Pewna wygrana w Pucharze

Od wyjazdowego zwycięstwa 4:0 (0:0) z GKS-em Stawiguda w I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski sezon 2018/19 rozpoczęli piłkarze Mrągowii Mrągowo. Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Mateusz Skonieczka, Łukasz Michałowski (z karnego), Marcin Spirydon oraz Filip Wójcik.

Od początku przewagę osiągnęli mrągowianie, to podopieczni Tomasza Aziewicza prowadzili grę. Jednak to gospodarze pierwsi oddali groźny strzał. W 9. minucie zza pola karnego na bramkę Gabriela Wójcika uderzył Mariusz Kaczmarczyk, ale młody golkiper poradził sobie z interwencją. Cztery minuty później Marcin Spirydon podał do Sebastiana Kowalskiego, ten zbiegł z piłką do środka boiska i uderzył tuż obok dalszego słupka. W 20. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz Kuśnierz. Kapitan "żółto-czarnych" ograł dwóch rywali, po czym strzelił na bramkę, Kacper Żukian obronił końcówkami palców i uratował gospodarzy od straty gola. Cztery minuty później Mateusz Skonieczka wrzucił futbolówkę w pole karne, Kuśnierz zgrał do Filipa Wójcika, ten strzelił z bliskiej odległości, jednak po raz kolejny świetnie interweniował bramkarz rywali. Chwilę potem dwukrotnie na bramkę rywali uderzał Skonieczka. Najpierw dobrze obronił Żukian, a za moment jego strzał głową poszybował tuż obok słupka. W 30. minucie przed kolejną szansą stanął Skonieczka, niestety piłka w ostatniej chwili podskoczyła i jego uderzenie poleciało wysoko nad poprzeczką. Następnie Spirydon dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł Konrad Kowalewski, po czym oddał strzał głową minimalnie obok bramki.

Trzy minuty po wznowieniu gry "żółto-czarni" przeprowadzili trójkową akcje. Kowalewski podał do Kuśnierza, ten zagrał do Filipa Wójcika, który strzelił centymetry obok bramki. W 59. minucie piłka odbiła się od Kowalskiego, doszedł do niej na 20 metrze Kamil Dekert i strzelił tuż obok słupka. Trzy minuty później obejrzeliśmy pierwszego gola. Kuśnierz zagrał prostopadle do Skonieczki, ten wpadł w pole karne i mocnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał Żukiana. Chwilę potem jedne z rywali sfaulował w "szesnastce" Skonieczkę. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, do piłki podszedł Łukasz Michałowski i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie mrągowian. W 77. minucie Skonieczka wbił piłkę w pole karne, Wojciech Ratajczak tak niefortunnie interweniował, że trafił w swojego bramkarza. Do odbitej futbolówki dopadł Spirydon i posłał ją do bramki. Pięć minut później Piotr Wypniewski wypatrzył Filipa Wójcika. Ten zwiódł rywala i strzałem w dalszy róg bramki ustalił wynik meczu na 4:0. Jeszcze dwie minuty przed końcem Igor Bartosiewicz podał do Skonieczki, jednak jego mocny strzał zdołał obronić Żukian.

Mrągowia: 12. Gabriel Wójcik - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 11. Piotr Wypniewski ŻK - 15. Marcin Spirydon (79, 3. Szymon Obzejta), 4. Robert Bumbul, 16. Konrad Kowalewski (76, 2. Igor Bartosiewicz), 10. Łukasz Kuśnierz, 18. Filip Wójcik - 9. Mateusz Skonieczka.