Mrągowia trzy, Tęcza Miłomłyn zero

Mrągowia Mrągowo pokonała w meczu 16. kolejki IV ligi Tęczę Miłomłyn 3:0 (1:0). Gole zdobywali Kamil Skrzęta, Mateusz Skonieczka oraz Piotr Wypniewski.

Przed spotkaniem przedstawiciel grupy "1906" uhonorował Kamila Skrzętę, który rozgrywał setny ligowy mecz w "żółto-czarnych" barwach.

Pierwszą dobrą okazję mrągowianie mieli w 13. minucie. Damian Glinka idealnie zagrał z prawej strony do Marcina Spirydona, jednak ten z bliskiej odległości strzelił obok słupka. Chwilę potem piłkę w polu karnym gości odzyskał Piotr Wypniewski, następnie zagrał do Kamila Skrzęty, który pewnym strzałem pokonał Piotra Oliwę. W 19. minucie po rzucie rożnym powstało zamieszanie w polu karnym Tęczy, do piłki doszedł Skrzęta, lecz strzelił minimalnie nad poprzeczką. Sześć minut później indywidualną akcję przeprowadził Wypniewski. Zawodnik "żółto-czarnych" minął kilku rywali, jednak uderzona przez niego futbolówka przeleciała tuż obok dalszego słupka. Chwilę potem ten sam zawodnik miał kolejne dwie dobre okazje, ale po raz kolejny uderzał obok bramki. Tuż przed końcem pierwszej części gry piłka uderzona przez Wypniewskiego trafiła w boczną siatkę.

Dwie minuty po wznowieniu gry mocno z 30 metrów uderzył Łukasz Kuśnierz, ale Piotr Oliwa dobrze interweniował i wybił futbolówkę na rzut rożny. W 58. minucie Wiktor Abramczyk szybko wyrzucił piłkę z autu do Mateusza Skonieczki. Wprowadzony chwilę wcześniej zawodnik popędził z nią na bramkę, po czym strzelił w dalszy róg nie do obrony. Dwanaście minut później padła trzecia bramka dla Mrągowii. Mateusz Barszczewski do Skonieczki, ten wbiegł w "szesnastkę", wystawił Wypniewskiemu, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. W 77. minucie Kuśnierz dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Skrzęta, ale Piotr Oliwa w dobrym stylu obronił jego strzał głową.

Mrągowia: 23. Marcin Marszałek - 6. Damian Glinka (82, 16. Jakub Tomaszewski), 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 55. Wiktor Abramczyk - 88. Piotr Wypniewski (72, 2. Filip Wójcik), 9. Adrian Żukiewicz (78, 69. Kacper Tomaszewski), 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski - 15. Marcin Spirydon (56, 22. Mateusz Skonieczka).