Newsy
WPP: Mrągowia odpada z rozgrywek


Piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali w meczu 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z Granicą Kętrzyn 1:2 (1:1) i odpadli z rozgrywek. Honorowego gola dla "żółto-czarnych" strzelił Marcin Spirydon.

W 4. minucie Gabriel Wójcik w dobrym stylu obronił strzał zza pola karnego Mariusza Machniaka. Szesnaście minut później Konrad Kowalewski podał do Filipa Wójcika, ten zacentrował z prawej strony boiska w pole karne, do piłki doszedł Łukasz Kuśnierz, jednak w trudnej sytuacji strzelił tuż obok słupka. Chwilę potem mrągowianie zdobyli gola. Konrad Rusiecki zagrał na lewo do Łukasza Szumskiego, ten idealnie wrzucił futbolówkę w "szesnastkę", a Marcin Spirydon skierował ją do bramki. W 25. minucie Rusiecki podał do Filipa Wójcika, ten oddał strzał, który jednak zdołał obronić Mateusz Papliński. Siedem minut później indywidualną akcję przeprowadził Rusiecki, jednak trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi Marcin Dwulat w dogodnej sytuacji strzelił wysoko nad poprzeczką. W 36. minucie Filip Wójcik uderzył zza "szesnastki", ale po raz kolejny dobrze interweniował Papliński. W kolejnej akcji Damian Roksela strzelił bardzo niecelnie. Sześć minut przed przerwą piłka w polu karnym trafiła do Kuśnierza, a jego strzał z ostrego kąta na róg wybił golkiper Granicy. W 42. minucie nieporozumienie w szeregach Mrągowii, z futbolówką minął się Łukasz Michałowski, doszedł do niej Mateusz Michałowski. Obrońca gospodarzy uderzył przewrotką, a piłkę z linii bramkowej wybił Sebastian Kowalski. Tuż przed przerwą, w dość kontrowersyjnych warunkach, Granica doprowadziła do wyrównania, a Gabriela Wójcika strzałem zza "szesnastki" pokonał Machniak.

 

 

Po przerwie mrągowianie stworzyli sobie dwie dobre okazje. Najpierw Szumski podał do Kuśnierza, ten dograł do nieobstawionego Spirydona. Skrzydłowy "żółto-czarnych" strzelił jednak obok słupka. Chwilę potem po dograniu od Rusieckiego Szumski uderzył kolanem tuż nad poprzeczką. W dalszej fazie meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. W 75. minucie piłka trafiła do Łukasza Swachy-Socka, a ten zza pola karnego pokonał Gabriela Wójcika. Trzy minuty później futbolówka uderzona przez Kuśnierza trafiła w spojenie bramki. Tuż przed końcem Machniak przejął piłkę w środkowej strefie boiska. Popędził na bramkę Mrągowii, po czym niecelnie zagrał do nieobstawionego Pawła Kowalewskiego i futbolówka opuściła boisko.

Mrągowia: 12. Gabriel Wójcik - 7. Sebastian Kowalski, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski - 15. Marcin Spirydon, 11. Mateusz Barszczewski, 16. Konrad Kowalewski (76, 4. Robert Bumbul), 10. Łukasz Kuśnierz, 13. Konrad Rusiecki - 2. Filip Wójcik.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
43

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

3
GKS Wikielec
GKS Wikielec
33

4
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
28

5
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
27

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
26

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
25

8
MKS Korsze
MKS Korsze
24

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
22

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
19

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
17

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
13

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
5

0 0 0 0 0 0 0