WPP: Mrągowia gra dalej

Piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali na wyjeździe w meczu II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski z Vęgorią Węgorzewo 7:0 (2:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Filip Wójcik, Piotr Wypniewski, Łukasz Michałowski (dwa z rzutów karnych), Konrad Kowalewski, Mateusz Skonieczka i Konrad Rusiecki.

W 12. minucie Patryk Depta dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Krzysztof Mazuro, po czym strzelił nad poprzeczką. W odpowiedzi Łukasz Szumski z lewej strony boiska zagrał do Filipa Wójcika, ten zakończył akcję strzałem, ale został w ostatniej chwili zablokowany. W 29. minucie bardzo niecelnie z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył Daniel Maliszewski. Cztery minuty później Kamil Skrzęta wrzucił piłkę w "szesnastkę", dopadł do niej Piotr Wypniewski, jednak strzelił zbyt lekko i Kacper Oszako obronił. W 36. minucie Marcin Spirydon zszedł do środka pola, zagrał prostopadle do Wypniewskiego, ten odegrał do nieobstawionego Filipa Wójcika, który strzelił do pustej bramki z 20 metrów i Mrągowia objęła prowadzenie. Sześć minut później Wiktor Abramczyk prostopadłym podaniem uruchomił Spirydona. Ten podprowadził futboló‍wkę i podał do Wypniewskiego, który zdobył drugiego gola.

Trzy minuty po przerwie Filip Wójcik podał do Mateusza Skonieczki, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Oszako, ale strzelił wprost w niego. Chwilę potem w polu karnym faulowany był Skrzęta. Do piłki ustawionej na "jedenastym" metrze podszedł Łukasz Michałowski i pewnym strzałem wpakował ją do bramki. W 51. minucie było już 4:0. Filip Wójcik wrzucił futbolówkę w "szesnastkę", tam obrońca rywali Błażej Depta podał piętką do Konrada Kowalewskiego, a ten huknął z powietrza nie do obrony. Siedem minut później fantastyczną kontrę przeprowadziła trójka młodych. Mateusz Barszczewski zagrał w tempo do Filipa Wójcika, ten wypatrzył nieobstawionego Skonieczkę, a napastnik "żółto-czarnych" posłał futbolówkę do bramki. W 63. minucie Kowalewski diagonalnie zagrał do Filipa Wójcika, ten zwiódł rywala, po czym uderzył w bramkarza. Dziesięć minut później z boiska z drobnym urazem zszedł Kowalewski i Mrągowia musiała do końca spotkania grać w dziesiątkę, bowiem już wcześniej trener Tomasz Aziewicz wykorzystał komplet zmian. Chwilę potem Łukasz Kuśnierz na prawej stronie znalazł Konrada Rusieckiego, ten przyjął piłkę i pięknym strzałem w okienko bramki podwyższył prowadzenie. W 78. minucie w polu karnym faulowany był Skonieczka. Futbolówkę po raz drugi na wapnie ustawił Michałowski i ponownie pewnym strzałem wpakował ją do siatki. Sześć minut później Rusiecki wrzucił z rożnego, najwyżej w "szesnastce" wyskoczył Wiktor Abramczyk, jednak piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego minimalnie nad bramką strzelił Robert Bumbul.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek (46, 12. Gabriel Wójcik) - 6. Damian Glinka, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski (56, 13. Konrad Rusiecki) - 15. Marcin Spirydon (68, 7. Sebastian Kowalski), 9. Adrian Żukiewicz (46, 4. Robert Bumbul), 16. Konrad Kowalewski, 8. Kamil Skrzęta (56, 11. Mateusz Barszczewski), 17. Piotr Wypniewski (46, 3. Mateusz Skonieczka) - 2. Filip Wójcik ŻK (68, 10. Łukasz Kuśnierz).