Cenne trzy punkty z Concordią

Ważne zwycięstwo z Concordią Elbląg odnieśli piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" pokonali wicelidera tabeli 3:2 (0:0). Na listę strzelców wpisali się Mateusz Barszczewski, Łukasz Szumski i Łukasz Kuśnierz.

W pierwszej połowie działo się niewiele. Gra toczyła się głównie w środku pola. Jednak w 28. minucie Damian Majak zagrał do Mateusza Barszczewskiego, ten ograł rywala, po czym z ostrego kąta uderzył na bramkę rywali. Problemów z interwencją przy tym strzale nie miał Adrian Kostrzewski. Osiem minut później w podobnej sytuacji znalazł się Łukasz Kuśnierz, tym razem piłkę po jego strzale golkiper gości wybił na róg. Chwilę potem po dośrodkowaniu Kuśnierza z rzutu rożnego, futbolówka trafiła do Mateusza Skonieczki, który uderzył tuż obok słupka. W 43. minucie mocny strzał z 30 metrów oddał Marcin Sawicki, po którym piłka przeleciała obok słupka. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Sebastian Tomczuk wrzucił w "szesnastkę", najwyżej wyskoczył Edil i po strzale głową posłał futbolówkę nad poprzeczką.

W 47. minucie mocny strzał Edila z 40 metrów efektownie obronił Marcin Marszałek. Dziesięć minut później Concordia cieszyła się z gola. Dominik Domagała wrzucił futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne, ta minęła Marszałka, dopadł do niej nieobstawiony Dawid Załucki i wepchnął do siatki. W 65. minucie Konrad Rusiecki zagrał do Kuśnierza, ten mocno uderzył, ale po raz kolejny dobrze interweniował Kostrzewski. Najwięcej emocji było w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Najpierw Marcin Spirydon podał do Skonieczki, ten posłał piłkę wzdłuż bramki, doszedł do niej Barszczewski i strzałem z lewej nogi doprowadził do remisu. W 83. minucie Kuśnierz dośrodkował z rogu w "szesnastkę", futbolówka trafiła do Łukasza Szumskiego, który efektowną przewrotką skierował ją do siatki. Odpowiedź rywali była natychmiastowa. Sawicki wycofał piłkę na szesnasty metr do Damiana Kozaka, a ten pewnym strzałem pokonał Marszałka. Decydujący cios zadali jednak mrągowianie. Spirydon ograł Edila, po czym uderzył na bramkę, piłkę odbił Kostrzewski. Spirydon zagrał od razu do Kuśnierza, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. 3:2! Euforia zapanowała w sektorze zajmowanym przez fanatyków z "1906". Osławione "brawo chłopcy!" i "kto wygrał mecz?", krzyczane przez najwierniejszych, słyszano nawet w pobliskich wioskach.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 19. Konrad Rusiecki - 11. Mateusz Barszczewski, 8. Kamil Skrzęta ŻK, 4. Robert Bumbul (61, 15. Marcin Spirydon), 9. Damian Majak, 20. Mateusz Skonieczka - 10. Łukasz Kuśnierz.