Newsy
Mrągowia rozpoczęła sparingi od zwycięstwa


Piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali w pierwszym spotkaniu sparingowym w przerwie letniej z grającymi w klasie okręgowej Śniardwami Orzysz 2:0 (0:0, 1:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Sebastian Kowalski i Konrad Kowalewski.

Z różnych względów trener Tomasz Aziewicz nie mógł skorzystać z Marcina Marszałka, Łukasza Szumskiego, Konrada Rusieckiego, Damiana Glinki, Łukasza Kuśnierza, Damiana Ciecierskiego oraz Kamila Skrzęty. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali Jakub Kulesik (SKS Szczytno), Dawid Marchewka (Błękitni/Korona Klewki), Igor Bartosiewicz (juniorzy) oraz Dawid Obzejta (juniorzy młodsi Hetmana Baranowo). Gościnnie w drużynie zagrał Krzysztof Styczyński, grający ostatnio w Żaglu Piecki.

W 9. minucie akcję przeprowadził Piotr Kowalczyk, po czym strzelił niecelnie zza "szesnastki". Osiem minut później Sebastian Kowalski podał do Mateusza Barszczewskiego, ten oddał groźny strzał na bramkę, jednak Patryk Kleczkowski zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę potem Barszczewski zagrał na lewo do Wiktora Abramczyka, ten wpadł w pole karne, podał do nieobstawionego Marcina Spirydona, który z siedmiu metrów uderzył obok słupka. W 24. minucie Piotr Wypniewski wrzucił futbolówkę z rzutu rożnego w "szesnastkę", najwyżej wyskoczył Kowalski, po czym strzelił głową wprost w bramkarza. Dwie minuty później bardzo aktywny Abramczyk wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Jakub Kulesik. Skrzydłowy uderzył futbolówkę głową i świetną interwencją popisał się Kleczkowski.

 

 

W 32. minucie Kleczkowski wybił na róg piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Łukasza Michałowskiego. Dziesięć minut później Kulesik zagrał do Abramczyka, ten wbiegł w "szesnastkę", zagrał wzdłuż bramki na trzeci metr do Spirydona, jednak ten strzelił obok słupka. W 56. minucie Mrągowia zdobyła bramkę. Kulesik dośrodkował z rogu futbolówkę w pole karne, ta odbiła się od Dawida Marchewki, po czym spadła pod nogi Kowalskiego, który z bliskiej odległości skierował ją do bramki.

 

W trzeciej tercji optyczną przewagę na boisku osiągnęli rywale, jednak nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Z kolei mrągowianie w 74. minucie przeprowadzili trójkową akcję, po której padła druga bramka. Marchewka podał na prawo do Igora Bartosiewicza, ten zagrał na szesnasty metr do Konrada Kowalskiego. Pomocnik "żółto-czarnych" huknął bez zastanowienia i piłka zatrzepotała w siatce. Osiem minut później Barszczewski przejął futbolówkę na środku boiska, przebiegł z nią kilkanaście metrów, po czym strzelił tuż nad poprzeczką.

 

Mrągowia: Kamil Jaworski (43, 85. Krzysztof Styczyński) - 7. Sebastian Kowalski, 3. Robert Bumbul (61, 17. Kacper Tomaszewski), 5. Łukasz Michałowski, 6. Wiktor Abramczyk - 20. Jakub Kulesik (69, 13. Igor Bartosiewicz), 4. Adrian Żukiewicz (61, 16. Konrad Kowalewski), 16. Konrad Kowalewski (42, 9. Dawid Marchewka), 11. Mateusz Barszczewski, 2. Piotr Wypniewski ŻK (69, 8. Szymon Obzejta) - 15. Marcin Spirydon (61, 18. Jakub Tomaszewski).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0