Newsy
WPP: Mrągowia gra dalej


Piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali na wyjeździe w meczu II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski z Vęgorią Węgorzewo 7:0 (2:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Filip Wójcik, Piotr Wypniewski, Łukasz Michałowski (dwa z rzutów karnych), Konrad Kowalewski, Mateusz Skonieczka i Konrad Rusiecki.

W 12. minucie Patryk Depta dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Krzysztof Mazuro, po czym strzelił nad poprzeczką. W odpowiedzi Łukasz Szumski z lewej strony boiska zagrał do Filipa Wójcika, ten zakończył akcję strzałem, ale został w ostatniej chwili zablokowany. W 29. minucie bardzo niecelnie z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył Daniel Maliszewski. Cztery minuty później Kamil Skrzęta wrzucił piłkę w "szesnastkę", dopadł do niej Piotr Wypniewski, jednak strzelił zbyt lekko i Kacper Oszako obronił. W 36. minucie Marcin Spirydon zszedł do środka pola, zagrał prostopadle do Wypniewskiego, ten odegrał do nieobstawionego Filipa Wójcika, który strzelił do pustej bramki z 20 metrów i Mrągowia objęła prowadzenie. Sześć minut później Wiktor Abramczyk prostopadłym podaniem uruchomił Spirydona. Ten podprowadził futboló‍wkę i podał do Wypniewskiego, który zdobył drugiego gola.

 

 

Trzy minuty po przerwie Filip Wójcik podał do Mateusza Skonieczki, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Oszako, ale strzelił wprost w niego. Chwilę potem w polu karnym faulowany był Skrzęta. Do piłki ustawionej na "jedenastym" metrze podszedł Łukasz Michałowski i pewnym strzałem wpakował ją do bramki. W 51. minucie było już 4:0. Filip Wójcik wrzucił futbolówkę w "szesnastkę", tam obrońca rywali Błażej Depta podał piętką do Konrada Kowalewskiego, a ten huknął z powietrza nie do obrony. Siedem minut później fantastyczną kontrę przeprowadziła trójka młodych. Mateusz Barszczewski zagrał w tempo do Filipa Wójcika, ten wypatrzył nieobstawionego Skonieczkę, a napastnik "żółto-czarnych" posłał futbolówkę do bramki. W 63. minucie Kowalewski diagonalnie zagrał do Filipa Wójcika, ten zwiódł rywala, po czym uderzył w bramkarza. Dziesięć minut później z boiska z drobnym urazem zszedł Kowalewski i Mrągowia musiała do końca spotkania grać w dziesiątkę, bowiem już wcześniej trener Tomasz Aziewicz wykorzystał komplet zmian. Chwilę potem Łukasz Kuśnierz na prawej stronie znalazł Konrada Rusieckiego, ten przyjął piłkę i pięknym strzałem w okienko bramki podwyższył prowadzenie. W 78. minucie w polu karnym faulowany był Skonieczka. Futbolówkę po raz drugi na wapnie ustawił Michałowski i ponownie pewnym strzałem wpakował ją do siatki. Sześć minut później Rusiecki wrzucił z rożnego, najwyżej w "szesnastce" wyskoczył Wiktor Abramczyk, jednak piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego minimalnie nad bramką strzelił Robert Bumbul.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek (46, 12. Gabriel Wójcik) - 6. Damian Glinka, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski (56, 13. Konrad Rusiecki) - 15. Marcin Spirydon (68, 7. Sebastian Kowalski), 9. Adrian Żukiewicz (46, 4. Robert Bumbul), 16. Konrad Kowalewski, 8. Kamil Skrzęta (56, 11. Mateusz Barszczewski), 17. Piotr Wypniewski (46, 3. Mateusz Skonieczka) - 2. Filip Wójcik ŻK (68, 10. Łukasz Kuśnierz).


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

2
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
27

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
25

4
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
21

5
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
21

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
19

7
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

8
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
18

10
Mazur Ełk
Mazur Ełk
13

11
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
13

12
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
11

14
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
10

15
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
9

16
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
6

0 0 0 0 0 0 0