Newsy
Piąty sparing na minus


W swoim piątym meczu sparingowym piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali z Orlętami Reszel 4:5 (2:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Marcin Spirydon, Piotr Wypniewski, Tomasz Jaroszewski oraz Mateusz Skonieczka.

Trener Tomasz Aziewicz przyglądał się dzisiaj grze dwóch nowych zawodników - Dariuszowi Gołębiowskiemu (ostatnio kontuzja, wcześniej Tęcza Biskupiec) oraz Patrykowi Rosolińskiemu (Huragan Morąg).

Już w 20. sekundzie Łukasz Kuśnierz zagrał do Marcina Spirydona, błąd popełniła obrona gości, skrzydłowy "żółto-czarnych" minął bramkarza i skierował futbolówkę do bramki. W 3. minucie Piotr Wypniewski zdobył gola z rzutu wolnego. Dziewięć minut później minimalnie obok dalszego słupka strzelił Mateusz Barszczewski. Chwilę potem Kuśnierz podał do Spirydona, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie potrafił go pokonać. W 16. minucie Kuśnierz wypatrzył Patryka Rosolińskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza uderzył wprost w niego. W odpowiedzi w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Policha, ale Marcin Marszałek pewnie obronił. W 32. minucie Dariusz Gołębiowski odzyskał futbolówkę przy linii środkowej, podał do Piotra Wypniewskiego, ten zagrał w tempo do Rosolińskiego, skrzydłowy wycofał na siódmy metr do Kuśnierza, jednak uderzona przez niego piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

 

 

W 59. minucie Orlęta przeprowadził szybką kontrę. Dawid Maćkowiak zagrał z lewej strony boiska do wbiegającego w "szesnastkę" Polichy, a ten skierował futbolówkę do bramki. Osiem minut później goście wykorzystali fakt, że Mrągowia robiła zmiany, przeprowadzili szybką akcję prawą stroną boiska, którą na bramkę zamienił Paweł Romańczuk. Ten sam zawodnik pokonał Marszałka w 78. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów. Trzy minuty później Romańczuk oddał strzał, piłka trafiła w Wiktora Abramczyka i zupełnie zmyliła Marszałka. W tym momencie goście prowadzili 4:2. W 86. minucie futbolówka po strzale Wypniewskiego trafiła w słupek, doszedł do niej Tomasz Jaroszewski i na raty wpakował do bramki. Minutę przed końcem gry Barszczewski zagrał w tempo do Mateusza Skonieczki, a ten w sytuacji sam na sam nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Ostatnie słowo należało do gości. Błąd Damiana Glinki wykorzystał Romańczuk i strzelił zwycięskiego gola dla Orląt.

Mrągowia: Marcin Marszałek - 16. Dariusz Gołębiowski (46, 6. Damian Glinka), 18. Wiktor Abramczyk (46, 4. Robert Bumbul ŻK), 5. Łukasz Michałowski (67, 18. Wiktor Abramczyk), 13. Rafał Kudlak (67, 16. Dariusz Gołębiowski) - 2. Patryk Rosoliński ŻK, 3. Tomasz Jaroszewski (46, 19. Adrian Żukiewicz), 17. Piotr Wypniewski, 7. Mateusz Barszczewski (46, 8. Mateusz Skonieczka), 15. Marcin Spirydon (67, 3. Tomasz Jaroszewski) - 10. Łukasz Kuśnierz (67, 7. Mateusz Barszczewski).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0