Dobry początek Mrągowii

Udanie sezon w IV lidze zainaugurowali piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" wygrali na trudnym terenie w Miłomłynie 4:0 (3:0), gole zdobyli Kamil Skrzęta, Konrad Rusiecki, Mateusz Skonieczka i Piotr Wypniewski.

W 5. minucie Łukasz Kuśnierz uderzył z rzutu wolnego tuż obok słupka. Pięć minut później zobaczyliśmy pierwszą bramkę. Konrad Rusiecki dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Kamil Skrzęta i strzałem głową skierował ją do bramki. Odpowiedź gospodarzy mogła przyjść cztery minuty później. Wojciech Domeracki wrzucił z kornera w "szesnastkę", tam piłkę przejął Adrian Leśnicki, oddał strzał na bramkę, ale fantastyczną interwencją popisał się Marcin Marszałek i uchronił "żółto-czarnych" przed stratą bramki. W 17. minucie Kuśnierz zagrał do Rusieckiego, ten wpadł w pole karne i mocnym strzałem w bliższy róg pokonał Marcina Jerzynowskiego. Dwie minuty później było już 3:0. Skrzęta wypatrzył na prawej stronie Marcina Spirydona, ten podał do nieobstawionego Mateusza Skonieczki i napastnik "żółto-czarnych" nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki. W tym momencie pojawił się uśmiech na twarzy prezesa Jana Łuńskiego, który wraz z grupką najzagorzalszych fanów, wspierał mrągowian z trybun w Miłomłynie. W 36. minucie Konrad Rusiecki zagrał do Piotra Wypniewskiego, jednak jego mocny strzał dobrze obronił Jerzynowski.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch dobry szans Skrzęty. Niestety dwukrotnie futbolówka po jego uderzeniach minimalnie mijała słupek bramki gospodarzy. W 65. minucie aktywny Rusiecki wypatrzył Kuśnierza, kapitan mrągowian oddał strzał, lecz piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Osiem minut później Rusiecki z lewej strony zagrał do Skrzęty, ten mocno strzelił w stronę bramki, jednak Jerzynowski po raz kolejny dobrze bronił. Chwilę potem Łukasz Michałowski z rzutu wolnego strzelił obok słupka. W 83. minucie Konrad Kowalewski podał prostopadle do Wypniewskiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam i... uderzył minimalnie obok bramki. "Spokojnie, w kolejnej akcji strzelisz" - rzucił z trybun najwierniejszy Mrągowii Stasiu i jego słowa okazały się prorocze. Minutę przed końcem meczu Filip Wójcik idealnie dośrodkował do Wypniewskiego, a ten strzałem głową ustalił wynik meczu na 4:0.

Mrągowia: 23. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 99. Konrad Rusiecki - 15. Marcin Spirydon (64, 11. Mateusz Barszczewski), 4. Robert Bumbul, 8. Kamil Skrzęta (80, 16. Konrad Kowalewski), 10. Łukasz Kuśnierz, 88. Piotr Wypniewski - 22. Mateusz Skonieczka (71, 2. Filip Wójcik).