Newsy
Mrągowia pokonała GKS Wikielec


Mrągowia Mrągowo wygrała na własnym boisku z GKS-em Wikielec 3:1 (1:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Konrad Rusiecki, Sebastian Kowalski oraz Filip Wójcik.

W 6. minucie Łukasz Kuśnierz strzelił z 30 metrów nad poprzeczką. W odpowiedzi Michał Jankowski dośrodkował w pole karne, tam głową uderzył Paweł Tomkiewicz, ale Marcin Marszałek pewnie interweniował. W 9. minucie groźny strzał z 40 metrów oddał Łukasz Szumski, bowiem piłka przeleciała tuż obok słupka. Dwie minuty później z szybką kontrą wyszedł Tomkiewicz, jednak zamiast podać do nieobstawionego kolegi, uderzył z 20 metrów i Marszałek złapał futbolówkę. W następnej sytuacji piłka uderzona przez Jankowskiego z 17 metrów z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. W 19. minucie Tomkiewicz przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska, popędził lewym skrzydłem, po czym dośrodkował do wbiegającego w pole karne Aleksandra Kowalczyka, który głową skierował piłkę do siatki. Trzynaście minut później Kowalczyk uderzył z 30 metrów obok słupka. W odpowiedzi Mateusz Barszczewski podał do Filipa Wójcika, ten strzelił na bramkę. Futbolówkę odbił przed siebie Maciej Kowalski, doszedł do niej Marcin Spirydon, ale źle trafił i poleciała obok słupka. Siedem minut przed końcem pierwszej części gry Mrągowia doprowadziła do wyrównania. Po faulu na Spirydonie, Konrad Rusiecki atomowym strzałem z rzutu wolnego pokonał Macieja Kowalskiego.

 

 

W 51. minucie Rusiecki dośrodkował piłkę w rzutu rożnego w "szesnastkę", akcję zamknął Sebastian Kowalski i strzałem głową dał prowadzenie "żółto-czarnym". Dwie minuty później mrągowianie cieszyli się z kolejnego gola. Wójcik pokonał Macieja Kowalskiego strzałem zza pola karnego w okienko bramki. W odpowiedzi głową strzelał Tomkiewicz, ale został zablokowany przez Łukasza Szumskiego. W dalszej fazie meczu mrągowianie skupili się na defensywie, czekając na kontry. W 65. minucie piłkę odzyskał Barszczewski, popędził prawą stroną boiska, zagrał w "szesnastkę" do Wójcika. Po strzale napastnika "żółto-czarnych" futbolówka odbiła się od jednego i drugiego słupka, po czym golkiper gości zdołał ją złapać. W odpowiedzi nad bramką z 20 metrów uderzył Tomasz Wacławski. W 71. minucie kolejną dobrą interwencję zaliczył Marszałek, tym razem broniąc strzał zza pola karnego Tomkiewicza.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 99. Konrad Rusiecki - 15. Marcin Spirydon, 55. Wiktor Abramczyk (90, 9. Adrian Żukiewicz), 11. Mateusz Barszczewski (90, 16. Konrad Kowalewski), 10. Łukasz Kuśnierz ŻK, 88. Piotr Wypniewski - 2. Filip Wójcik (79, 6. Damian Glinka).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0