Newsy
Mrągowia wygrywa z Drwęcą


Piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali w meczu IV ligi z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 4:0 (1:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobywali Filip Wójcik, Łukasz Kuśnierz, Mateusz Barszczewski oraz Jakub Tomaszewski.

Pierwszą dobrą okazję w meczu mieli goście. W 18. minucie Dawid Radomski uderzył zza pola karnego tuż obok słupka. Chwilę potem Kamil Skrzęta znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza, jednak strzelił w boczną siatkę. W 22. minucie błąd popełnił Damian Glinka, piłkę przejął Maciej Deredas, po czym uderzył na bramkę, ale dobrze interweniował Marcin Marszałek. Pięć minut później Łukasz Michałowski podał do Mateusz Barszczewskiego, ten odegrał w tempo do Glinki, który dośrodkował w pole karne. Do futbolówki doszedł najniższy na boisku Filip Wójcik i prezycyjnym strzałem głową dał prowadzenie Mrągowii. W 35. minucie Robert Bumbul dośrodkował z lewej strony boiska, akcję zamknął Piotr Wypniewski, jednak uderzył wysoko nad poprzeczką. Chwilę potem Jakub Lendzionowski dobrze wyszedł z bramki i uprzedził Wójcika.

 

 

Przez pierwszą część drugiej połowy na boisku działo się niewiele. Goście próbowali atakować, jednak nie mieli pomysłu na dobrze funkcjonującą defensywę Mrągowii. Dopiero po wejściu na boisko Mateusza Skonieczki i Łukasza Kuśnierza gra "żółto-czarnych" zdecydowanie się polepszyła. I właśnie wspomniana dwójka uczestniczyła w golu na 2:0. Kuśnierz podał do Skonieczki, ten popędził z piłką przez pół boiska, odegrał do wbiegającego w pole karne Kuśnierza, a ten strzałem w dalszy róg nie dał żadnych szans Lendzionowskiemu. W 81. minucie Skrzęta zagrał do Wójcika, ten uderzył, ale świetnie interweniował bramkarz rywali. Sześć minut później Kuśnierz odzyskał piłkę na 30 metrze, zagrał wzdłuż bramki, do futbolówki doszedł Barszczewski i mocnym strzałem umieścił ją w bramce. W międzyczasie kolejne okazje mieli Skonieczka i Kuśnierz, jednak niewykorzystane. W 90. minucie Skonieczka popędził z piłką, zagrał do Jakuba Tomaszewskiego, który skierował futbolówkę do bramki.

 

Mrągowia: 23. Marcin Marszałek - 6. Damian Glinka (90, 69. Kacper Tomaszewski), 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 55. Wiktor Abramczyk - 15. Marcin Spirydon (62, 22. Mateusz Skonieczka), 9. Adrian Żukiewicz, 8. Kamil Skrzęta, 11. Mateusz Barszczewski, 88. Piotr Wypniewski (66, 10. Łukasz Kuśnierz) - 2. Filip Wójcik (84, 16. Jakub Tomaszewski).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0