Newsy
Pewna wygrana w Pucharze


Od wyjazdowego zwycięstwa 4:0 (0:0) z GKS-em Stawiguda w I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski sezon 2018/19 rozpoczęli piłkarze Mrągowii Mrągowo. Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Mateusz Skonieczka, Łukasz Michałowski (z karnego), Marcin Spirydon oraz Filip Wójcik.

Od początku przewagę osiągnęli mrągowianie, to podopieczni Tomasza Aziewicza prowadzili grę. Jednak to gospodarze pierwsi oddali groźny strzał. W 9. minucie zza pola karnego na bramkę Gabriela Wójcika uderzył Mariusz Kaczmarczyk, ale młody golkiper poradził sobie z interwencją. Cztery minuty później Marcin Spirydon podał do Sebastiana Kowalskiego, ten zbiegł z piłką do środka boiska i uderzył tuż obok dalszego słupka. W 20. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz Kuśnierz. Kapitan "żółto-czarnych" ograł dwóch rywali, po czym strzelił na bramkę, Kacper Żukian obronił końcówkami palców i uratował gospodarzy od straty gola. Cztery minuty później Mateusz Skonieczka wrzucił futbolówkę w pole karne, Kuśnierz zgrał do Filipa Wójcika, ten strzelił z bliskiej odległości, jednak po raz kolejny świetnie interweniował bramkarz rywali. Chwilę potem dwukrotnie na bramkę rywali uderzał Skonieczka. Najpierw dobrze obronił Żukian, a za moment jego strzał głową poszybował tuż obok słupka. W 30. minucie przed kolejną szansą stanął Skonieczka, niestety piłka w ostatniej chwili podskoczyła i jego uderzenie poleciało wysoko nad poprzeczką. Następnie Spirydon dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł Konrad Kowalewski, po czym oddał strzał głową minimalnie obok bramki.

 

 

Trzy minuty po wznowieniu gry "żółto-czarni" przeprowadzili trójkową akcje. Kowalewski podał do Kuśnierza, ten zagrał do Filipa Wójcika, który strzelił centymetry obok bramki. W 59. minucie piłka odbiła się od Kowalskiego, doszedł do niej na 20 metrze Kamil Dekert i strzelił tuż obok słupka. Trzy minuty później obejrzeliśmy pierwszego gola. Kuśnierz zagrał prostopadle do Skonieczki, ten wpadł w pole karne i mocnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Żukiana. Chwilę potem jedne z rywali sfaulował w "szesnastce" Skonieczkę. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, do piłki podszedł Łukasz Michałowski i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie mrągowian. W 77. minucie Skonieczka wbił piłkę w pole karne, Wojciech Ratajczak tak niefortunnie interweniował, że trafił w swojego bramkarza. Do odbitej futbolówki dopadł Spirydon i posłał ją do bramki. Pięć minut później Piotr Wypniewski wypatrzył Filipa Wójcika. Ten zwiódł rywala i strzałem w dalszy róg bramki ustalił wynik meczu na 4:0. Jeszcze dwie minuty przed końcem Igor Bartosiewicz podał do Skonieczki, jednak jego mocny strzał zdołał obronić Żukian.

 

Mrągowia: 12. Gabriel Wójcik - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 11. Piotr Wypniewski ŻK - 15. Marcin Spirydon (79, 3. Szymon Obzejta), 4. Robert Bumbul, 16. Konrad Kowalewski (76, 2. Igor Bartosiewicz), 10. Łukasz Kuśnierz, 18. Filip Wójcik - 9. Mateusz Skonieczka.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0