Newsy
Mrągowia gorsza od Granicy


Piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali w wyjazdowym meczu IV ligi z Granicą Kętrzyn 1:3 (1:1). Honorowego gola dla "żółto-czarnych" zdobył Marcin Spirydon.

Pierwszą dobrą sytuację mieli gospodarze. Kacper Rałowiec zagrał do swojego brata Mikołaja, ale dobrze z bramki wyszedł Marcin Marszałek i zażegnał niebezpieczeństwo. W 15. minucie świetną obroną po strzale Filipa Wójcika popisał się Mateusz Papliński. W odpowiedzi Paweł Kowalewski mocno uderzył z 25 metrów obok bramki. W 20. minucie piłka uderzona z rzutu wolnego przez Piotra Wypniewskiego przeleciała nad poprzeczką bramki Granicy. Osiem minut później groźny strzał z 25 metrów oddał Łukasz Swacha-Sock, ale pewnie spisał się Marszałek. W 32. minucie piękną akcję przeprowadzili mrągowianie. Łukasz Kuśnierz podał do Sebastiana Kowalskiego, ten zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, doszedł do niej Marcin Spirydon i skierował do siatki. Gospodarze do wyrównania doprowadzili trzy minuty przed końcem gry. Mariusz Machniak dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył w "szesnastce" Krzysztof Łokietek i strzałem głową pokonał Marszałka. Chwilę potem w dobrej sytuacji znalazł się Spirydon, jednak strzelił nad poprzeczką.

 

 

W 48. minucie Kamil Skrzęta zagrał diagonalnie do Spirydona. Do zawodnika Mrągowii wybiegł Papliński, który przy interwencji zagrał piłkę ręką, jednak ku zdziwieniu arbiter nakazał grać dalej. Siedem minut później kapitalną interwencją po strzale Kacpra Rałowca popisał się Marszałek. W 66. minucie Kacper Rałowiec wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową Skrzęty. Dwie minuty później Granica miała rzut wolny na 20 metrze. Do piłki podszedł Machniak i nie dał najmniejszych szans na skuteczną obronę Marszałkowi. Następnie Wójcik mając przed sobą tylko bramkarza Granicy uderzył zbyt lekko i ten obronił. W 79. minucie piłkę w środkowej strefie boiska stracił Kuśnierz, ta trafiła do Mikołaja Rałowca, a ten bez zastanowienia strzałem w okienko bramki zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry Skrzęta sfaulował jednego z rywali, a arbiter po raz kolejny zaskoczył, pokazując mu czerwoną kartkę.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 9. Adrian Żukiewicz, 5. Łukasz Michałowski, 55. Wiktor Abramczyk - 15. Marcin Spirydon, 11. Mateusz Barszczewski ŻK, 8. Kamil Skrzęta CZK 90', 10. Łukasz Kuśnierz ŻK, 88. Piotr Wypniewski - 2. Filip Wójcik.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0