Newsy
Mrągowia rozpoczęła sparingi od zwycięstwa


Piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali w pierwszym spotkaniu sparingowym w przerwie letniej z grającymi w klasie okręgowej Śniardwami Orzysz 2:0 (0:0, 1:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Sebastian Kowalski i Konrad Kowalewski.

Z różnych względów trener Tomasz Aziewicz nie mógł skorzystać z Marcina Marszałka, Łukasza Szumskiego, Konrada Rusieckiego, Damiana Glinki, Łukasza Kuśnierza, Damiana Ciecierskiego oraz Kamila Skrzęty. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali Jakub Kulesik (SKS Szczytno), Dawid Marchewka (Błękitni/Korona Klewki), Igor Bartosiewicz (juniorzy) oraz Dawid Obzejta (juniorzy młodsi Hetmana Baranowo). Gościnnie w drużynie zagrał Krzysztof Styczyński, grający ostatnio w Żaglu Piecki.

W 9. minucie akcję przeprowadził Piotr Kowalczyk, po czym strzelił niecelnie zza "szesnastki". Osiem minut później Sebastian Kowalski podał do Mateusza Barszczewskiego, ten oddał groźny strzał na bramkę, jednak Patryk Kleczkowski zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę potem Barszczewski zagrał na lewo do Wiktora Abramczyka, ten wpadł w pole karne, podał do nieobstawionego Marcina Spirydona, który z siedmiu metrów uderzył obok słupka. W 24. minucie Piotr Wypniewski wrzucił futbolówkę z rzutu rożnego w "szesnastkę", najwyżej wyskoczył Kowalski, po czym strzelił głową wprost w bramkarza. Dwie minuty później bardzo aktywny Abramczyk wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Jakub Kulesik. Skrzydłowy uderzył futbolówkę głową i świetną interwencją popisał się Kleczkowski.

 

 

W 32. minucie Kleczkowski wybił na róg piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Łukasza Michałowskiego. Dziesięć minut później Kulesik zagrał do Abramczyka, ten wbiegł w "szesnastkę", zagrał wzdłuż bramki na trzeci metr do Spirydona, jednak ten strzelił obok słupka. W 56. minucie Mrągowia zdobyła bramkę. Kulesik dośrodkował z rogu futbolówkę w pole karne, ta odbiła się od Dawida Marchewki, po czym spadła pod nogi Kowalskiego, który z bliskiej odległości skierował ją do bramki.

 

W trzeciej tercji optyczną przewagę na boisku osiągnęli rywale, jednak nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Z kolei mrągowianie w 74. minucie przeprowadzili trójkową akcję, po której padła druga bramka. Marchewka podał na prawo do Igora Bartosiewicza, ten zagrał na szesnasty metr do Konrada Kowalskiego. Pomocnik "żółto-czarnych" huknął bez zastanowienia i piłka zatrzepotała w siatce. Osiem minut później Barszczewski przejął futbolówkę na środku boiska, przebiegł z nią kilkanaście metrów, po czym strzelił tuż nad poprzeczką.

 

Mrągowia: Kamil Jaworski (43, 85. Krzysztof Styczyński) - 7. Sebastian Kowalski, 3. Robert Bumbul (61, 17. Kacper Tomaszewski), 5. Łukasz Michałowski, 6. Wiktor Abramczyk - 20. Jakub Kulesik (69, 13. Igor Bartosiewicz), 4. Adrian Żukiewicz (61, 16. Konrad Kowalewski), 16. Konrad Kowalewski (42, 9. Dawid Marchewka), 11. Mateusz Barszczewski, 2. Piotr Wypniewski ŻK (69, 8. Szymon Obzejta) - 15. Marcin Spirydon (61, 18. Jakub Tomaszewski).


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0