Mrągowia gorsza od Concordii

Piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali po golu Patrycjusza Malanowskiego w wyjazdowym meczu 10. kolejki IV ligi z niekwestionowanym faworytem rozgrywek - Concordią Elbląg 0:1 (0:0).

Od początku na boisku panowało dużo twardej i męskiej gry. W 6. minucie Łukasz Kuśnierz zagrał do Filipa Wójcika, ten uderzył na bramkę, ale dobrze interweniował Adrian Kostrzewski. Pięć minut później akcję po dośrodkowaniu Wójcika zamknął Adrian Żukiewicz, jednak strzelił nad poprzeczką. W 17. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Wójcik i Mateusz Barszczewski, po czym ten drugi obrócił się z piłką w polu karnym, ale uderzył zbyt lekko i golkiper gospodarzy pewnie interweniował. W kolejnej fazie pierwszej części gry Kamil Skrzęta huknął z 25 metrów nad bramką. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z prawej strony Radosława Bukackiego wysoko nad poprzeczką strzelał główą Adam Skierkowski. Tuż przed końcem pierwszej części gry Bukacki huknął z 30 metrów obok słupka.

Druga połowa obfitowała w więcej sytuacji bramkowych. Najpierw minimalnie z 35 metrów obok słupka uderzył Barszczewski. W odpowiedzi dwiema świetnymi interwencjami popisał się Marcin Marszałek po strzałach głową przez Patrycjusza Malanowskiego. W 59. minucie po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła pod nogi Kuśnierza, ten miał przed sobą tylko bramkarza rywali, jednak nie potrafił go pokonać. Dwie minuty później Malanowski minął Łukasza Michałowskiego, mocno uderzył w dalszy róg, ale kapitalnie w mrągowskiej bramce spisał się Marszałek. Chwilę potem golkiper "żółto-czarnych" po raz kolejny zapisał na swoim koncie świetną obronę po uderzeniu głową Malanowskiego. W 72. minucie Skierkowski zagrał na prawe skrzydło do Dominika Pawłowskiego, ten wrzucił piłkę w "szesnastkę", doszedł do niej nieobstawiony Malanowski i z bliskiej odległości pokonał Marszałka. Trzy minuty później Pawłowski ograł Konrada Rusieckiego, po czym strzelił obok dalszego słupka. Concordia do końca meczu skupiła się na defensywie, umiejętnie rozbijając akcje Mrągowii.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 55. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 99. Konrad Rusiecki - 88. Piotr Wypniewski (60, 15. Marcin Spirydon), 9. Adrian Żukiewicz ŻK (82, 4. Robert Bumbul), 8. Kamil Skrzęta ŻK, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski (84, 22. Jakub Tomaszewski) - 2. Filip Wójcik.