Zwycięstwo w Gołdapi

Piłkarze Mrągowii Mrągowo zrehabilitowali się za dwie porażki z rzędu. "Żółto-czarni" wygrali na wyjeździe z Romintą Gołdap 5:0 (5:0). Gole w tym meczu zdobyli Łukasza Michałowski (dwa), Sebastian Kowalski (dwa) oraz Marcin Spirydon.

W 4. minucie faulowany w polu karnym przez Bartłomieja Rynkowskiego był Marcin Spirydon, sędzia wskazał na "wapno", a "jedenastkę" na gola zamienił pewnym strzałem Łukasz Michałowski. Trzy minuty później Spirydon zagrał do Sebastiana Kowalskiego, ten przebiegł z futbolówką kilka metrów, po czym huknął z 30 metrów nie do obrony. W 16. minucie Rynkowski dośrodkował futbolówkę z lewej strony boiska, najwyżej wyskoczył Szymon Tylenda, ale strzelił głową obok słupka. Dwie minuty później Mrągowia cieszyła się z kolejnego gola. Filip Wójcik zagrał do Spirydona, ten położył na ziemię bramkarza, po czym skierował piłkę do siatki. W 20. minucie faulowany w polu karnym gospodarzy był Konrad Rusiecki. Drugi karny i drugi pewnie wykonany przez Michałowskiego. Sześć minut później powstało zamieszanie w "szesnastce" gospodarzy, piłkarze z Mrągowa oddali kilka strzałów, które został zablokowane. Ostatecznie futbolówka trafiła do Rusieckiego, jednak uderzył nad poprzeczką. Chwilę później Kamil Wołos dobrze obronił strzał Łukasza Kuśnierza zza pola karnego. W 29. minucie Konrad Piwko kopnął piłkę do przodu, ta minęła mrągowską obronę, doszedł do niej Tylenda, po czym uderzył nad poprzeczką. Pięć minut później padła kolejna bramka dla Mrągowii. Wójcik dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka do niego wróciła, zgrał głową do Kowalskiego, ten minął rywala i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Następnie gospodarze wrzucili piłkę w "szesnastkę" "żółto-czarnych". Kowalski oddał przypadkowy strzał na własną bramkę, na posterunku był jednak Marcin Marszałek, który sparował ją na rzut rożny. Po kornerze kolejna świetna interwencja golkipera mrągowian, który tym razem obronił strzał głową Mateusza Saładonisa. W 40. minucie Paweł Sobolewski dośrodkował z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Piwko, ale po raz kolejny dobrze interweniował Marszałek. Bramkarz "żółto-czarnych" pewnie bronił także tuż przed przerwą, kiedy mocno na jego bramkę uderzył Tylenda.

W 56. minucie Wójcik uderzył z 30 metrów minimalnie nad bramką. Dziesięć minut później trójkowa akcja Rusiecki, Spirydon, Kamil Skrzęta. Ten ostatni z bliskiej odległości strzelił jednak wysoko nad poprzeczką. W 70. minucie groźnie uderzenie z lewej nogi oddał Kowalski, jednak Wołos zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Osiem minut później, tuż po wejściu na boisku, w znakomitej sytuacji po zagraniu od Kuśnierza znalazł się Robert Bumbul, lecz strzelił minimalnie obok dalszego słupka. Tuż przed końcem meczu Damian Glinka zagrał piętą do Skrzęty, a ten trafił w słupek.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 99. Konrad Rusiecki - 15. Marcin Spirydon (82, 22. Jakub Tomaszewski), 11. Mateusz Barszczewski (82, 69. Kacper Tomaszewski), 8. Kamil Skrzęta ŻK, 10. Łukasz Kuśnierz, 88. Piotr Wypniewski (70, 6. Damian Glinka) - 2. Filip Wójcik (77, 4. Robert Bumbul).