Newsy
Żacy przygotowują się do turnieju, juniorzy mają zimową przerwę


W sobotę 29 grudnia żacy z naszego klubu będą walczyć w Lidzbarku Warmińskim o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wcześniej jednak spotkają się na Wigilii. Z kolei juniorzy młodsi naszego klubu rozegrali ostatni sparing przed krótką przerwą zimową.

 

Grupa żaków MKS Mrągowii rozegrała 12 grudnia sparing z gośćmi z Polonii Lidzbark. - Chłopcy z Lidzbarka zaprezentowali bardzo dojrzały futbol jak na swój wiek i bardzo przyjemnie oglądało się grę obu zespołów – relacjonuje trener Kamil Kwiatek. - Mecz podzieliliśmy na trzy części. Pierwsza zakończyła się remisem 2:2, drugą wygrali goście 2:0, natomiast trzecią część, najciekawszą pod każdym względem, wygraliśmy 3:2.29 grudnia żacy z Mrągowii jadą na turniej o Puchar Marszałka Województwa rozgrywany w Lidzbarku Warmińskim, będzie więc okazja do rewanżu.

Ale wcześniej, bo 20 grudnia najmłodsi piłkarze naszego klubu spotkają się na wspólnej Wigilii (rocznik 2003 i młodsi).

 

Z kolei juniorzy młodsi mają za sobą dwa ostatnie sparingi przed zimową przerwą. 5 grudnia w sparingu halowym podzielonym na trzy tercje łatwo uporali się z juniorami Kłobuka Mikołajki. - Warto podziękować gościom i pogratulować bo mimo tego, że są o rok lub dwa lata młodsi, pokazali chwilami, że w piłkę również potrafią grać – mówi trener Kamil Kwiatek.

 

13 grudnia juniorzy spotkali się już nie na hali, ale na wspólnej Wigilii. Prócz tradycyjnych świątecznych życzeń znaleźli także czas na… przeprowadzenie turnieju Fifa 13. W finale zwyciężył Łukasz Bubrowski pokonując po bardzo zaciętym meczu Adriana Styliarasa 4:3. Bramka na wagę zwycięstwa padła dopiero w 88 minucie.

 

 

W ostatnim sparingu przed przerwą juniorzy Mrągowii zmierzyli się z Tęczą Biskupiec. Trenerzy obu ekip ustalili, że mecz podzielą na sześć części, a w każdej z nich wystąpi inny skład. I nie wynik był tu najważniejszy, choć warto zaznaczyć, że pięć z sześciu części padło łupem mrągowian.

 

Juniorzy młodsi tym spotkaniem zakończyli tegoroczne treningi. Na pierwszym w nowym roku spotkają się 4 stycznia.

 

Piotr Piercewicz

 


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0