Newsy
Mrągowia pokonała GKS Wikielec


Mrągowia Mrągowo wygrała na własnym boisku z GKS-em Wikielec 3:1 (1:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Konrad Rusiecki, Sebastian Kowalski oraz Filip Wójcik.

W 6. minucie Łukasz Kuśnierz strzelił z 30 metrów nad poprzeczką. W odpowiedzi Michał Jankowski dośrodkował w pole karne, tam głową uderzył Paweł Tomkiewicz, ale Marcin Marszałek pewnie interweniował. W 9. minucie groźny strzał z 40 metrów oddał Łukasz Szumski, bowiem piłka przeleciała tuż obok słupka. Dwie minuty później z szybką kontrą wyszedł Tomkiewicz, jednak zamiast podać do nieobstawionego kolegi, uderzył z 20 metrów i Marszałek złapał futbolówkę. W następnej sytuacji piłka uderzona przez Jankowskiego z 17 metrów z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. W 19. minucie Tomkiewicz przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska, popędził lewym skrzydłem, po czym dośrodkował do wbiegającego w pole karne Aleksandra Kowalczyka, który głową skierował piłkę do siatki. Trzynaście minut później Kowalczyk uderzył z 30 metrów obok słupka. W odpowiedzi Mateusz Barszczewski podał do Filipa Wójcika, ten strzelił na bramkę. Futbolówkę odbił przed siebie Maciej Kowalski, doszedł do niej Marcin Spirydon, ale źle trafił i poleciała obok słupka. Siedem minut przed końcem pierwszej części gry Mrągowia doprowadziła do wyrównania. Po faulu na Spirydonie, Konrad Rusiecki atomowym strzałem z rzutu wolnego pokonał Macieja Kowalskiego.

 

 

W 51. minucie Rusiecki dośrodkował piłkę w rzutu rożnego w "szesnastkę", akcję zamknął Sebastian Kowalski i strzałem głową dał prowadzenie "żółto-czarnym". Dwie minuty później mrągowianie cieszyli się z kolejnego gola. Wójcik pokonał Macieja Kowalskiego strzałem zza pola karnego w okienko bramki. W odpowiedzi głową strzelał Tomkiewicz, ale został zablokowany przez Łukasza Szumskiego. W dalszej fazie meczu mrągowianie skupili się na defensywie, czekając na kontry. W 65. minucie piłkę odzyskał Barszczewski, popędził prawą stroną boiska, zagrał w "szesnastkę" do Wójcika. Po strzale napastnika "żółto-czarnych" futbolówka odbiła się od jednego i drugiego słupka, po czym golkiper gości zdołał ją złapać. W odpowiedzi nad bramką z 20 metrów uderzył Tomasz Wacławski. W 71. minucie kolejną dobrą interwencję zaliczył Marszałek, tym razem broniąc strzał zza pola karnego Tomkiewicza.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 99. Konrad Rusiecki - 15. Marcin Spirydon, 55. Wiktor Abramczyk (90, 9. Adrian Żukiewicz), 11. Mateusz Barszczewski (90, 16. Konrad Kowalewski), 10. Łukasz Kuśnierz ŻK, 88. Piotr Wypniewski - 2. Filip Wójcik (79, 6. Damian Glinka).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
34

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
31

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
26

4
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
24

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
24

6
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
22

7
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
19

8
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
18

10
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
17

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
9

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
8

14
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

15
Unia Susz
Unia Susz
4

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
4

0 0 0 0 0 0 0