Newsy
Mrągowia rozbiła Orlęta


Mocnym akcentem sezon 2017/18 zakończyli piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" wygrali z Orlętami Reszel 6:0 (2:0). Gole zdobyli Konrad Rusiecki, Mateusz Barszczewski, Mateusz Skonieczka (dwa), Jakub Tomaszewski i Łukasz Kuśnierz.

W 4. minucie Marcin Spirydon wrzucił piłkę w pole karne z prawej strony boiska, doszedł do niej Mateusz Skonieczka, jednak jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką. Osiem minut później zza "szesnastki" huknął Damian Majak i futbolówka minimalnie poleciała nad bramką. W 16. minucie Kamil Skrzęta zagrał na lewą stronę do Konrada Rusieckiego, ten zaczarował rywali, po czym strzałem z prawej nogi pokonał Jarosława Doborzyńskiego. W dalszej fazie pierwszej części gry mocno na bramkę Orląt strzelił Robert Bumbul, jednak golkiper rywali obronił. Cztery minuty przed końcem połowy Adam Kapusta oddał strzał na bramkę, piłkę sparował Marcin Marszałek, doszedł do niej Patryk Policha, po czym z trzech metrów uderzył wysoko nad bramką. W odpowiedzi Skonieczka wpadł w pole karne, mocno uderzył na bramkę Orląt, jednak świetnie obronił Doborzyński. W 45. minucie Skonieczka zagrał prostopadle do Mateusza Barszczewskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

 

 

Trzy minuty po wznowieniu gry Kacper Nawrocki uderzył z 25 metrów, ale Marszałek nie dał się pokonać. W 50. minucie boisko opuścił Damian Majak, który zakończył karierę. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu przez wiele lat. Wróćmy jednak do meczu, bo chwilę potem cieszyliśmy się z trzeciego gola. Piłka w polu karnym trafiła pod nogi Skonieczki, który mocnym strzałem umieścił ją w siatce. W 63. minucie Mateusz Kozoń przegrał w sytuacji sam na sam z Marszałkiem. W odpowiedzi Łukasz Kuśnierz dograł do Skonieczki, ten ograł rywala i mocnym strzałem z lewej nogi skierował futbolówkę do bramki. W 70. minucie Doborzyński wypiąstkował przed siebie piłkę po uderzeniu Konrada Kowalewskiego, zawodnik Mrągowii doszedł do niej, po czym trafił w poprzeczkę. Do odbitej futbolówki dopadł Jakub Tomaszewski, bez zastanowienia oddał strzał, który zakotwiczył w siatce. Pięć minut później Kozoń uderzył głową minimalnie nad mrągowską bramką. Kropkę nad i postawił w 79. minucie Kuśnierz, który wykorzystał dobre dogranie z prawej strony od Skonieczki. Trzy minuty później Policha huknął z 40 metrów, Marszałek wybił piłkę przed siebie, doszedł do niej Gaspar Jaśkiewicz, po czym uderzył obok dalszego słupka. W doliczonym czasie gry swoją szansę, po dobrym dograniu od Damiana Ciecierskiego, miał jeszcze Skonieczka, lecz nie zdołał pokonać Doborzyńskiego.

 

 

Mrągowia sezon zakończyła na siódmym miejscu z dorobkiem 44 punktów. W sezonie 2017/18 po jedenaście razy wygrała i zremisowała oraz ośmiokrotnie przegrała. Straciła 35 bramek, co naszej defensywie daje drugi wynik w lidze.

 

 

Po meczu rozstrzygnięty został plebiscyt na "Najlepszego piłkarza wiosny". Statuetkę z rąk dwóch najbardziej zaangażowanych i oddanych kibiców Marcina i Stanisława, odebrał Mateusz Skonieczka.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 6. Damian Glinka (87, 17. Kacper Tomaszewski), 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 19. Konrad Rusiecki - 15. Marcin Spirydon (75, 13. Damian Ciecierski), 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 9. Damian Majak (50, 16. Konrad Kowalewski), 11. Mateusz Barszczewski (69, 18. Jakub Tomaszewski) - 20. Mateusz Skonieczka.


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
33

2
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
24

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
22

4
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
21

5
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
21

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
19

7
Motor Lubawa
Motor Lubawa
18

8
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
15

10
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
13

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

12
Mazur Ełk
Mazur Ełk
10

13
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
10

14
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
9

15
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
9

16
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
3

0 0 0 0 0 0 0