Newsy
Mrągowia w 2018 roku


Rok 2018 za pasem, więc należy przypomnieć najlepsze momenty związane z Mrągowią Mrągowo.

 

1. Wielkim powodzeniem cieszył się cykl turniejów Mrągowia Cup 2017/2018, który był rozgrywany od stycznia do marca. Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z roczników 2005-2011.

 

 

2. Mrągowia wzięła udział w turnieju charytatywnym "Gramy dla Michaliny!" w Jonkowie. Ponadto w czerwcu (z okazji Dnia Dziecka) i grudniu (z okazji Świąt Bożego Narodzenia) przedstawiciele klubu odwiedzili wychowanków Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie.

 

 

3. Zawodnicy naszego klubu otrzymywali powołania do kadr wojewódzkich. W tym gronie byli Bartosz Polonis, Adrian Sandach, Paweł Zapert, Konrad Drężek, Karol Marszałek, Bartosz Wirtt i Michał Bejnarowicz.

 

9H9A3450.jpg

 

4. W trakcie dwóch naborów, które odbyły się w 2018 roku, do klubu dołączyło 35 nowych zawodników. W związku z tym skład kadry trenerskiej powiększył się o Łukasza Kuśnierza (Skrzaty) i Sebastiana Baranowskiego (Trampkarze). Zajęcia z bramkarzami z roczników 2004-2010 przeprowadzał Piotr Osmański.

 

IMG_0691.jpg

 

5. 21 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Turystyki odbyła się historyczna prezentacja klubu, na której przedstawieni zostali wszyscy zawodnicy i trenerzy reprezentujący Mrągowię Mrągowo.

 

6. Po raz kolejny został zorganizowany letni obóz dla zawodników grup młodzieżowych w Węgorzewie. Wzięło w nim udział 45 zawodników.

 

 

7. Orlicy Mrągowii Mrągowo (rocznik 2008) prowadzeni przez Tomasza Pieca zostali mistrzami województwa grupy wschodniej. Drużynę reprezentowali Wiktor Augustyniak - Jakub Kubowski, Damian Sobiech, Maciej Horbacz, Piotr Kopyść, Julian Orłowski, Aureliusz Kotuszewski, Fabian Grunwald, Kajetan Kaczmarczyk.

 

 

Z kolei sezon 2017/2018 na czwartym miejscu zakończyli młodzicy prowadzeni przez Karola Lemechę.

 

 

8. Seniorzy Mrągowii Mrągowo, pod wodzą Tomasza Aziewicza, w 2018 roku zdobyli w IV lidze 53 punkty, co dało im trzecie miejsce w całorocznym zestawieniu. Lepiej wypadła Concordia Elbląg oraz Mamry Giżycko.

 

 

9. Mrągowia Mrągowo wygrała w kategorii "Klubowy Marketing Roku" w plebiscycie zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Dzięki sumiennej, rzetelnej i bezinteresownej pracy Stanisław Jankowski i Marcin Szok, przy współudziale zarządu klubu, w znacznym stopniu w 2018 roku poprawili komunikację na linii klub - kibice (strona internetowa, facebook), zorganizowali prezentację klubu, stworzyli klubowe gadżety, wydawali gazetkę przedmeczową oraz angażowali się w organizację meczów i turniejów przy Mrongowiusza 1.

 

10. 10 grudnia w siedzibie klubu gościliśmy specjalistę w dziedzinie żywienia, dietetyka Grzegorza Prokopowicza. Spotkanie miało charakter szkolenia, w którym zawodnicy grup młodzieżowych i ich rodzice mieli okazje poznać zasady zdrowego odżywiania. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie sportowców, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

 

 

11. KoGo Team Mrągowo - w składzie, którego występują zawodnicy naszego klubu - Mateusz Skonieczka, Mateusz Barszczewski, Kamil Skrzęta, Damian Glinka, Filip Wójcik - zdobył Wojewódzki Puchar Polski w futsalu. W zwycięskiej drużynie grają także wychowankowie "żółto-czarnych" Michał Marcińczyk, Marcel Kruszewski i Michał Zapert, a także zawodnik Granicy Kętrzyn Łukasz Swacha-Sock.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0