Newsy
Zwycięstwo w Gołdapi


Piłkarze Mrągowii Mrągowo zrehabilitowali się za dwie porażki z rzędu. "Żółto-czarni" wygrali na wyjeździe z Romintą Gołdap 5:0 (5:0). Gole w tym meczu zdobyli Łukasza Michałowski (dwa), Sebastian Kowalski (dwa) oraz Marcin Spirydon.

W 4. minucie faulowany w polu karnym przez Bartłomieja Rynkowskiego był Marcin Spirydon, sędzia wskazał na "wapno", a "jedenastkę" na gola zamienił pewnym strzałem Łukasz Michałowski. Trzy minuty później Spirydon zagrał do Sebastiana Kowalskiego, ten przebiegł z futbolówką kilka metrów, po czym huknął z 30 metrów nie do obrony. W 16. minucie Rynkowski dośrodkował futbolówkę z lewej strony boiska, najwyżej wyskoczył Szymon Tylenda, ale strzelił głową obok słupka. Dwie minuty później Mrągowia cieszyła się z kolejnego gola. Filip Wójcik zagrał do Spirydona, ten położył na ziemię bramkarza, po czym skierował piłkę do siatki. W 20. minucie faulowany w polu karnym gospodarzy był Konrad Rusiecki. Drugi karny i drugi pewnie wykonany przez Michałowskiego. Sześć minut później powstało zamieszanie w "szesnastce" gospodarzy, piłkarze z Mrągowa oddali kilka strzałów, które został zablokowane. Ostatecznie futbolówka trafiła do Rusieckiego, jednak uderzył nad poprzeczką. Chwilę później Kamil Wołos dobrze obronił strzał Łukasza Kuśnierza zza pola karnego. W 29. minucie Konrad Piwko kopnął piłkę do przodu, ta minęła mrągowską obronę, doszedł do niej Tylenda, po czym uderzył nad poprzeczką. Pięć minut później padła kolejna bramka dla Mrągowii. Wójcik dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka do niego wróciła, zgrał głową do Kowalskiego, ten minął rywala i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Następnie gospodarze wrzucili piłkę w "szesnastkę" "żółto-czarnych". Kowalski oddał przypadkowy strzał na własną bramkę, na posterunku był jednak Marcin Marszałek, który sparował ją na rzut rożny. Po kornerze kolejna świetna interwencja golkipera mrągowian, który tym razem obronił strzał głową Mateusza Saładonisa. W 40. minucie Paweł Sobolewski dośrodkował z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Piwko, ale po raz kolejny dobrze interweniował Marszałek. Bramkarz "żółto-czarnych" pewnie bronił także tuż przed przerwą, kiedy mocno na jego bramkę uderzył Tylenda.

 

 

W 56. minucie Wójcik uderzył z 30 metrów minimalnie nad bramką. Dziesięć minut później trójkowa akcja Rusiecki, Spirydon, Kamil Skrzęta. Ten ostatni z bliskiej odległości strzelił jednak wysoko nad poprzeczką. W 70. minucie groźnie uderzenie z lewej nogi oddał Kowalski, jednak Wołos zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Osiem minut później, tuż po wejściu na boisku, w znakomitej sytuacji po zagraniu od Kuśnierza znalazł się Robert Bumbul, lecz strzelił minimalnie obok dalszego słupka. Tuż przed końcem meczu Damian Glinka zagrał piętą do Skrzęty, a ten trafił w słupek.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 99. Konrad Rusiecki - 15. Marcin Spirydon (82, 22. Jakub Tomaszewski), 11. Mateusz Barszczewski (82, 69. Kacper Tomaszewski), 8. Kamil Skrzęta ŻK, 10. Łukasz Kuśnierz, 88. Piotr Wypniewski (70, 6. Damian Glinka) - 2. Filip Wójcik (77, 4. Robert Bumbul).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0