Newsy
WPP: Mrągowia odpada z rozgrywek


Piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali w meczu 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z Granicą Kętrzyn 1:2 (1:1) i odpadli z rozgrywek. Honorowego gola dla "żółto-czarnych" strzelił Marcin Spirydon.

W 4. minucie Gabriel Wójcik w dobrym stylu obronił strzał zza pola karnego Mariusza Machniaka. Szesnaście minut później Konrad Kowalewski podał do Filipa Wójcika, ten zacentrował z prawej strony boiska w pole karne, do piłki doszedł Łukasz Kuśnierz, jednak w trudnej sytuacji strzelił tuż obok słupka. Chwilę potem mrągowianie zdobyli gola. Konrad Rusiecki zagrał na lewo do Łukasza Szumskiego, ten idealnie wrzucił futbolówkę w "szesnastkę", a Marcin Spirydon skierował ją do bramki. W 25. minucie Rusiecki podał do Filipa Wójcika, ten oddał strzał, który jednak zdołał obronić Mateusz Papliński. Siedem minut później indywidualną akcję przeprowadził Rusiecki, jednak trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi Marcin Dwulat w dogodnej sytuacji strzelił wysoko nad poprzeczką. W 36. minucie Filip Wójcik uderzył zza "szesnastki", ale po raz kolejny dobrze interweniował Papliński. W kolejnej akcji Damian Roksela strzelił bardzo niecelnie. Sześć minut przed przerwą piłka w polu karnym trafiła do Kuśnierza, a jego strzał z ostrego kąta na róg wybił golkiper Granicy. W 42. minucie nieporozumienie w szeregach Mrągowii, z futbolówką minął się Łukasz Michałowski, doszedł do niej Mateusz Michałowski. Obrońca gospodarzy uderzył przewrotką, a piłkę z linii bramkowej wybił Sebastian Kowalski. Tuż przed przerwą, w dość kontrowersyjnych warunkach, Granica doprowadziła do wyrównania, a Gabriela Wójcika strzałem zza "szesnastki" pokonał Machniak.

 

 

Po przerwie mrągowianie stworzyli sobie dwie dobre okazje. Najpierw Szumski podał do Kuśnierza, ten dograł do nieobstawionego Spirydona. Skrzydłowy "żółto-czarnych" strzelił jednak obok słupka. Chwilę potem po dograniu od Rusieckiego Szumski uderzył kolanem tuż nad poprzeczką. W dalszej fazie meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. W 75. minucie piłka trafiła do Łukasza Swachy-Socka, a ten zza pola karnego pokonał Gabriela Wójcika. Trzy minuty później futbolówka uderzona przez Kuśnierza trafiła w spojenie bramki. Tuż przed końcem Machniak przejął piłkę w środkowej strefie boiska. Popędził na bramkę Mrągowii, po czym niecelnie zagrał do nieobstawionego Pawła Kowalewskiego i futbolówka opuściła boisko.

Mrągowia: 12. Gabriel Wójcik - 7. Sebastian Kowalski, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski - 15. Marcin Spirydon, 11. Mateusz Barszczewski, 16. Konrad Kowalewski (76, 4. Robert Bumbul), 10. Łukasz Kuśnierz, 13. Konrad Rusiecki - 2. Filip Wójcik.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
19

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
16

3
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

4
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
15

5
MKS Korsze
MKS Korsze
14

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

7
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

8
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
9

10
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
7

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
3

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0