Newsy
Piąty sparing na minus


W swoim piątym meczu sparingowym piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali z Orlętami Reszel 4:5 (2:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Marcin Spirydon, Piotr Wypniewski, Tomasz Jaroszewski oraz Mateusz Skonieczka.

Trener Tomasz Aziewicz przyglądał się dzisiaj grze dwóch nowych zawodników - Dariuszowi Gołębiowskiemu (ostatnio kontuzja, wcześniej Tęcza Biskupiec) oraz Patrykowi Rosolińskiemu (Huragan Morąg).

Już w 20. sekundzie Łukasz Kuśnierz zagrał do Marcina Spirydona, błąd popełniła obrona gości, skrzydłowy "żółto-czarnych" minął bramkarza i skierował futbolówkę do bramki. W 3. minucie Piotr Wypniewski zdobył gola z rzutu wolnego. Dziewięć minut później minimalnie obok dalszego słupka strzelił Mateusz Barszczewski. Chwilę potem Kuśnierz podał do Spirydona, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie potrafił go pokonać. W 16. minucie Kuśnierz wypatrzył Patryka Rosolińskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza uderzył wprost w niego. W odpowiedzi w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Policha, ale Marcin Marszałek pewnie obronił. W 32. minucie Dariusz Gołębiowski odzyskał futbolówkę przy linii środkowej, podał do Piotra Wypniewskiego, ten zagrał w tempo do Rosolińskiego, skrzydłowy wycofał na siódmy metr do Kuśnierza, jednak uderzona przez niego piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

 

 

W 59. minucie Orlęta przeprowadził szybką kontrę. Dawid Maćkowiak zagrał z lewej strony boiska do wbiegającego w "szesnastkę" Polichy, a ten skierował futbolówkę do bramki. Osiem minut później goście wykorzystali fakt, że Mrągowia robiła zmiany, przeprowadzili szybką akcję prawą stroną boiska, którą na bramkę zamienił Paweł Romańczuk. Ten sam zawodnik pokonał Marszałka w 78. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów. Trzy minuty później Romańczuk oddał strzał, piłka trafiła w Wiktora Abramczyka i zupełnie zmyliła Marszałka. W tym momencie goście prowadzili 4:2. W 86. minucie futbolówka po strzale Wypniewskiego trafiła w słupek, doszedł do niej Tomasz Jaroszewski i na raty wpakował do bramki. Minutę przed końcem gry Barszczewski zagrał w tempo do Mateusza Skonieczki, a ten w sytuacji sam na sam nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Ostatnie słowo należało do gości. Błąd Damiana Glinki wykorzystał Romańczuk i strzelił zwycięskiego gola dla Orląt.

Mrągowia: Marcin Marszałek - 16. Dariusz Gołębiowski (46, 6. Damian Glinka), 18. Wiktor Abramczyk (46, 4. Robert Bumbul ŻK), 5. Łukasz Michałowski (67, 18. Wiktor Abramczyk), 13. Rafał Kudlak (67, 16. Dariusz Gołębiowski) - 2. Patryk Rosoliński ŻK, 3. Tomasz Jaroszewski (46, 19. Adrian Żukiewicz), 17. Piotr Wypniewski, 7. Mateusz Barszczewski (46, 8. Mateusz Skonieczka), 15. Marcin Spirydon (67, 3. Tomasz Jaroszewski) - 10. Łukasz Kuśnierz (67, 7. Mateusz Barszczewski).


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0