbląg odnieśli piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" pokonali wicelidera tabeli 3:2 (0:0). Na listę strzelców wpisali się Mateusz Barszczewski, Łukasz Szumski i Łukasz Kuśnierz.

W pierwszej połowie działo się niewiele. Gra toczyła się głównie w środku pola. Jednak w 28. minucie Damian Majak zagrał do Mateusza Barszczewskiego, ten ograł rywala, po czym z ostrego kąta uderzył na bramkę rywali. Problemów z interwencją przy tym strzale nie miał Adrian Kostrzewski. Osiem minut później w podobnej sytuacji znalazł się Łukasz Kuśnierz, tym razem piłkę po jego strzale golkiper gości wybił na róg. Chwilę potem po dośrodkowaniu Kuśnierza z rzutu rożnego, futbolówka trafiła do Mateusza Skonieczki, który uderzył tuż obok słupka. W 43. minucie mocny strzał z 30 metrów oddał Marcin Sawicki, po którym piłka przeleciała obok słupka. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Sebastian Tomczuk wrzucił w "szesnastkę", najwyżej wyskoczył Edil i po strzale głową posłał futbolówkę nad poprzeczką.

 

 

W 47. minucie mocny strzał Edila z 40 metrów efektownie obronił Marcin Marszałek. Dziesięć minut później Concordia cieszyła się z gola. Dominik Domagała wrzucił futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne, ta minęła Marszałka, dopadł do niej nieobstawiony Dawid Załucki i wepchnął do siatki. W 65. minucie Konrad Rusiecki zagrał do Kuśnierza, ten mocno uderzył, ale po raz kolejny dobrze interweniował Kostrzewski. Najwięcej emocji było w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Najpierw Marcin Spirydon podał do Skonieczki, ten posłał piłkę wzdłuż bramki, doszedł do niej Barszczewski i strzałem z lewej nogi doprowadził do remisu. W 83. minucie Kuśnierz dośrodkował z rogu w "szesnastkę", futbolówka trafiła do Łukasza Szumskiego, który efektowną przewrotką skierował ją do siatki. Odpowiedź rywali była natychmiastowa. Sawicki wycofał piłkę na szesnasty metr do Damiana Kozaka, a ten pewnym strzałem pokonał Marszałka. Decydujący cios zadali jednak mrągowianie. Spirydon ograł Edila, po czym uderzył na bramkę, piłkę odbił Kostrzewski. Spirydon zagrał od razu do Kuśnierza, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. 3:2! Euforia zapanowała w sektorze zajmowanym przez fanatyków z "1906". Osławione "brawo chłopcy!" i "kto wygrał mecz?", krzyczane przez najwierniejszych, słyszano nawet w pobliskich wioskach.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 19. Konrad Rusiecki - 11. Mateusz Barszczewski, 8. Kamil Skrzęta ŻK, 4. Robert Bumbul (61, 15. Marcin Spirydon), 9. Damian Majak, 20. Mateusz Skonieczka - 10. Łukasz Kuśnierz.

 

fot. Concordia Elbląg


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0