Newsy
Żacy przygotowują się do turnieju, juniorzy mają zimową przerwę


W sobotę 29 grudnia żacy z naszego klubu będą walczyć w Lidzbarku Warmińskim o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wcześniej jednak spotkają się na Wigilii. Z kolei juniorzy młodsi naszego klubu rozegrali ostatni sparing przed krótką przerwą zimową.

 

Grupa żaków MKS Mrągowii rozegrała 12 grudnia sparing z gośćmi z Polonii Lidzbark. - Chłopcy z Lidzbarka zaprezentowali bardzo dojrzały futbol jak na swój wiek i bardzo przyjemnie oglądało się grę obu zespołów – relacjonuje trener Kamil Kwiatek. - Mecz podzieliliśmy na trzy części. Pierwsza zakończyła się remisem 2:2, drugą wygrali goście 2:0, natomiast trzecią część, najciekawszą pod każdym względem, wygraliśmy 3:2.29 grudnia żacy z Mrągowii jadą na turniej o Puchar Marszałka Województwa rozgrywany w Lidzbarku Warmińskim, będzie więc okazja do rewanżu.

Ale wcześniej, bo 20 grudnia najmłodsi piłkarze naszego klubu spotkają się na wspólnej Wigilii (rocznik 2003 i młodsi).

 

Z kolei juniorzy młodsi mają za sobą dwa ostatnie sparingi przed zimową przerwą. 5 grudnia w sparingu halowym podzielonym na trzy tercje łatwo uporali się z juniorami Kłobuka Mikołajki. - Warto podziękować gościom i pogratulować bo mimo tego, że są o rok lub dwa lata młodsi, pokazali chwilami, że w piłkę również potrafią grać – mówi trener Kamil Kwiatek.

 

13 grudnia juniorzy spotkali się już nie na hali, ale na wspólnej Wigilii. Prócz tradycyjnych świątecznych życzeń znaleźli także czas na… przeprowadzenie turnieju Fifa 13. W finale zwyciężył Łukasz Bubrowski pokonując po bardzo zaciętym meczu Adriana Styliarasa 4:3. Bramka na wagę zwycięstwa padła dopiero w 88 minucie.

 

 

W ostatnim sparingu przed przerwą juniorzy Mrągowii zmierzyli się z Tęczą Biskupiec. Trenerzy obu ekip ustalili, że mecz podzielą na sześć części, a w każdej z nich wystąpi inny skład. I nie wynik był tu najważniejszy, choć warto zaznaczyć, że pięć z sześciu części padło łupem mrągowian.

 

Juniorzy młodsi tym spotkaniem zakończyli tegoroczne treningi. Na pierwszym w nowym roku spotkają się 4 stycznia.

 

Piotr Piercewicz

 


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0