Newsy
Futsal: KoGo Team walczy w Pucharze Polski


Już w sobotę (5 stycznia) odbędzie się wielkie wydarzenie futsalowe w Mrągowie. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kopernika 2c o godzinie 18:00 KoGo Team zagra w 1/32 finału Pucharu Polski z pierwszoligowym Malwee Łódź.

- To dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy reprezentować Mrągowo na szczeblu ogólnopolskim, a zarazem wyzwanie. Czekamy z niecierpliwością i nadziejami na ten mecz. Zrobimy wszystko, aby nasza piękna przygoda trwała jak najdłużej - mówi kapitan Michał Marcińczyk.

Malwee istnieje od 2011 roku, a od pięciu lat występuje w I lidze futsalu (drugi poziom rozgrywkowy). Po pierwszej rundzie łodzianie zajmują w tabeli jedenaste miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Największym sukcesem drużyny jest zajęcie dziesiątego miejsca w I lidze w sezonach 2016/17 i 2017/18. W poprzedniej kampanii Pucharu Polski łodzianie odpadli w 1/16 finału ulegając FC Toruń 1:7.

 

fot. hala.korsze.pl

 

- Gra w hali dla chłopaków z KoGo Team to bardzo dobra odskocznia od gry na dużym boisku, a także możliwość grania w "martwym" okresie ligowym i utrzymania formy. Wszyscy nasi zawodnicy są w pewnym stopniu związani z Mrągowem. Co prawda Marcin Marszałek pochodzi z Orżyn, ale gra w Mrągowii, z którą mocno się identyfikuje. Adam Bognacki przez wiele lat występował w grupach młodzieżowych Mazur Mrągowo, a Łukasz Swacha-Sock chodził w pewnym okresie do szkoły w naszym mieście - mówi menedżer zespołu Kamil Gołota.

W KoGo Team występuje ośmiu zawodników grających na co dzień w Mrągowii Mrągowo - Marcin Marszałek, Mateusz Skonieczka, Kamil Skrzęta, Damian Glinka, Filip Wójcik, Mateusz Barszczewski, Robert Bumbul oraz Damian Ciecierski. Ponadto gra czterech wychowanków "żółto-czarnych" - Michał Marcińczyk, Michał Zapert, Marcel Kruszewski i Piotr Gofron. W kadrze są także Łukasz Swacha-Sock (Granica Kętrzyn) oraz Adam Bognacki (Mamry Giżycko).

 

- Chciałbym zaprosić na to spotkanie wszystkich mieszkańców miasta oraz sympatyków piłki w hali. Termin meczu jest bardzo dogodny, więc liczmy na Wasze wsparcie. My ze swojej strony zrobimy wszystko, abyśmy po końcowym gwizdku, mimo wyniku, mogli zejść z parkietu z podniesioną głową - dodaje Marcińczyk.

 1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0