Mrągowia wygrała z Korszami [zdjęcia]

Mrągowia Mrągowo pokonała w meczu 2. kolejki IV ligi MKS Korsze 2:0 (0:0). Obie bramki dla "żółto-czarnych" zdobył Mateusz Skonieczka.

Przed meczem zaskoczył trener Tomasz Aziewicz, który na ławce rezerwowych posadził Roberta Bumbula i Marcina Spirydona, w ich miejsce do gry weszli Mateusz Barszczewski i Konrad Kowalewski.

Od początku goście grali wysokim pressingiem, co utrudniało mrągowianom konstruowanie akcji. Na boisku panował delikatny chaos. W 21. minucie Mateusz Barszczewski na lewej stronie boiska ograł dwóch rywali, wrzucił piłkę w pole karne, a głową minimalnie obok słupka uderzył Piotr Wypniewski. Chwilę potem Konrad Kowalewski zagrał do Mateusza Skonieczki, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Ziębą, jednak strzelił obok bramki. W kolejnej akcji Skonieczka podał prostopadle do Barszczewskiego, ten minął bramkarza rywali i zamiast strzelać próbował dalszych dryblingów i akcja zakończyła się fiaskiem. W 28. minucie piłkę z "piątki" wybił Marcin Marszałek, ta skozłowała na połowie rywali, Skonieczka uprzedził Piotra Sawickiego, po czym strzelił zbyt lekko i Zięba zdołał złapać futbolówkę. Minutę przed końcem pierwszej połowy Kamil Skrzęta sfaulował rywala tuż przed własnym polem karnym, sędzia Paweł Jarguz nie miał wątpliwości i pokazał pomocnikowi Mrągowii żółtą kartkę, a że była to jego druga, mrągowianie musieli od tego momentu grać w dziesiątkę. Chwilę potem z wolnego uderzał Michał Wołowik, ale Marszałek świetnie obronił.

W 47. minucie Konrad Rusiecki podał prostopadle do Wypniewskiego, ten strzelił jednak zbyt lekko i Zięba pewnie obronił. Chwilę potem na bramkę rywali uderzył Skonieczka, ale po raz kolejny golkiper rywali był na posterunku. Euforia na trybunach zapanowała w 57. minucie. Błąd popełniła obrona rywali, piłkę przejął Kuśnierz, wyciął go Adam Krajewski, do futbolówki dopadł Skonieczka, sędzia Jarguz zastosował korzyść, a napastnik "żółto-czarnych" pewnym strzałem zdobył gola. Sześć minut później Sebastian Kowalski zagrał diagonalnie do Skonieczki, ten minął rywala i mocnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Od tego momentu mrągowianie umiejętnie się bronili, czekając na kontry. W 81. minucie Rusiecki wrzucił z rogu, piłka trafiła na "szesnastkę" do Kowalskiego, ten strzelił z lewej nogi, ale pewnie obronił Zięba.

Mrągowia: 23. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 99. Konrad Rusiecki - 88. Piotr Wypniewski (86, 55. Wiktor Abramczyk), 8. Kamil Skrzęta ŻK + ŻK = CZK 44', 16. Konrad Kowalewski ŻK (46, 9. Adrian Żukiewicz), 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski (66, 15. Marcin Spirydon) - 22. Mateusz Skonieczka (73, 2. Filip Wójcik).